freelance iş ilanları

Bu Ülkede Korku Filmleri..

30 Mesajlar 4.303 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)
Her toplumun korktuğu ögeler bulunuyor. Bizim kültürümüzde de korku hikayelerinin temelini cinler oluşturuyor. Bu ülke de zombi ya da chukky filmi tarzında film yapıp sinemaya koysanız insanlar salondan gülerek çıkar. Nihayetinde insanların talebi neyse ona göre iş yapılır.

wmaraci
reklam

MaMiFilm MaMiFilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Bir korku teması oluşturmak zordur, Hollywood'da bu konuda sıkıntı çekiyor. Son yıllarda öyle ahım şahım bir korku filmi çıkaramadılar. Bizim yerli sinema aslında bu anlamda şanslı diyebiliriz. Zira kültürümüzden ve dinimizden dolayı gelen bir öğe olan cinler her zaman insanları korkutmayı başarmıştır. Bir toplantıda isminin geçmesi dahi insanların tüylerini diken diken edebiliyor. Her bir köyde mutlaka bir cin hikayesi olur, bizde zamanında birbirimize çok anlatırdık. Bu yüzden yerli korku filmlerinin cinler üzerine olması doğal fakat bir problem var. Senaristlerimiz ve korku yönetmenlerimiz maalesef çok beceriksizler. Bu kadar güzel bir malzemeyi kullanamıyorlar. Bir diğer sıkıntıda bütçe konusunda. Maalesef ülke sineması çok gelişmediği için çok düşük bütçelerle film çekiliyor. Hollywood'da sıradan orta seviye bir korku filmi için 5 - 10 milyon dolar harcanırken bizde en yüksek ziyaretçi oranına yaklaşan filmler dahi bu bütçelerle çekilemiyor. 100 - 200 bin TL gibi rakamlarla film çekiliyor sonuçta maalesef hüsran.

Profesyonel makale hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
çünkü insanlar dine çok bağlı aşırı derecede hemde saçma takıntıları var korku filmine ne gerek var zaten geleceğimiz korku filmi gibi de bizim ülkemizde ne bilim kurgu ne aksiyon nede korku filmi çıkar çünkü kalite olarak yurt dışındaki filmlerle kıyaslanmayacak aynı zamanda global bir içerikte değil

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Hasan Karacadağ filmlerini takip ediyorum. Filmlerdeki kurgu tartışılır, ancak efektler yabancı basında bile yankı uyandırmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
Ayrıca ilk çekilen filmlerine ve son filmlerine göz atarsanız aradaki fark kendini gösteriyor. Yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler.:)
Türk yapımcılardan beklentim, biz nasıl yabancı filmleri deli gibi takip edip bekliyorsak, Türk filmlerinin de yurt dışına bu şekilde aktarılabilmesi şart.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Hasan Karacadağ filmlerini takip ediyorum. Filmlerdeki kurgu tartışılır, ancak efektler yabancı basında bile yankı uyandırmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
Ayrıca ilk çekilen filmlerine ve son filmlerine göz atarsanız aradaki fark kendini gösteriyor. Yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler.:)
Türk yapımcılardan beklentim, biz nasıl yabancı filmleri deli gibi takip edip bekliyorsak, Türk filmlerinin de yurt dışına bu şekilde aktarılabilmesi şart.

Bende Türk sinemasının kalitesinden memnunum en azından eldeki bütçeye göre ortaya güzel filmler çıkartılabiliyor fakat yurt dışında açılmak bambaşka bir mesele. Dünya çapında bir film ortaya çıkarabilmek için yapımcılara en azından her film için 30 - 50 milyon dolar bütçe verilmesi lazım. Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan'a 50 milyon dolar bütçe verin bakın ortaya nasıl filmler çıkıyor. Bu şartlarda bir süre daha dünya çapında izlenen bir film çıkarmamız zor görünüyor.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

MaMiFilm adlı üyeden alıntı

Bende Türk sinemasının kalitesinden memnunum en azından eldeki bütçeye göre ortaya güzel filmler çıkartılabiliyor fakat yurt dışında açılmak bambaşka bir mesele. Dünya çapında bir film ortaya çıkarabilmek için yapımcılara en azından her film için 30 - 50 milyon dolar bütçe verilmesi lazım. Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan'a 50 milyon dolar bütçe verin bakın ortaya nasıl filmler çıkıyor. Bu şartlarda bir süre daha dünya çapında izlenen bir film çıkarmamız zor görünüyor.

Olayı kişiselleştirmeden, Cem Yılmaz - Yılmaz Erdoğan olarak ayırmadan düşünürsek, ben diyorum ki bu ülkeye aksiyon lazım.
Neden Hızlı ve Öfkelimiz yok, neden Testereyi çekmiyoruz da yabancıların çektiği Testere filmi Destere olarak çekip birşey yapmaya çalışıyoruz?
Vizyona her hafta yeni bir aşk, yeni bir komedi filmi giriyor. Aksiyon, macera filmlerinde çok gerideyiz hemde çok.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

• Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Olayı kişiselleştirmeden, Cem Yılmaz - Yılmaz Erdoğan olarak ayırmadan düşünürsek, ben diyorum ki bu ülkeye aksiyon lazım.
Neden Hızlı ve Öfkelimiz yok, neden Testereyi çekmiyoruz da yabancıların çektiği Testere filmi Destere olarak çekip birşey yapmaya çalışıyoruz?
Vizyona her hafta yeni bir aşk, yeni bir komedi filmi giriyor. Aksiyon, macera filmlerinde çok gerideyiz hemde çok.

Hocam aksiyon demek para demek, bizim en yüksek bütçeli filmimiz 30 milyon TL'ye çekildi ve açıkçası ben gayet beğendim, üst düzey kaliteli bir film olmuştu. Hızlı ve Öfkeli 7 yaklaşık 500 milyon TL bütçe ile çekildi şimdi kalkıpta o ayarda bir film çıkarmamız imkansız sonuçta ülke nüfusu ve sinema seyircisi belli. Dünya üzerinde zaten yüksek bütçeli film çekebilen tek yer var o da Hollywood, bir diğer sinema yeri Bollywood ise ülkenin nüfusundan kaynaklı olarak yüksek izlenme alıyor. Bollywood filmlerinin diğer ülkelerdeki izlenme oranları da pek parlak değil. Hollywood filmleri ise yüksek bütçe ile kaliteli efektler, sahneler, ekipmanlar vs kullanabiliyorlar. Bir de ülkemizde maalesef sinema seyircisi çokta bilinçli değil, çoğu insansırf iş olsun diye sinemaya gidiyor. En çok izlenen filmin recep ivedik olduğu düşünülürse ortaya çıkan seyirci manzarası hoş değil. Şimdi birisi kalkıp 50 milyon TL harcayıp bir aksiyon filmi çekse büyük ihtimal harcadığı parayı toplayamaz. Bu yüzden biraz daha sabretmek lazım zira sinema sektörünün gelişmesi için önce bilinçli seyirci gerekiyor.

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

MaMiFilm adlı üyeden alıntı

Hocam aksiyon demek para demek, bizim en yüksek bütçeli filmimiz 30 milyon TL'ye çekildi ve açıkçası ben gayet beğendim, üst düzey kaliteli bir film olmuştu. Hızlı ve Öfkeli 7 yaklaşık 500 milyon TL bütçe ile çekildi şimdi kalkıpta o ayarda bir film çıkarmamız imkansız sonuçta ülke nüfusu ve sinema seyircisi belli. Dünya üzerinde zaten yüksek bütçeli film çekebilen tek yer var o da Hollywood, bir diğer sinema yeri Bollywood ise ülkenin nüfusundan kaynaklı olarak yüksek izlenme alıyor. Bollywood filmlerinin diğer ülkelerdeki izlenme oranları da pek parlak değil. Hollywood filmleri ise yüksek bütçe ile kaliteli efektler, sahneler, ekipmanlar vs kullanabiliyorlar. Bir de ülkemizde maalesef sinema seyircisi çokta bilinçli değil, çoğu insansırf iş olsun diye sinemaya gidiyor. En çok izlenen filmin recep ivedik olduğu düşünülürse ortaya çıkan seyirci manzarası hoş değil. Şimdi birisi kalkıp 50 milyon TL harcayıp bir aksiyon filmi çekse büyük ihtimal harcadığı parayı toplayamaz. Bu yüzden biraz daha sabretmek lazım zira sinema sektörünün gelişmesi için önce bilinçli seyirci gerekiyor.

dostum adamlar 1970 te star wars çekmiş :D sen 2015 tesin o filmi çekemiyorsun bir para yok iki o teknikleri yapacak adam yok üç ekipman yok ve ek olarak bizim insanlarımızın çoğu korsan alıyor veya indiriyor buda bir etmen her ne kadar bollywood kötülesenizde adamların çok kaliteli filmleride yok değil en azından global çalışıyorlar

Tuwto 9 Tuwto 9 www.gokkpa.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 6, (%100)
Yerli korku filmi tavsiye etmem 1 tane izleyin zaten hepsi birbirinin kopyası gibi biraz senaryon değişik oyuncular değişik fark yok.

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
Yerli filmler çok kalitesiz oluyor kabul etmek lazım. Bi cem yılmaz yeni birşeyler getirdi sektöre.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al