freelance iş ilanları

Bilgisayar önerisi yapabilecek var mı?

35 Mesajlar 4.128 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)

darkthepro adlı üyeden alıntı

türk firması olarak adlandırılıp %100 türk malı diye tüm her şeyi yurt dışından getirip ülkende montajı yapınca türk malı oluyor heralde , daha misyonundan markasından almayacağım bir laptop freedos küçük fan çıkışlarının yanı sıra özellik olarak hala 2014 , dizayn olarak hiç bahsetmiyorum bile normal 4 köşeli kutuyu laptop yapmışlar gibi

tasarımları güzel içeriğide güzel fakat teknik servisi ve ürün kalitesi sıfır laptoplar için söylüyorum telefon ve modem ürünleri gibi şeylerde bu tarz sorunlara rastlamak nadir

valla fena kolpalamışsınız işlemciniz i5, nvidia seriniz GT ve highta oynadığınızı iddia etmişsiniz ki böyle bir şey mümkün bile değil laptobunuz 1 tane küçük bir fan var ki harici bir soğutma zaten çok iş yapmaz

bu oyunları normal seviyesinde oynamınız için gtx serisine ihtiyacınız var ve 8 gb ram olmalı highta i7 ve ram miktarı artıyor nasıl oynuyorsunuz muamma ek olarak highta oynamanız imkansız 2 gb ekran kartı boyutunuz yetmez bile benim toplam 8 gb yetmiyor anca high gidiyor bende i7, gtx 2x 780 var ben highta 80 fps alıyorum, update getirisi bu performans düşüşü normalde 140 la oynuyordum, en iyi oyun laptoplarını satan firma msi dır, yurt dışında en iyi 3. firma olarak seçildi yüzlerce ödülü var şahsen yıllardır msi bilgisayarları kullanıyorum, bi sorunu yok, ısınma falan da yok koskoca arkada 2 turbo fan var 5 bin - 8 bin devir yapıyor detayı isterseniz görüşürüz

Size bunu ispat etmemin bir yolu var mı? Varsa lütfen buradan veya özel mesaj yoluyla iletebilir misiniz?

wmaraci
reklam

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

Alperen Atasever adlı üyeden alıntı

Size bunu ispat etmemin bir yolu var mı? Varsa lütfen buradan veya özel mesaj yoluyla iletebilir misiniz?

pm yolladım bence normal standart yani low ayarı high diye zannediyorsunuz çünkü high için ram miktarı 8 i aşıyor aynı zamanda ekran kartı gb seviyesi 4 gb aşıyor ki sizde 6 gm ram ve ekran kartında 2 gb var

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
http://www.oyuneditoru.net/review/msi-ge62-2qd-apache

Bunu önerebilirim. Isınma sorunu olmaz. Gtx 960 ile oyunları rahatlıkla oynaya bilirsin.

cagdaskorkmaz.com.tr

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

http://www.oyuneditoru.net/review/msi-ge62-2qd-apache

Bunu önerebilirim. Isınma sorunu olmaz. Gtx 960 ile oyunları rahatlıkla oynaya bilirsin.

Hocam konuyu dikkatli okuyun.

wmaraci
wmaraci

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

KingStar adlı üyeden alıntı

Hocam konuyu dikkatli okuyun.

Fiyatı fazla onu biliyorum. Sadece öneri.

cagdaskorkmaz.com.tr

sinanerdem sinanerdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Makine Mühendisliği
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
monsterlar msi'ın aynısıdır arkadaş gt740m ile iyi kalitede oyun oynayabileceğinden bahsetmiş şaka yapmış galiba neyse
ekran kartını seçerken mxi portu olanlardan alırsan ömür boyu kullanırsın http://www.ogrenbunu.com/biltek/nasilyapilir/laptop-ekran-kartimi-nasil-degistirebilirim.html

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)

sinanerdem adlı üyeden alıntı

monsterlar msi'ın aynısıdır arkadaş gt740m ile iyi kalitede oyun oynayabileceğinden bahsetmiş şaka yapmış galiba neyse
ekran kartını seçerken mxi portu olanlardan alırsan ömür boyu kullanırsın http://www.ogrenbunu.com/biltek/nasilyapilir/laptop-ekran-kartimi-nasil-degistirebilirim.html

Tavsiye ettiğin bilgisayarı hangisidir?

sinanerdem sinanerdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Makine Mühendisliği
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
msi ve monster gibi markalarda oluyo genelde zaten ikisi de aynı anakartları kullanıyor. Almak istediğin bilgisayarların anakartlarını araştır mxm portu olursa hiç beklemeden araştır derim ancak biraz daha tuzlu olur fiyatı
bu nedenden dolayı da gt serisi alma bu fiyatlara çıkamazsan gtxserisi al ve ortadaki rakam 5 ve üstü olsun örneğin gtx750m gibi

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

sinanerdem adlı üyeden alıntı

msi ve monster gibi markalarda oluyo genelde zaten ikisi de aynı anakartları kullanıyor. Almak istediğin bilgisayarların anakartlarını araştır mxm portu olursa hiç beklemeden araştır derim ancak biraz daha tuzlu olur fiyatı
bu nedenden dolayı da gt serisi alma bu fiyatlara çıkamazsan gtxserisi al ve ortadaki rakam 5 ve üstü olsun örneğin gtx750m gibi

valla bende anlayamadım adam gt740 ve i5 le high ta oynadığını söyleyince şaşırdım yoksa imkansız öyle birşey

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

Alperen Atasever adlı üyeden alıntı

Şuan bu yazıyı yazdığıım, canım laptopum bu: http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-z510-core-i5-4200m-25ghz-6gb-1tb-8gb-sshd-156-2gb-w81-notebook.html

Biraz oyun performansından bahsetmek istiyorum. GTA V'yi High ayarlarda sadece ufak takılmalarla oynatıyor, arada sırada oyundan attığı oldu ama sebebinin işlemcinin çok ısındığı için olduğunu anladım, soğutucu aldım. Çatır çutur oynuyorum. Call of Duty: Advanced Warfare oyununda ilginç bir şey oldu. Low vs. ayarlarda kasmalar meydana geldi, ama ayarları High'a alınca geçti, gram kasma olduysa şerefsizim o kadar diyorum. Onun dışında Dying Light, NBA 2K14, NBA 2K15 gibi oyunları anlatmama bile gerek olduğunu düşünmüyorum.
Not: Bu saydığım oyunların hepsini turbo boost teknolojisiyle oynadım bu şekilde. İşlemcinin normal halinde Crysis 3 kasıyordu, turbo boostta kasma falan kalmadı, ben de GTA V, COD: Advanced Warfare gibi oyunları denedim ve yukarıdaki verimi aldım.

Genel olarak izlenim: Bilgisayar hiç ısınmıyor normalde. Yani normal tarayıcı ile film falan izleyin, ufak çapta oyunlar oynayın filan. 3-5 saatte normal bir laptopun 1 saatte ısındığı kadar ısınır, belki o kadar bile olmaz.
Ama GTA V gibi oyunlarda, işlemci çok yorulduğu için aşırı derecede ısınma mevcut, bu normal, GTA V çok büyük bir oyun ve çok yoruyor bilgisayarları. Onun için de bir soğutucu alırsanız o da sorun olmaktan çıkar.

Laptopumda beğenmediğim tek olay: Klavyesi biraz acayip, iki tane tuşum çıkmak üzere. Bilmiyorum bir kaç kere yere düştü belki de ondandır, tuşların çıkmasının sebebi çünkü sadece 2 tuş. Onu da garantiye yollayacağım, kullanıcı hatası diyecekler, derseler de veririm parasını yaparlar.

Bu laptopu gözünüz kapalı alabilirsiniz.

Hocam o ekran kartıyla bahsettiğiniz şeyler biraz zor be :/

darkthepro adlı üyeden alıntı

türk firması olarak adlandırılıp %100 türk malı diye tüm her şeyi yurt dışından getirip ülkende montajı yapınca türk malı oluyor heralde , daha misyonundan markasından almayacağım bir laptop freedos küçük fan çıkışlarının yanı sıra özellik olarak hala 2014 , dizayn olarak hiç bahsetmiyorum bile normal 4 köşeli kutuyu laptop yapmışlar gibi

tasarımları güzel içeriğide güzel fakat teknik servisi ve ürün kalitesi sıfır laptoplar için söylüyorum telefon ve modem ürünleri gibi şeylerde bu tarz sorunlara rastlamak nadir

valla fena kolpalamışsınız işlemciniz i5, nvidia seriniz GT ve highta oynadığınızı iddia etmişsiniz ki böyle bir şey mümkün bile değil laptobunuz 1 tane küçük bir fan var ki harici bir soğutma zaten çok iş yapmaz

bu oyunları normal seviyesinde oynamınız için gtx serisine ihtiyacınız var ve 8 gb ram olmalı highta i7 ve ram miktarı artıyor nasıl oynuyorsunuz muamma ek olarak highta oynamanız imkansız 2 gb ekran kartı boyutunuz yetmez bile benim toplam 8 gb yetmiyor anca high gidiyor bende i7, gtx 2x 780 var ben highta 80 fps alıyorum, update getirisi bu performans düşüşü normalde 140 la oynuyordum, en iyi oyun laptoplarını satan firma msi dır, yurt dışında en iyi 3. firma olarak seçildi yüzlerce ödülü var şahsen yıllardır msi bilgisayarları kullanıyorum, bi sorunu yok, ısınma falan da yok koskoca arkada 2 turbo fan var 5 bin - 8 bin devir yapıyor detayı isterseniz görüşürüz

İyi yazmışsınız güzel yazmışsınız da siz de biraz sallamışsınız. i5 i7 demek hiç bir şey ifade etmez. Size bir çok i7'den iyi bir çok i5 gösterebilirim. Toplam 8 GB dediğiniz ne ayrıca ? Siz nabıyorsunuz Intel HD ile kendi ekran kartınızı mı topluyorsunuz ? SLI bile kullansanız 6 GB yapıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 14 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 14 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al