wmaraci reklam

Ehliyet Sınavına Nasıl Hazırlanayım

8 Mesajlar 1.609 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ArsYazar1 ArsYazar1 Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Home Ofis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 30 / 27
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar ehliyet sınavına gireceğim. Sınava nasıl hazırlan malıyım sizce..

wmaraci
reklam

SalihToy SalihToy WordPress'in Gücü Adına Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 146 / 97
  • Ticaret 36, (%100)
Öncelikle merhaba. :)
Ben bu sistem değişmeden önceki en son olan sınava girmiştim geçen yıl. :) Daha önceden tecrübem vardı sadece yazılıya çalışmak gerekiyordu ama hani tecrübe dedim ama sadece araba sürmek o kadar. :) Park vs. yok. :D :D :D

Afedersin, hiç bırakmadım eşşek gibi çalıştım. Zayıflamak içinde spor yapıyordum, dağ bayır gezerken elimde kitap okuya okuya girdim sınava. Hiç araştırmadan sana söylemek istediğim bazı şeyler var. Ben sınavda ve sınav öncesi kaygı yaşadım siz yaşamayın diye... :)

Yazılı sınav sistemi kolaydır. 50 Soru sorarlar, 4 şık vardır. Sallasan yanlışı doğruyu götürme sistemi yoktur. Kurs size kitap verir o kitap içeresinde ki test soruların aynısı bile sınavda çıkabilir. Ben denk geldim 5 - 6 soruyu daha önce çözmüştüm. :) Sizi çok zorlayan kısım sağlık ile motor olacaktır.

Ben şöyle çalıştım; günlük 20 - 30 sayfa ilerler, sayfa sonuna geldiğimde baştan geldiğim yere kadar tekrar ederdim. Sonra gözüm kapalı kendim tekrar eder, ünite sonundaki sorular çözerdim. Son diğer üniteleride aynı şekilde yapar; bir önceki ünite sorularının şıklarını siler tekrar çözerdim. Bu sayede küçük bir kitabı (300 - 350 sayfa) bu şekilde bitirdim. İnternetten daha önceki çıkmış soruların çıktısını aldım ve onları çözdüm. Hep barajın üzerinde not aldım. :)

Kendini hiç sıkma ve kötü düşünme. Hatta hiç okulda sınavlarında kötü isen ve o kitabı ezberlemek zoruna gidiyorsa da hiç değmez bende öyle düşündüm; ilk 5 sayfa inceledim sonra "yaparım" dedim. :D Birde bazı tayfa var çalışmaya gerek yok sorular kolay diyor. Onlara kanmamalısın bence çalış olmayacak şey değil. Öyle arkadaşlarım var 2 sınava kaldılar sonunda eşşek gibi çalışıp sınavı geçip ehliyeti aldılar. :)

Yazılı sınav sonrası da kurs direksiyon eğitim yanında güzargah eğitimide verecektir gitmemezlik yapmamalısın. :)

Şimdiden başarılar dilerim... :)
ArsYazar1

kişi bu mesajı beğendi.

WordPress; Kurulum & Optimizasyon & Entegre & Türkçeleştirme & ThemeForest, İşleriniz Yapılır!

ArsYazar1 ArsYazar1 Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Home Ofis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 30 / 27
  • Ticaret 2, (%100)
17 Aralıkta Ehliyet Sınavı var. Aslında en çok direksiyon sınavından korkuyorum. Şu yazılı sınavı bir halledeyim daha sonra direksiyon sınavına hazırlanacağım.
Bu konuda ek ders alsam mı onu bilemedim.
Görüşlerin içinde çok teşekkür ederim.

MakaleTeslim MakaleTeslim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 70 / 34
  • Ticaret 32, (%94)
Çıkmış soruları çöz, yarısı ordan çıkıyor çok basit. Direksiyon sınavında ise çok konuşma, dik ve diri dur. Sakin ol, vites geçişlerini ayarla gerisi kolay. Hayırlı olsun, yeni aldım bende 1 hafta oldu alalı tekte geçtim sınav ve direksiyon sınavını hiç kullanmıyordum direksiyon hakimiyetini hemen kavrarsın zaten hiç bilmiyorsan kurslarını kaçırmamanı tavsiye ederim.

Ek olarak: Çıkmış soruları kurs veriyor onlara sor verirler :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1267
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 170, (%100)
sabah kitapçığı okusan bile rahat 70 alırsın. O derece kolay bir sınav, ama direksiyon sınavında acımıyorlar.

Sınavda hata yapabilirsin dert etme, sürüş geneline bakıyorlar.

Ben park yaptıktan sonra sevinçten emniyet kemerini çıkarmıştım :D

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
çıkmış sorulara bakmıştım yazılı sınav için. direksiyon sınavı sabahın 7 side olduğu titriyodum. arabaya gaz verince rahatladım. :D

Arafa Arafa WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek xxxxxxxxxxx
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 6 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Yeni açmış olduğum http://ehliyetsinavinahazirlik.com/ adresinde online test bölümü var tavsiye ederim.

Ronins Ronins Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 442
  • Beğeniler 30 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
çıkmış sorular ve kitapçıkdaki sorular yeterli. çok kasmaya gerek yok

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al