freelance iş ilanları

Doğu Türkistan'da Çin zulmüne tepkini göster!

85 Mesajlar 16.647 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Belgesele göz attın mı sen. Ben yemin ederim çelişkide kaldım konuya da yazdım. Eğer ki şimdi söylenenler doğruysa bu nasıl büyük bir oyundur ki TRT ye böyle bir belgesel çektirebiliyor.
Eğer belgesel doğruysa nasıl bir yalandır ki hiç olmayan bir şey için insanları bu denli gaza getiriyorlar.
2002 de Devlet Bahçeli de gitmiş camileri falan gezen bir videosu var konuşmalarda falan kötü durumda olmadıkları izlenimi var fakat fazla detay yok.

Kötü zor koşullarda yaşadıklarını söyleyen tüm belgeseller haberler desteksiz somut kanıtsız bölgeden röpörtajsız vs.

Olayları canlı tutan kadın Rabia Kadir hakkında kimse iyi konuşmuyor ve kadın da şaibeli bir kişilik komite üyeliği yapmış bir isim . Ülkenin en zengin 10 kişisi arasına girmiş Forbeste adı geçmiş vs. Amerikan ajanı olduğu söyleniyor ve şöyle bir bakıldığında Cia korumasında Amerikada yaşadığına göre de haksız değiller.

Bizim devletimiz de güvenilir bir kişi olmadığından ötürü vize vermeyi reddetmiş . Son bir kaç yılda ne değişti alabildi mi bilmiyorum.

Belgesele bi göz atarmısın

Belgeseli izleyemedim mobilden girdiğim için. Ama dediğim gibi ben Sol Haber'in yaptığı haberi doğru bulmuyorum. 3 yılda da çok şey değişmiş olabilir. Urumçi'de bu katliamı yapan yine Kızıl Çin'di. Şu an Doğu Türkistan'da zulüm yoksa bile (ki inanmıyorum) yapılan bu tarz haberler Urumçi Katliamı'nı unutturmayı hedefliyor gibi geliyor bana. Dediğim gibi zulüm yoksa dahi 5 Temmuz'da Türkiye'nin dört bir yanında Mısır için, Filistin için meydanlara inenler, sağcısı, solcusu, ülkücüsü, milli görüşçüsü herkes Doğu Türkistan için, Urumçi Katliamı için meydanlara inecek.
Rekomedya anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Belgeseli izleyemedim mobilden girdiğim için. Ama dediğim gibi ben Sol Haber'in yaptığı haberi doğru bulmuyorum. 3 yılda da çok şey değişmiş olabilir. Urumçi de bu katliamı yapan yine Kızıl Çin'di. Şu an Doğu Türkistan'da zulüm yoksa bile (ki inanmıyorum) yapılan bu tarz haberler Urumçi Katliamı'nı unutturmayı hedefliyor gibi geliyor bana. Dediğim gibi zulüm yoksa dahi 5 Temmuz'da Türkiye'nin dört bir yanında Mısır için, Filistin için meydanlara inenler, sağcısı, solcusu, ülkücüsü, milli görüşçüsü herkes Doğu Türkistan için, Urumçi Katliamı için meydanlara inecek.

Müsait olduğunda bir izleyip tekrar sende bir bak çünkü 2 birbirinden çok farklı iddia var , kötü durumda oldukları iddaası sürekli yalan görsellerle haberlerle destekleniyor belki de bu şekilde bilerek manipüle ediliyor . Bir diğer konu ise TRT belgeseli var Banu Avar tarafından yapılan ki bu kadının Türkçülüğünü de herkes bilir. Bildiğin ırkçılık derecesinde şeyler yaptığından balkanlar programları çok eleştirilmişti. Bölgeye gitmiş röpörtajlar yapmış çevre insanlarıyla görüşmüş cami imamlarıyla görüşmüş yani bu belgesel tamamen kurmacaysa hepsi çin hükümeti tarafından görevlendirilen insanlarsa çılgın bir olay.

Sol haberin içeriğinde biraz komunistleri kayırma havası var ona bende katılıyorum fakat söylemi için değil paylaşılan görsellerin yalan olduğunu belgelediği kaynak gösterebildiği için örnek verdim bende. Yoksa oda tv sol.haber cumhuriyet akit y.şafak sabah akşam falan hepsine aynı gözle bakıyorum hiç birine güvenmem.

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

isousluer adlı üyeden alıntı

Belgeseli izleyemedim mobilden girdiğim için. Ama dediğim gibi ben Sol Haber'in yaptığı haberi doğru bulmuyorum. 3 yılda da çok şey değişmiş olabilir. Urumçi'de bu katliamı yapan yine Kızıl Çin'di. Şu an Doğu Türkistan'da zulüm yoksa bile (ki inanmıyorum) yapılan bu tarz haberler Urumçi Katliamı'nı unutturmayı hedefliyor gibi geliyor bana. Dediğim gibi zulüm yoksa dahi 5 Temmuz'da Türkiye'nin dört bir yanında Mısır için, Filistin için meydanlara inenler, sağcısı, solcusu, ülkücüsü, milli görüşçüsü herkes Doğu Türkistan için, Urumçi Katliamı için meydanlara inecek.

Urumçi katliamı(!) ile ilgili yalanlamalardan haberiniz yok sanırım.

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Urumçi katliamı(!) ile ilgili yalanlamalardan haberiniz yok sanırım.

:) :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Olayı bir araştırın. Korkunç bir yönlendirme, dezenformasyon olduğunu göreceksiniz.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Temmuz_2009_Urumçi_başkaldırıları

Aleejhoan Aleejhoan Yol açık, yola çık! Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Proje Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1533
  • Beğeniler 230 / 380
  • Ticaret 135, (%100)

Olayı bir araştırın. Korkunç bir yönlendirme, dezenformasyon olduğunu göreceksiniz.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Temmuz_2009_Urumçi_başkaldırıları

Başlarda düşüncelerin cesurluğun ne kadar hoşuma gitse de, sonraları farkettiğim ne kadar çok provokasyon yaptığın, her bilgiyi kendi doğruluğunda kabul etmen dikkatimi çekti, senin görüşünde olan her şey doğru, konu milliyetçiliğe gelince her şey yalan. İşte bu yüzden yok olacaksınız sen ve senin gibiler. Hiçbir şeye benzemez vatanını satanın korkusu. Bırakın bu Türk düşmanlığını artık.
nettebugun

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.alicankosedag.com.tr

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Aleejhoan adlı üyeden alıntı

Başlarda düşüncelerin cesurluğun ne kadar hoşuma gitse de, sonraları farkettiğim ne kadar çok provokasyon yaptığın, her bilgiyi kendi doğruluğunda kabul etmen dikkatimi çekti, senin görüşünde olan her şey doğru, konu milliyetçiliğe gelince her şey yalan. İşte bu yüzden yok olacaksınız sen ve senin gibiler. Hiçbir şeye benzemez vatanını satanın korkusu. Bırakın bu Türk düşmanlığını artık.

Haddinizi aşmayın. Yok olacaksınız vs. çirkin sataşmalar. Orda yapılanların Türk medyasında ne kadar farklı gösterildiğini belirttim. Eğer diyorsanız bunlar doğrudur medya haklı. Buyrun kanıtlayın. Hodri meydan.

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Haddinizi aşmayın. Yok olacaksınız vs. çirkin sataşmalar. Orda yapılanların Türk medyasında ne kadar farklı gösterildiğini belirttim. Eğer diyorsanız bunlar doğrudur medya haklı. Buyrun kanıtlayın. Hodri meydan.

http://appsaljazeera.com/interactive/uygurlar/index.html
Rekomedya FilmleriTV

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Teşekkürler akşam inceleyip, araştırıp yorumumu yazacağım.

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Teşekkürler akşam inceleyip, araştırıp yorumumu yazacağım.

Bu arada bu sağda solda paylaşılan fotoğraflar için doğru falan demiyorum. Yanlış anlama. Çin'deki zulümü kanıtlayın diye bir cümle kurmuşsun. Onun üzerine paylaştım.

wmaraci
Konuyu toplam 8 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 8 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al