wmaraci reklam

Dilendiricilikte Yeni Yöntem Dikkat !

3 Mesajlar 725 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Merhabalar bundan yaklaşık 5 ay önce ev telefonumda oldu bu olay pek önemsemedim.Şimdi bugünde cep telefonumdam yaşayınca aktarmak istedim. Olayı aynen aktarıyorum. İlk başta telefonu bir kadın açtı ve adımı soyadımı söyleyerek lafa girişti ''Abi biz şu şu yere ... kurmak için para topluyoruz, gönlünüzden ne kadar koparsa bize bağış yapabilirsiniz''. Sonra dedim bağışı nasıl yapacam hemen cevap geldi. ''Banka hesabınız varsa bize tc nizi verin sonra şifreyi söyleyin biz havale yaparız'' dedi. Sonra bende isterseniz .... şunu da alın olur mu dedim.'' küfürlü burası.
Kadın nasıl hikmetse küfürü sindirip tamam sinirlenmeyin. hesap numarasını verip siz yapın dedin. Bende sonra numarınızı egm ye veriyorum ve ses kaydını da aldım. Ne olur vermeyin gibisinde yalvarmalar başladı. Bende sonra senin g. g. y. h. h. s. bippp utanın insanları kazıklamaktan, sözde din kurumları adına bağış yapıyorlar. Sizlerde varsa bu tarz olayları annenize babanıza anlatın en yakınlarınıza anlatın. Mağdur olmasınlar. Dikkat !

wmaraci
reklam

SezerGoc SezerGoc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 6 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Bir gün engelliler adına yardım toplamak için satılan dergilerden aldım cebimdeki son parayı vererek. Araştırdığımda hiçbir sonuca varamadım. Ortada ne engelli var ne bağış/yardım. Kendi bastıkları bir yaka kartı ve konuyla ilgili bir dergi. O gün bu gündür ne elinde dergi olana yüzümü çeviririm ne sosyal medyadaki kampanyalara el atarım. Yine bir gün orta yaşlı bir amca karnım aç bir kaç lira verir misin diyerek çevirdi, üzerimdeki bozuk paraları verdikten sonra 50 metre gitmeden bir esnaf çevirdi keşke vermeseydin her gün bu numarayla para topluyor dedi. Daha niceleri var, özellikle sosyal medyada. Hasta bebeğe yardım amacıyla paylaşılan görseller vesaireden toplanılan takipçilerle işi ticarete dökenler falan.

Böyle böyle insanların vicdanlarını köreltiyorlar. Ne zaman yolda yardım/bağış toplayanı, dilencileri görsem küfrederek yürüyorum. Kendime hakim olmasam vurucam o derece. Asıl üzen, bizi bu hale getiren yine biziz.
sterk

kişi bu mesajı beğendi.

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Evet aynısını LÖSEV adına da yapmışlardı kapı kapı dolaşıp lösev adına yardım topluyoruz. Sonra lösevi aradığımda ise böyle bir şey yok ve bunlara kanmayın diye afişler aşmışlardı. Sonra her ne hikmetse tekrardan geldi kapıma, para istediler, dur polis çağıracağım siz hırsızsınız diye bağırdım ona. sonra telefonu almak için arkamı çevirir çevirmez kaçtı.

En kötüsü de gerçekten yardıma muhtaç olanları artık ayırt edemiyoruz.
SezerGoc
SezerGoc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al