wmaraci reklam

Domainime e-ticaret sitesi kurduk ihtarname geldi

10 Mesajlar 1.270 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kadocix18 kadocix18 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 6 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar bi domain adresi satın aldım eticaret sitesi kurduk ismine bayramdan önce ihtarname geldi meğerse o marka patentliymiş domaini istiyorlar ve bu zamana kadar verdiğimiz zararı istiyorlar kendi kafalarına göre 20.000 lira para belirlemişler ödersem dava açmayacaklarmış bende ödemeyeceğimi beyan ettim domainimide dava açsalar dahi alamayacaklarını biliyorum yalnız patenti olduğu için bu markaya benden bi hak talep edebilirlermi sonuçta ben bu ismi marka değil pazaryeri ismi olarak kullandım bi ürün çıkarıp bu markayı basmadım altına ve ihtarname geldikten sonra tüm heryerden o isme ait herşeyi kaldırdım dava açsalar nasıl ilerler acaba mahkeme nelere bakıyor bilgili ve ya başından geçmiş bi forumdaşımız varmı acaba iyi akşamlar dilerim

wmaraci
reklam

turion turion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 138 / 137
  • Ticaret 3, (%100)
ben de bi markaya ait domain almıştım, şikayet edip domaini elimden aldılar :D

youtube abone sitesi: https://vk.cc/9hnOk8
Kuş al Yumurta sat Ruble ÇEK: https://vk.cc/aC8QOD

indirmesitesi indirmesitesi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Gıda Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 2 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Marka patenti var ama hangi sınıftan tam olarak sizin sınıf ile uyumlu mu onu bi araştırın.

Zannediyorum ki sizin sınıf ile patent almamıştır. Siz domaini satabileceğinizi belirtin.
Pazaryeri olarak tescili varsa, domaini kullanmayın ama pazaryeri olarak tescil yoksa domaini kullanın korkmayın.
Size maillerini gönderebilirseniz detaylı araştırmak isterim

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bu kadar küçümsemeyin marka sahiplerini.

Uzlaşmaya çalışın derim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 27.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 6 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
Küçümsemek mi ne haddime karıncayı büyük görürüm kendimden uzlaşma yolunu denedik sürekli tehditvari konuşuldu bizim artniyetimiz asla olmadı böyle bi markanın var olduğundanda haberimiz yok ihtar geldi herşeyi usulune göre uyguladık domaini vermeyi bile teklif ettik ücretsiz olarak ama biz 1 adet bile satış yapmadık daha 1 fatura çıkışımız yok bu yüzden istedikleri ücreti ödemeyi red ettik sadece olay bu

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

kadocix18 adlı üyeden alıntı

Küçümsemek mi ne haddime karıncayı büyük görürüm kendimden uzlaşma yolunu denedik sürekli tehditvari konuşuldu bizim artniyetimiz asla olmadı böyle bi markanın var olduğundanda haberimiz yok ihtar geldi herşeyi usulune göre uyguladık domaini vermeyi bile teklif ettik ücretsiz olarak ama biz 1 adet bile satış yapmadık daha 1 fatura çıkışımız yok bu yüzden istedikleri ücreti ödemeyi red ettik sadece olay bu

Satışınız olmadığını kanıtlarsanız tazminat ödemeyebilirsiniz.

Ancak markadan haberim yoktu diyemezsiniz. Nihayetinde e-ticaret sitesi, yani bir dükkan açıyorsunuz. Bu konuda hak iddia edemezsiniz kısacası.

Tehditvari konuşmaya gelince, ben de aynısını yapardım. Çünkü bu tarz konularda nezaket maalesef işe yaramıyor.

Başka bir platformda bilinen bir markanın net uzantısını aldım çok para kazanacağım diye konu açan biri var yakın zamanda oldu bu.

Marka ile domainin aynı terazide düşünülmesi yanlış aslında. İnsanlar sanıyor ki marka sahibinin domain almaya parası yok :)

Bir çok sınıfta markasını tescil ettikten sonra domain alan birini yakalayalım da ekstra para kazanalım mantığında olan markalarda var ve avukatlar bu işin üzerine ciddi giderler; para kazanmak için.

Bu yüzden elinizden geldiğince uzlaşmaya çalışın dedim.

telatabi telatabi istalya.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Social Media & Web Solutions
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 683
  • Beğeniler 282 / 122
  • Ticaret 19, (%100)
Bu genel bir kelime ise bir hakları olmaz wipo ile çözebilirler ancak.
Ama o kelimede tek patent sahibi onlarsa, çok çok spesifik bir kelime ise düşünmek lazım.
Bence korku yersiz.
Domain ilk gelen alır
Kullanım amacı olarak karşı tarafa bir zarar verdiniz mi karşı tarafın adını kullanıp yanıltıcı faaliyetlerde bulundunuz mu

• Üyelik 27.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 6 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
Karşı tarafta aynı sektörde satış yapıyor bizde aynı sektörde satış yapmayı denedik ama yapamadan ihtar geldi kapattık siteyi

Nisan Nisan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizmci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 37 / 39
  • Ticaret 5, (%100)
Patent değil, markadır o. Araba motorunun patenti olur. "Hepsi Şurada"nın markası olur.

Domaini yabancı bir firmaya transfer edip whois'i de gizlerseniz, debelenip dururlar. WIPO'ya gitmekten başka çareleri kalmaz. WIPO'ya başvuru da 3500 dolar. En kötü ihtimalde, domain elinizden gider. Onlarında 3500 doları gitmiş olur.

Tazminat davası ise açamazlar. Açarlarsa kaybederler. Bu kadar basit.

• Üyelik 27.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 6 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
Teşekkür ederim tecrübelerinizi paylaştığınız için biz yinede ne olur ne olmaz diyerek sağlam 2 avukat arkadaşımıza dosyayı takip etmesi için görev verdik bakalım sonuç ne doğuracak hiç satış yapmamış bi firmayı adalet tazminat ödemesini emrederse boynumuz kıldan ince avukat arkadaşlarda tazminata dair bişey alamayacaklarını varsa bi zararı mahkemenin kanıt isteyeceğini söylüyor ama temel misali ağaçtan düşmüş doktor yerine bana ağaçtan düşen birini getirin demiş bizimkide o hesap :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al