wmaraci reklam
lidertakipci

Başkanlığa EVET diyorum işte şartlarım...

65 Mesajlar 9.051 Okunma
wmaraci reklam

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
Şuan birçok okulda solcu , terörist tiplerin çoğunlukta olduğunu biliyoruz mesela bu okullarda bunların seçtiği rektörler iş başında olursa sizce sıkıntı çıkmaz mı ?
- TMBB HSYK vs vs halk seçicek dediniz peki şuanki halk sizcede kutuplaşmış durumda değilmi yani olası bir seçim durumunda insanlar kim bu iş için daha uyguna değilde bu adam hangi partide , kimin partisinde bunları sorguluyor hal böyle oluncada işten anlamayan işe gelicek iş olmayacak.
-Ülkenin daha önemli şeyleri tartışması gerekirken Terör , ekonomi , üretim , sanayi ,eğitim vs vs bu değişilik istemi neden ? ne gerek var yani ?

En basitinden bir adsense geliri az gelince bile sinirlenen bizler böyle bir ülkede reklam verenlerin çok para vermesini nasıl bekleyebiliriz ki ? Ülkenin düzeltilmesi gereken bir çok şeyi var (en önemlisi ekonomik reformlar) peki cidden bunların önüne geçmelimiydi bu değişiklik ?

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/
wmaraci
reklam

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
yilmaz68 , hocam hukümet partisi dışında ki partileri niye terör örgütlerinin safında gösteriyorsunuz, ne bu algı oluşturma çabası açıklar mısınız ? Daha düne kadar fetö ile el ele kol kola gezen hukümet değil miydi ? Teröristler ile masa başına oturup açılım nidaları atanlar hukumet değil miydi. Çok değil yakın geçmişte habur sınır kapısında teröristlerle şarkılar, türküler söyleyenler sizler değil miydiniz ? Ne çabuk unutuyorsunuz geçmişi, körü körüne futbol takımı tutar gibi parti tutmayın,yeter da. Yanlışı olana yanlışını söyleyin, görün artık.

Referanduma gelecek olan şey senin hangi sorununa cevap olacak ? Terörü biterecek mi ?, ekonomiyi iyileştirecek mi ? işsizliği bitirecek mi ? Din eğitimi altında çocuklara yapılan işkenceler bitecek mi ? Kadınlarımıza saldırılar, cinayetler bitecek mi ? 1 asırdır bu ülke Cumhuriyet ve Parlamenter sistem ile yönetildi, birilerinin egosunu tatmin etmek için sistem değiştirilemez, değiştirilsin diye de oy verilmez.

Önümüze geldiğinde cevabımızı vereceğiz hayırlısıyla.

İyi forumlar.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

Voltaren adlı üyeden alıntı

Şuan birçok okulda solcu , terörist tiplerin çoğunlukta olduğunu biliyoruz mesela bu okullarda bunların seçtiği rektörler iş başında olursa sizce sıkıntı çıkmaz mı ?
- TMBB HSYK vs vs halk seçicek dediniz peki şuanki halk sizcede kutuplaşmış durumda değilmi yani olası bir seçim durumunda insanlar kim bu iş için daha uyguna değilde bu adam hangi partide , kimin partisinde bunları sorguluyor hal böyle oluncada işten anlamayan işe gelicek iş olmayacak.
-Ülkenin daha önemli şeyleri tartışması gerekirken Terör , ekonomi , üretim , sanayi ,eğitim vs vs bu değişilik istemi neden ? ne gerek var yani ?

Üniversitelerdeki öğrencilerin çoğunluğu solcumu sağcımı bilgim yok fakat halkın %65 i muhafazakarken niye üniversitelerde farklı olmakta? terör destekçileri 1-2 üniversitede çoğunluk oldu diyelim ne yapacaklar yapmak istediklerini zaten hükümet bu zamana kadar veriyordu kürsüler açıldı farklı dillerde eğitim fak. açıldı hatta daha fazlası bile yapıldı polisler tokatlandı teröristlerle halaylar çekildi vs. tabii engelleyecek tedbirler de alınabilir ... Ayrıca demokrat ve muhafazakar kesimin olgunluğa erişip -erişememesi durumuda var demokrat kesimin terör grupların özgürlük taleplerine yada muhafazakar kesimin ışidvari yaklaşımlarda bulunanlara dur diyebilecek yeterlilikte olabilmesi gerekir artık

Rektörleri tek kişinin ataması öğrencilere şekil verme tornadan çıkmış gibi tek tip insan yetiştirme 1920lerin sovyetlerinde olan birşeydi ve sovyetler hak eşitlik adalet gibi istismar ettiği kavramlarla bütün dünyayı hegemonyası altına almaya çalıştı sovyetlerin diğer ülkelerde işçi eylemleri ,sendikal faaliyetler, öğrenci gruplarıyla üni. eylemleri vs. ile sosyalistleştirmesi amaçlanıyordu. 1961 anayasamızda bile bazı tuzaklar vardı. öğrenci eylemleri ve işçi eylemleri sosyalist devrim amacıyla yapılmıştı ve 61 anayasası buna zemin hazırlamaktaydı. Artık böyle saçmalıklara inanan az kalmıştır. Fakat şu anki risk iktidar elindeki gücü öğreciye yada öğretim görevlisine vermedeki sıkıntıdır en ufak olaylarda bak verdim güç elimde olsaydı bunlar olmazdı denilecektir. Gezi olaylarında da gördük halk eylem yapıyor pkk dhkpc tkp diğer insanları kendi konumuna kanalize ediyor aynı şekilde devlet ve poliste eylemin pkk dhkpc ve tkp yönünde kanalize olmasını istiyor bu şekilde istenmeyen eylem ya bitecek yada terörize yapılıp zor kullanılarak bitirilecekti. Aynı şey 80 darbesinde de vardı asker veya jandarma kaçakçılıkla ve olaylarla ilgilenmedi olayların daha da büyümesini ister gibi darbe yapılıp işte siyasiler beceremiyor biz geldik olayları bitirdik demek için. Aynı şey 7 haziran seçimlerinde de olmuştur 400mv olmadığı hatta 276 mv kazanılmadığı için ve yolsuzluktan başka birşey bilmeyen muhalafete ve oy vermeyen halka gereken ders verilerek istenen sonuç alınmıştır

Hsyk ve anayasa mahkemesi halkın veya meclisin seçmesi kutuplaşma yaratacağı düşünülüyorsa o zaman normal milletveki belediye hatta muhtarlık seçimlerini yapmamayı gerektirir. fakat anayasada seçim sisteminde artniyetler tuzaklar olmadıkça ve insanlar geliştikçe sorunlar azalacaktır kutuplaşmalar da azalacaktır

ülkenin sorunları varken niye başkanlık sistemi değişikliği?: bunu burda herkesin bileceğini tahmin ediyorum 1 kişiyi en azından 30-40 sene yani ölünceye kadar koruyabilmek için yoksa 80 darbe anayasası bile bu kadar anti demokratik değildi askerler bile bu kadar ileri gitmedi sadece k. evren 7 sene c.başkanı olarak kaldı ülkenin yönetimini zaten başbakan olarak siviller (T.Özal) yapıyordu

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Siz hiç efendisine hayır diyebilen köle gördünüz mü?
ismail03 uzunlarpc

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
Fesli delinin biri ortaya laf attı yüzlerce insan bunu inanıp kandırıldı tanımı hangi olay için yapılmıştır ?
Lozan
Adalar 1912de Uşi antlaşmasıyla elden çıkmıştı Lozanda yine gündeme geldi. 2.bi iddaa 600 varil petrole Musulun satıldığı iddaası bu kesinlikle gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Atatürk Hatay sorununa ne kadar önem vermişse Musul sorununada o kadar önem vermiştir

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
Anayasa mahkemesi üyelerini halk neye göre seçecek? Onlarda mı miting düzenleyecek ?
Beni seçin size daha az ceza vereceğim. Vergiler konusunda açılan davalara bizzat bakacağım. Beni seçin benii:D

BTPHP BTPHP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Yazılım
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 30 / 29
  • Ticaret 2, (%100)
Evet diyenler nedense cahil oluyor. Niye senin tezini savunmadı diye. Sen diktatörlük rejimi geliyor diye atıp tutuyorsun ee senin tezini savunmayana hakaret ediyorsun. Nerede kaldı laiklik demokrasi si ? Gerçi bunun bir de tam tersi de var.

Öncelikle kim neye oy verirse versin hakaret etmeyin. Anayasaya göre herkes hür ve özgür iradeye sahip. Söz de demokrasici değil de öz de olun.. ( Her iki kesim için de geçerli. )

Hayır diyenlerin büyük çoğunluğu yanlış yerden olaya giriyorlar. Ney o diktatörlük. Neden mi yanlış yolda ilerliyorlar gelin kaba bir hesap yapalım. Mevcut hükümet düz 15 yıldır iktidar da değil mi. Muhalefet bu 15 yılda hangi kanunu tek başına çıkarabilmiş ? hangi üyeyi atayabilmiş ? hangi toplumsal soruna çözüm olmuş ? İktidar istemediği sürece hiç bir şey yapamaz. Bu bir gerçek. Çoğunluk kim de iktidar da. Şimdi ki yasa her vekilin vermiş olduğu teklif tek tek ele alınıyor. Bence meclis burada bir tık güçleniyor. Fesih yetkisi diyorsunuz. Başkan ile meclis karşılıklı fesih oluyor. Başkan fesih ettiği an kendisi de seçime gidiyor.

Hayır cephesinin yaptığı en büyük yanlış ( ki bana göre kaybetmelerine olanak sağlayacak ) diktatörlük ve rejim değişikliği vurgusu. Bir kere kimse kimseyi kandırmasın rejim falan değişmiyor. Daha düne kadar da diktatör ülkeyi yönetiyor diyorlardı şimdi de diktatörlüğe gidiyoruz diyorlar.

Yeni anayasa da bir kaç ucu açık maddeler var onlar üzerinden yürüseniz daha mantıklı olacak iken yanlış yolda gidiyorsunuz.

Bence bu yeni anayasa biraz sancılı olacak ama Türkiye için iyi olacak. İster kabul edin ister kabul etmeyin. Dünya değişiyor kartlar yeniden dağıtılıyor. Artık bazı şeylerin de değişmesi gerekli..

He bir de Bahçeliye laf ediyorlar. Ne oldu değiştin diye. Önce Kemal beye bunu sormak lazım. Anayasanın ilk 4 maddesini değiştirebiliriz diyen adam şimdi ilk 4 maddeye dokunmadılar diye mi karşı çıkıyor :o

Şunu da unutmayın. Bu ülke de rejim değişmek istenseydi CHP den bir vekilin vermiş olduğu anayasanın ilk 4 maddesi değişsin teklifi komisyona gelirdi.. Bunu da dipnot olarak ekleyeyim.. Birilerini suçlamadan önce kendilerine dönüp bakmaları lazım..
zyx byturk05

kişi bu mesajı beğendi.

mirzaanil mirzaanil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
milyonlarca kez "HAYIR".

• Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

ismail03 adlı üyeden alıntı

Anayasa mahkemesi üyelerini halk neye göre seçecek? Onlarda mı miting düzenleyecek ?
Beni seçin size daha az ceza vereceğim. Vergiler konusunda açılan davalara bizzat bakacağım. Beni seçin benii:D

anayasa mah. üyelerini halkın seçtiği yer var mı bilmiyorum fakat ideali budur fakat 80 milyonluk ülkede direk halkın seçmesi zor tabii ki

anayasa mah. anayasaya göre karar veriyor. c.başkanı anayasayı korumak kollamak için vardır fakat c.başkanı anayasa mah. tanımıyorum diyor içişleri bakanı anayasayı tanımıyorum diyorsa zaten işin başlangıcına dönmek gerekir belkide

şu an anayasayı darbeciler 5-10 hukukçu bulup şunların şunların olacağı anayasa yapıver diyor sonraki güç sahipleri şunlar şunlar benim ilerlememi engel oluyor diye değiştirmek istiyor

belki de artık olması gerekene dönmemiz gerekiyordur Televizyon ve internet var anayasa mah. üyeleri tv'den ve internetten ideal anayasayı anlatır halkta istediği 15 anayasa mahkemesine oy verir onlar da tekrar yeni bir anayasa yapar. televizyon ve interneti olmayanlar neye göre oy verecek denirse anayasa mah. üyelerine oy vermek için lise yada üni. mezunu olma şartı getirilebilir

enucuzmagaza.biz
shop.flptr.com
Trendium.Moda

• Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

BTPHP adlı üyeden alıntı

Hayır diyenlerin büyük çoğunluğu yanlış yerden olaya giriyorlar. Ney o diktatörlük. Neden mi yanlış yolda ilerliyorlar gelin kaba bir hesap yapalım. Mevcut hükümet düz 15 yıldır iktidar da değil mi. Muhalefet bu 15 yılda hangi kanunu tek başına çıkarabilmiş ? hangi üyeyi atayabilmiş ? hangi toplumsal soruna çözüm olmuş ? İktidar istemediği sürece hiç bir şey yapamaz. Bu bir gerçek. Çoğunluk kim de iktidar da.

zaten bu söylediğinizle bile HAYIR demek için yeterlidir... 15 yıldır muhalefet tek kanun teklifi geçirtememiş hep hükümetin dediği olmuş ve şimdi muhalefet hala eski sistemin devamını istiyor ( 330 u bulamadığı için yeni sistemde öneremiyor zaten ) Muhalefet hayır dediği için Evet demek yanlışlıkların en büyüğüdür

AKP 'ye oy veren zaten mevcut sistemin devam etmesini ister kumarı seven muhalefet üyesi EVET de diyebilir çünkü AKP ve Erdoğanın oyu %40-45 başkanlık gelirse muhalefet adayın kazanma ihtimali en az %50 fakat bir KRAL seçeceğin için seçilen kişi birkaç sene sonra verdiği sözleri unutabilecektir ( Kumar yönü de bu -20-30 sene indirmek de zor zaten- )

fakat bu zamanki sistemde %40-45 i aldığı sürece tek başına iktidarda kalacaktır.Yani şu anki hükümete ve iktidara oy verenlerin hayır demesi daha mantıklıdır

enucuzmagaza.biz
shop.flptr.com
Trendium.Moda
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al