wmaraci reklam

Asrın Soruşturmasında Son Dakika !!

30 Mesajlar 4.111 Okunma
wmaraci reklam

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz görevinden alındı. Türkiye ‘yi sarsan büyük rüşvet operasyonunu yürüten polis müdürlerinin görevden alınması sonrasında soruşturmaya ikinci bir şok müdahale daha geldi. Soruşturmaya ek savcı görevlendirilmesinin ardından savcıların koordinasyonunu yürüten Başsavcıvekili Zekeriya Öz de dosyadan alındı. İddiaya göre dosyaya Başsavcı Turan Çolakkadı bakacak.

2-3 Saat Öncede Soruşturmayı Başlatan 5 Emliyet Müdürü Görevinden Alınmıştı

Dün başlatılan ve 3 bakan çocuğu ile birlikte 52 ismin gözaltına alındığı operasyonlar kapsamında, mali, terör, organize, kaçakçılık ve asayiş şube müdürleri görevden alındı.
Görevden alınan isimler

Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı
Kaçakçılık Şube Müdürü Tuğrul Turhal
Organize Şube Müdürü Nazmi Ardıç
Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse
Asayiş Şube Müdürü Ersan Erçıktı
YENİ MÜDÜRLER BELLİ OLDU
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde, görevden alınan 5 emniyet müdürünün yerine yeni görevlendirmeler yapıldı. Buna göre, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne Fatih İlçe Emniyet Müdürü Ömer Burak Aktaş, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne, müdüriyet emrindeki Hakan Sıralı, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne, müdüriyet emrindeki Yusuf Bengü, Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne müdüriyet emrindeki Aydın Yılmaz, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne müdüriyet emrindeki eski istihbaratçı Serdar Ali Sekkin getirildi.
ÇAPKIN GELMEDİ!
Sıcak gelişmeler yaşanırken İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın dün makamına gelmediği öğrenildi. Çapkın bugün de şu saate kadar henüz Emniyet Müdürlüğü’ne gelmiş değil. Çapkın’ın bugün de gelmesinin beklenmediği iddia ediliyor.

Kaynak

Şimdi akıllara tek soru geliyor.

5 Müdür Görevinden 1 Savcı Dosyadan Alındı Neden Ki ? Alınları AK değilmiydi ?
Ahmet Codeinteger

kişi bu mesajı beğendi.

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.
wmaraci
reklam

mertaluc mertaluc işsiz Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaş bildiğin Türkiye'nin gözüne kara perde inmiş, hiç bir şey görmüyor. Adam her istediğini yapıyor dosyayı alıp başkasına veriyor. Milletimiz koyun olmak yerine kurt olmaya çalışsa bunlar olmaz.
Bloggokhantekin

kişi bu mesajı beğendi.

http://mertaluc.net

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)

mertaluc adlı üyeden alıntı

Arkadaş bildiğin Türkiye'nin gözüne kara perde inmiş, hiç bir şey görmüyor. Adam her istediğini yapıyor dosyayı alıp başkasına veriyor. Milletimiz koyun olmak yerine kurt olmaya çalışsa bunlar olmaz.

İnan ben artık anlam veremiyorum milletimize.. insanlarımıza !!..
Ya ben insan değilim ya onlar diyorum bazen..
Hatta diyorumki yukardakilerini yapanlar eğer müslümanız !! biz müslümanın ehliyiz diyorsa biri beni müslümanlıktan aforoz etsin harbiden ya...

"Müslümanlığı müslümanlardan öğrenseydim Müslüman olmazdım, iyi ki İslamı Kur'an'dan öğrenmişim." diyen Yusuf İslam Harbiden haklı...
Bloggokhantekin

kişi bu mesajı beğendi.

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)

DeLi1SeY adlı üyeden alıntı

İnan ben artık anlam veremiyorum milletimize.. insanlarımıza !!..
Ya ben insan değilim ya onlar diyorum bazen..
Hatta diyorumki yukardakilerini yapanlar eğer müslümanız !! biz müslümanın ehliyiz diyorsa biri beni müslümanlıktan aforoz etsin harbiden ya...

"Müslümanlığı müslümanlardan öğrenseydim Müslüman olmazdım, iyi ki İslamı Kur'an'dan öğrenmişim." diyen Yusuf İslam Harbiden haklı...

Türkiye de islam diye bir şey bırakmadılar. Her şeyi kendilerine göre yeniden yazdılar millette arkasından gidiyor. Bugün çık dışarıya şeriat nedir de kimler biliyor bakalım. Şeriatı islamın bir parçası olarak görürler. İslam da Allah'ın verdiği canı Allah alır derler şeriatta ise kendiler alır. Ee nerede kaldı sizin Allah inancınız. Kimse bilmiyor öğrenmek yerine kuyruğa takılmayı seçiyor.
shateiel DeLi1SeY

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

mertaluc adlı üyeden alıntı

Türkiye de islam diye bir şey bırakmadılar. Her şeyi kendilerine göre yeniden yazdılar millette arkasından gidiyor. Bugün çık dışarıya şeriat nedir de kimler biliyor bakalım. Şeriatı islamın bir parçası olarak görürler. İslam da Allah'ın verdiği canı Allah alır derler şeriatta ise kendiler alır. Ee nerede kaldı sizin Allah inancınız. Kimse bilmiyor öğrenmek yerine kuyruğa takılmayı seçiyor.

Konuyla alakasız olacak ama Şerri hukkukta yani İslâm hukukunda kısas vardır. Ayetlerde belirtilmiştir.

Jih4d Jih4d Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ne iş olsa yaparım abi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 0 / 136
  • Ticaret 2, (%100)
Davranışları sebebiyle zalimlerin bir kısmını diğer kısmına yönetici yaparız.” (En’am, 6/129)

Önce çuvaldızı kendimize batırıp dünya muhasebemizden önce manevi muhasebimizi yapmak gerek.
Rekomedya Bloggokhantekin

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Konuyla alakasız olacak ama Şerri hukkukta yani İslâm hukukunda kısas vardır. Ayetlerde belirtilmiştir.

Yanlış bilmiyorsam kısas aynıyla karşılık vermek demek. Birisi cinayet işlemişse bunun cezası da o insanı öldürmek oluyor.

[Alıntı]

Kur’an-ı Kerim diyor ki:
“Bu nedenle, İsrailoğullarına şunu yazdık: Kim bir nefsi, bir nefse ya da yeryüzündeki bir fesada karşılık olmaksızın (haksızca) öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de onu (öldürmesine engel olarak) diriltirse, bütün insanları diriltmiş gibi olur….” (5 Maide/32)
Görüldüğü gibi bir insanı haksızca öldürmek bütün insanları öldürmek kadar ağır bir suçtur. Böylesine ağır bir suçun cezası da kendi cinsinden olmalıdır. Bu da adaletin gereğidir.
Bir kimsenin hayatına saldıranın, bunu hayatıyla ödemesi, bir kimsenin bedenini zedelemesi, kendi vücudunda bunun karşılığı kadar zedelemeye uğraması gerekir. Bu insana ve onun haklarına bir saygıdır. Öldüreni affetmek, ölenin hakkına tecavüzdür.

Kimse haklı haksız öldüren kişiyi affedeyim diye demez ama yeni dünya düzeni var kanun var (ki bizde işlemiyor) elbet cezası bir şekilde verilir. Şayet her öldüreni öldürürlerse dünyanın düzeni bozulur.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Davaya yeni atanan savcılardan biri adalet bakanlığında müsteşar yardımcısı , yani parti içinden bir isim : http://www.adalet.gov.tr/bakanlik/mustesaryar/mustafaerol.html

Hükümet sözcüsü halkbank müdürünün evinde bulunan 4.5 milyon dolara ve iç işleri bakanının oğlunun evinde bulunan 1.5 milyon lira ( eski parayla 1.5 trilyon) paraya hiç bir açıklama getiremediği gibi soruyu geçiştirdi soran 2 kişiye de cevap veremedi.

Ben şu açıdan bakıyorum ; Eğer sorgulanan operasyon düzenlenen insanlar masum olsa korkacak bir durum olmasa zaten mahkemeden dönecektir polis şube müdürlerini bir anda görevden almak masum bir hareket olamaz .

İç işleri bakanının istifa etmemesi de adil değil ona bağlı kurumlar oğlunu sizce onun gölgesinde adil yargılayabilir mi ?

Söz konusu savcılık adil olmamakla suçlanacaksa demezler mi Ergenekon davasını da Şike davasını da bilimum kritik davayıda bu adam yönetirken neden ses çıkarmadınız üstüne desteklediniz makam aracınızı hediye ettiniz ?

Nereden bakılırsa bakılsın tutar yanı yok .
Umitoloji

kişi bu mesajı beğendi.

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Kısas hiç bir zaman bir cana kıymak değildir.

Bir cinayet işlenmişse bu demek değildir ki katilide öldürmek lazım. Müebbet hapis cinayetin kısasıdır diye düşünüyorum.

Kur'anı okumadım ama can yakmak, cana kıymak Kur'an'da yok diye öğrendim öyle duydum hep :)

Ayrıca konuya gelecek olursak 2 şekilde cevabım vardır.
1. Al birini vur ötekine.
2. Dinsizin hakkından imansız gelir.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Kur'an da yeri var arkadaşlar ben sadece onu belirtmek istedim. Tabi ki birçok şartı ve ayrıntısı mevcuttur. Bizim adalet sistemimiz de farklı zaten o da ayrı bir mesele.

178. Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.
179. Ey akıl sahipleri! Kısasta sizin için hayat vardır. Umulur ki (bu hükme uyarak) korunursunuz.
BAKARA SURESİ
45. Onda (Tevrat’ta) üzerlerine şunu da yazdık: Cana can, göze göz, buruna burun, kulağa kulak, dişe diş kısas edilir. Yaralar da kısasa tabidir. Kim de bu hakkını bağışlar, sadakasına sayarsa o, kendisi için keffaret olur. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler, zalimlerin ta kendileridir.
MAİDE SURESİ
MetinBiyik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al