freelance iş ilanları

Bilgisayar önerisi yapabilecek var mı?

35 Mesajlar 4.123 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Hocam o ekran kartıyla bahsettiğiniz şeyler biraz zor be :/

İyi yazmışsınız güzel yazmışsınız da siz de biraz sallamışsınız. i5 i7 demek hiç bir şey ifade etmez. Size bir çok i7'den iyi bir çok i5 gösterebilirim. Toplam 8 GB dediğiniz ne ayrıca ? Siz nabıyorsunuz Intel HD ile kendi ekran kartınızı mı topluyorsunuz ? SLI bile kullansanız 6 GB yapıyor.

şuan mobil işlemciden söz ediyoruz normal masaüstü değil olay i5 en iyisini koyup i7 nin en kötüsünü koymay değil sonuçta arada fark olsada yinede üst düzey işlemci genel olarak bakın sli olarak ekran kartının toplam kullanma oranı 8 gb fakat dediğiniz gibi 3,5 gb gibi birşeyi kullanabiliyor hepsini kullanmıyor oda 7 gb tekabül ediyor yani 6 değil ayrıca intel hd değil ben gtx 780 den bahsediyordum yani sallama diye bir şey yok ona bakılırsa mobille masaüstü kıyaslanırsa elbetteki masaüstü i5 ,dizüstü i7den iyi olur mobil işlemcide performans düşükğü var küçültülmüş sonuçta

wmaraci
reklam

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

darkthepro adlı üyeden alıntı

şuan mobil işlemciden söz ediyoruz normal masaüstü değil olay i5 en iyisini koyup i7 nin en kötüsünü koymay değil sonuçta arada fark olsada yinede üst düzey işlemci genel olarak bakın sli olarak ekran kartının toplam kullanma oranı 8 gb fakat dediğiniz gibi 3,5 gb gibi birşeyi kullanabiliyor hepsini kullanmıyor oda 7 gb tekabül ediyor yani 6 değil ayrıca intel hd değil ben gtx 780 den bahsediyordum yani sallama diye bir şey yok ona bakılırsa mobille masaüstü kıyaslanırsa elbetteki masaüstü i5 ,dizüstü i7den iyi olur mobil işlemcide performans düşükğü var küçültülmüş sonuçta

Kardeş bak sen geçen gün oyun muhabbetinde de aynı şeyi yaptın. Hata yapınca kabul et bi kere de. İşlemciyi mobil söylüyorsun da ekran kartını neden masaüstünden örnek veriyorsun. Sanki GTX 780 mobil. Neden SLI'dan bahsediyorsun. Bahsettiğim şey i5'in en iyisi i7'nin en kötüsü değil zaten mobil falan fark etmez. Ayrıca GTX 780'de 3 GB bellek mevcut bana nasıl 8 GB yaptığını açıklar mısın ? Masaüstü i5 ile dizüstü i7'yi karşılaştırıyorsan sıkıntı sende zaten. 4200U ile 4510U'nun benchmarklarına bir bak bakalım ne göreceksin. Senin bahsettiklerine göre i7'nin i5'i ikiye katlaması gerek. Ama ikisi de kendi serilerinde aynı segmente yerleşen işlemciler olmalarına rağmen birbirlerine çok yakınlar.

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Kardeş bak sen geçen gün oyun muhabbetinde de aynı şeyi yaptın. Hata yapınca kabul et bi kere de. İşlemciyi mobil söylüyorsun da ekran kartını neden masaüstünden örnek veriyorsun. Sanki GTX 780 mobil. Neden SLI'dan bahsediyorsun. Bahsettiğim şey i5'in en iyisi i7'nin en kötüsü değil zaten mobil falan fark etmez. Ayrıca GTX 780'de 3 GB bellek mevcut bana nasıl 8 GB yaptığını açıklar mısın ? Masaüstü i5 ile dizüstü i7'yi karşılaştırıyorsan sıkıntı sende zaten. 4200U ile 4510U'nun benchmarklarına bir bak bakalım ne göreceksin. Senin bahsettiklerine göre i7'nin i5'i ikiye katlaması gerek. Ama ikisi de kendi serilerinde aynı segmente yerleşen işlemciler olmalarına rağmen birbirlerine çok yakınlar.

dostum problemin mi var ben baştan beri bahsediyorsam mobilden bahsediyorum, sen gtx780 in mobili yani m i kaç gb olduğunu biliyor musunda konuşuyorsun yargılıyorsun geçen seferde kendini haklı çıkartmaya çalıştın bilmediğin bir oyun hakkında kulaktan dolma şeyler yada bilmediğin şeyler hala çıkıp hesabın olduğunu yada oynadığını kanıtlamadınki oynamadığın oyun hakkında çok şeyler al bilmiyorsan bi gtx780m in gb na bir bak ek olarak ben ikiye katlaması gerektiğini söylemedim daha iyi olması gerektiğini söyledim mobil işlemcide en iyi i5 koyup en kötü i7 koymakla olmaz dedim koycaksan en iyileri yada en kötüleri kıyaslarsın dedim bilmiyorsan bir araştır senin deyiminle ben 4 gb demişsem mobil olduğunu anlaman gerekirdi hani çok araştırıyorsun ya

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

dostum problemin mi var ben baştan beri bahsediyorsam mobilden bahsediyorum, sen gtx780 in mobili yani m i kaç gb olduğunu biliyor musunda konuşuyorsun yargılıyorsun geçen seferde kendini haklı çıkartmaya çalıştın bilmediğin bir oyun hakkında kulaktan dolma şeyler yada bilmediğin şeyler hala çıkıp hesabın olduğunu yada oynadığını kanıtlamadınki oynamadığın oyun hakkında çok şeyler al bilmiyorsan bi gtx780m in gb na bir bak ek olarak ben ikiye katlaması gerektiğini söylemedim daha iyi olması gerektiğini söyledim mobil işlemcide en iyi i5 koyup en kötü i7 koymakla olmaz dedim koycaksan en iyileri yada en kötüleri kıyaslarsın dedim bilmiyorsan bir araştır senin deyiminle ben 4 gb demişsem mobil olduğunu anlaman gerekirdi hani çok araştırıyorsun ya

Yahu kardeşim Allah rızası için güvendiğin bir bilene git de sana biraz öğretsin. Ben senin laptop kullandığını nereden bileyim o zaman bana GTX780M yazsaydın. Bana GTX870 yazakcaksın 8 GB diye sallayacaksın sonra mobil olduğunu söylemedin diye ben mi suçlu olacağım ? Yok öyle yağma. Sen oyunlarla beynini eritmişsin kusuruma bakma. Çık biraz temiz hava al. Oyun oynayarak hiç bir şey öğrenilmiyor. Ayrıca SLI tekonlojisi performansı fiziksel açıdan tam anlamıyla ikiye katlar. Sen daha ne yazdığını bilmiyosun git bir oku. Rica ediyorum bir daha da cevap yazma daha fazla uğraşmak istemiyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Yahu kardeşim Allah rızası için güvendiğin bir bilene git de sana biraz öğretsin. Ben senin laptop kullandığını nereden bileyim o zaman bana GTX780M yazsaydın. Bana GTX870 yazakcaksın 8 GB diye sallayacaksın sonra mobil olduğunu söylemedin diye ben mi suçlu olacağım ? Yok öyle yağma. Sen oyunlarla beynini eritmişsin kusuruma bakma. Çık biraz temiz hava al. Oyun oynayarak hiç bir şey öğrenilmiyor. Ayrıca SLI tekonlojisi performansı fiziksel açıdan tam anlamıyla ikiye katlar. Sen daha ne yazdığını bilmiyosun git bir oku. Rica ediyorum bir daha da cevap yazma daha fazla uğraşmak istemiyorum.

dostum ben ne demişim sen ne demişsin ben yeni güncellemenin getirdiği sorundan bahsetmişim highta oynuyorum demişim sen bana hala gereksiz muhabbet yapıyorsun al bak fps düşüşü bu yüzden sistemin ne olursa olsun büyük bir oranda fps düşüşü vardı sen diğer konudada ebele hübele yapıyordunki konunun başını okumadığın belli bende msi var demişim zaten laptopdemişim daha neyin kafasındasın anlamıyorumki

açıkçası msi memnunum o kadar ödülü var onun yanı sıra garanti servisi çok iyi bi şeye ihtiyaç duyduğunuzda online sorabiliyorsunuz yada forumlarına danışabiliyorsunuz eğer donanımsal değilse hallediyorlar , 2 yıl garanti hizmetleri var +1 yıl online kayıt olursan veriyorlar tasarımları çok iyi , steelseries ile çalışıyorlar ki en iyi laptoplarının dizaynını ve içeriğini almanlar yapıyor yani kalite ön planda diğer kısımları msi ait soğutmaya gelicek olursak fan sayısı en fazla 4 giriş sayısı 6 turbo fan 5 bin - 8 bin ışıklandırmalı klavye , müziğin ritmine bile uyum sağlıyor , yapacağın işleme göre mod, ek olarak nos teknolojisi %15 kadar performans artışı, ses sitemi 4+1 ve yapacağın işleme göre kalite değişiyor, aldığın msi ürününün yanına çanta, kulaklık, mouse, mouse altlığı, oyun ,temizleme kiti gibi şeyler veriliyor ki muazzam bi düşünce

köşeye sıkışıncada yazı yazma anca kaçma peşindesin ne oldu senin araştırmalara 4 gb gtx780m olduğunu bilmeyecek kadar mı araştırma yapamadın bi dahaki sefer mobillerede bakta bi bilgin olsun araştırmaya devam et
brown

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 11 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 11 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al