freelance iş ilanları

Biri Bilgilerimizi Çalıyor!

20 Mesajlar 4.531 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14589
  • Beğeniler 3060 / 3059
  • Ticaret 356, (%100)
Microsoft’un eski üst düzey yöneticilerinden Justin Angel, dünyaca ünlü anti-virüs şirketlerinden biri hakkında son derece çarpıcı iddialarda bulundu. Peki biri bizi gözetliyor mu? Cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Eski Microsoft çalışanı Justin Angel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “AVG Anti Virus’ü güvenli mi sanıyorsunuz? AVG Anti Virus ve mobil versiyonu gerek kişisel bilgilerinizi, gerekse bulunduğunuz yeri sürekli AVG sunucularına gönderiyor. Güvenlik yazılımı AVG, böylece casus bir yazılım haline geliyor.” iddiasında bulundu.

Bu çarpıcı iddialara henüz AVG kanadından bir yanıt gelmedi ancak Angel’in ifadelerine göre, AVG fazlasıyla şüpheli görünüyor. Bizse, yıllardır keyifle kullandığımız AVG’nin bu tür bir eyleme karıştığını düşünmek dahi istemiyoruz.

Kaynak: Scroll

Deneyim demeyin, deneyin!

wmaraci
reklam

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
AVG'yi herhangi bir antivirüs ile aynı anda kurun, diğer antivirüs programı hata verecektir. AVG sistem dosyalarını kaynak gösterek. (Bizzat denediğim bir olay.)

Bu tekel oluşturmak için değil, başka antivirüs programlarınıda denedim. Olabilir, babasının hayrına bedava yazılım üretmezler ki. :D

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

seckinn seckinn baktım+gördüm Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek afilliate
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
kaspersky ya da norton başka virüs programı tanımıyorum.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Kaspersky kullanıyordum uzun süredir. Güvenlikte üstüne yok ama bazen güncelleştirme falan yaparken bilgisayarı ağırlaştırıyordu. Sildim Microsoft Security Essentials kurdum :) Key sorunu yok, ücretsiz.

wmaraci
wmaraci

yemrekmekci yemrekmekci C:/Program Files Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Tamindir'den 1 yıllık Nod32 lisansı kazandım ve bundan dolayı Nod32 kullanıyorum şuan. Önceden ise Microsoft Security Essentials kullanıyordum.

blogmame blogmame Hepinize İyi Bloglamalar Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 265
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Valla ben AVG kullanıyorum. Sileyim mi düşünceleriniz ne? Şifrelerimi değiştirmem gerekecek mi ?

havananyx havananyx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

blogmame adlı üyeden alıntı

Valla ben AVG kullanıyorum. Sileyim mi düşünceleriniz ne? Şifrelerimi değiştirmem gerekecek mi ?

bırak dağınık kalsın
firewall kullan. oda kendini hacker sanan kişileri engeller.

şimdi gelelim işin aslına. program yazan arkadaşlar varsa aranızda beni teyit edeceklerdir umarım.

ne yaparsanız yapın ister yazılımsal ister donanımsal firewall kullanın onların işletim sistemini kullandığımız sürece bilgilerimiz bill gates, pentagon ve diğer istihbarat kuruluşlarının eline geçer. internet bağlantısı olduğu sürece :)

uzun süre önce bir türk hacker windowsun cia tarafından kullanılması için açık bıraktığı bir deliği buldu. normalde bu delik hiçkimse tarafından bilinmeyen, hiçbir antivirüs, firewall tarafından tespit edilemeyen bir yapıda. sonuç olarak o hacker yakalandı ve şu an amerikada.

başka söze gerek varmı ?

Ek Olarak:

ProgramYapmak adlı üyeden alıntı

AVG'yi herhangi bir antivirüs ile aynı anda kurun, diğer antivirüs programı hata verecektir. AVG sistem dosyalarını kaynak gösterek. (Bizzat denediğim bir olay.)

Bu tekel oluşturmak için değil, başka antivirüs programlarınıda denedim. Olabilir, babasının hayrına bedava yazılım üretmezler ki. :D

bu sadece avg'ye özel bir durum değil. çoğu antivirüs ikinci bir yazılıma izin vermez vermemeside lazımdır. çünkü bir ipte iki canbaz oynamaz. en basit tabir ile çakışmalar olur, virüs uyarıları sağlıklı olmaz. kasper ile mc'yi aynı anda kullanamazsınız yada tam tersi.

aynı anda 2-3 antivirüs motorunu çalıştıran yazılımlar var. GDATA gibi. ama onlarda yazılımın içine motorları entegre edip stabiliteyi sağlamışlar ama aşırı sistem kaynak tüketiminin önüne geçememişlerdi.

blogmame blogmame Hepinize İyi Bloglamalar Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 265
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

havananyx adlı üyeden alıntı

bırak dağınık kalsın
firewall kullan. oda kendini hacker sanan kişileri engeller.

şimdi gelelim işin aslına. program yazan arkadaşlar varsa aranızda beni teyit edeceklerdir umarım.

ne yaparsanız yapın ister yazılımsal ister donanımsal firewall kullanın onların işletim sistemini kullandığımız sürece bilgilerimiz bill gates, pentagon ve diğer istihbarat kuruluşlarının eline geçer. internet bağlantısı olduğu sürece :)

uzun süre önce bir türk hacker windowsun cia tarafından kullanılması için açık bıraktığı bir deliği buldu. normalde bu delik hiçkimse tarafından bilinmeyen, hiçbir antivirüs, firewall tarafından tespit edilemeyen bir yapıda. sonuç olarak o hacker yakalandı ve şu an amerikada.

başka söze gerek varmı ?

Ek Olarak:

bu sadece avg'ye özel bir durum değil. çoğu antivirüs ikinci bir yazılıma izin vermez vermemeside lazımdır. çünkü bir ipte iki canbaz oynamaz. en basit tabir ile çakışmalar olur, virüs uyarıları sağlıklı olmaz. kasper ile mc'yi aynı anda kullanamazsınız yada tam tersi.

aynı anda 2-3 antivirüs motorunu çalıştıran yazılımlar var. GDATA gibi. ama onlarda yazılımın içine motorları entegre edip stabiliteyi sağlamışlar ama aşırı sistem kaynak tüketiminin önüne geçememişlerdi.

Hmm hocam hiç birşey anlamasam dahi ben AVG'yi kaldırdım. Kaldırdıktan sonra bütün şifrelerimi sıfırladım. Hayırlısı olsun. Proğramsız kaldım:D

Nurcin Nurcin Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)
Ben Nod32 kullanıyorum fakat bedava olan Avast'ın da iyi olduğunu söylüyorlar. Nod32'de herhangi bir sorun yaşarsam Avast'ı kullanırım.

Gunceel Gunceel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 111 / 71
  • Ticaret 1, (%100)
Eset Smart Security 4 :D

wmaraci
Konuyu toplam 14 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 14 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al