wmaraci reklam
lidertakipci

En Çok Etkilendiğiniz Kitap

63 Mesajlar 8.119 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

OguzEREN OguzEREN MustafaKemalAtatürk Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Computer Engineering
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 54 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Kafamda Bir Tuhaflık - Orhan Pamuk

A good friend would give you the shirt off his back.
wmaraci
reklam

Smyrna35 Smyrna35 Web Programming Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 118 / 183
  • Ticaret 16, (%100)
Hakan Günday - Kinyas ve Kayra
Tezer Özlü - Yaşamın Ucuna Yolculuk

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
Beyaz zambaklar ulkesınde

Terrible Terrible Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek İhracat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 20 / 6
  • Ticaret 4, (%75)
Kadınlar- Charles Bukowski
Olasılıksız - Adam Fawer
Kara Kule (Seri)- Stephen King

wmaraci
wmaraci

Ninja Ninja Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 15 / 34
  • Ticaret 11, (%100)

ahmetcem96 adlı üyeden alıntı

burada dini kitapları öne çıkarmak, gösterişten başka bir şey değildir. benim yazıp yazmam burada önemli değil ki. kitap kelimesi geçince kaç kişinin aklına ilk dini kitap gelir merak ediyorum açıkçası.

Dini kitaplarla gösteriş yapılmaz. Bir kişi etkilendiği kitabı yazmakta özgürdür. Konuya şu şu kategoride kitaplar istiyorum diye belirtmezsen adamda sana en sevdiği kitap olarak inancını öğrendiği kitabı yazar. Ayrıca inançlı her insanın ilk kitabı kendi kitabıdır. İlk kaç kişinin geliyor diyorsun gelmiyorsa zaten o kişi sağlam bir itikada sahip değildir. Kusura bakma bu tenkiti de yapmak zorundayım.

İnançsızdır sözü yanlış oldu, sağlam bir itikada sahip değildir olarak değiştirdim.

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)

Ninja adlı üyeden alıntı

Dini kitaplarla gösteriş yapılmaz. Bir kişi etkilendiği kitabı yazmakta özgürdür. Konuya şu şu kategoride kitaplar istiyorum diye belirtmezsen adamda sana en sevdiği kitap olarak inancını öğrendiği kitabı yazar. Ayrıca inançlı her insanın ilk kitabı kendi kitabıdır. İlk kaç kişinin geliyor diyorsun gelmiyorsa zaten o kişi inançsızdır. Kusura bakma bu tenkiti de yapmak zorundayım.

eminim öyledir. bizim de arkadaşlarımız var. dindar olan da olmayanda. bu soruyu onlara da sordum, dindar olan dini bir kitap söylemedi. uçurtma avcısı cevabını verdi. şimdi "İlk kaç kişinin geliyor diyorsun gelmiyorsa zaten o kişi inançsızdır." bu lafı neye göre dayanarak söylüyorsun? burada maalesef gösteriş yapılıyor. kabul etseniz de etmeseniz de. güncel kategorisine bakarsanız ne demek istediğimi anlarsanız.

iyi forumlar.

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Ninja adlı üyeden alıntı

Dini kitaplarla gösteriş yapılmaz. Bir kişi etkilendiği kitabı yazmakta özgürdür. Konuya şu şu kategoride kitaplar istiyorum diye belirtmezsen adamda sana en sevdiği kitap olarak inancını öğrendiği kitabı yazar. Ayrıca inançlı her insanın ilk kitabı kendi kitabıdır. İlk kaç kişinin geliyor diyorsun gelmiyorsa zaten o kişi inançsızdır. Kusura bakma bu tenkiti de yapmak zorundayım.

Son günlerde duyduğum en acayip aforizma:D

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

eminim öyledir. bizim de arkadaşlarımız var. dindar olan da olmayanda. bu soruyu onlara da sordum, dindar olan dini bir kitap söylemedi. uçurtma avcısı cevabını verdi. şimdi "İlk kaç kişinin geliyor diyorsun gelmiyorsa zaten o kişi inançsızdır." bu lafı neye göre dayanarak söylüyorsun? burada maalesef gösteriş yapılıyor. kabul etseniz de etmeseniz de. güncel kategorisine bakarsanız ne demek istediğimi anlarsanız.

iyi forumlar.

Sen mi karar veriyorsun gösteriş yapıldığını? Senin zihniyetine göre her Allah diyen gösteriş yapıyor zaten. Bu zihniyet yüzünden insanlar namaz kılmaya gidiyorum demek yerine beş dakika işim var diyor. Madem dini bir kitap duymak istemiyorsun bunu konuda belirtirsin. Belirtmezsen eğer adam da pekala Kuran da yazar İncil de yazar.
Ninja anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Ninja Ninja Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 15 / 34
  • Ticaret 11, (%100)

iyi forumlar.

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Son günlerde duyduğum en acayip aforizma:D

Kafası dalgın her insan böyle bir duruma düşebilir. Ama o dindar dediğin arkadaşına hatırlatıp sorsan elbette cevabını verecektir. Belki inancının kitabını bir kitap statüsünden daha yüksekte de tutabiliyor olabilir. Ama her inançlı insan önce kendi kitabını öne sürecektir. Onun dışında söylediğiniz kategoriyi incelerim.

@FilmleriTV: Son zamanlarda insanlar hakikati görmeye başladı diyelim biz ona çünkü dünyanın her yerinde bir uyanış var. Herkesin görüşüne saygılıyım. Lakin inançlıyım diyen herkes bilmeli ki inanç öyle kelimeden ibaret değildir. Her türlü zorluğa rağmen bir şeye bağlı olmak inançtır. Yoksa kelime olarak kullanılacaksa içi boş kutudur.

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Sen mi karar veriyorsun gösteriş yapıldığını? Senin zihniyetine göre her Allah diyen gösteriş yapıyor zaten. Bu zihniyet yüzünden insanlar namaz kılmaya gidiyorum demek yerine beş dakika işim var diyor. Madem dini bir kitap duymak istemiyorsun bunu konuda belirtirsin. Belirtmezsen eğer adam da pekala Kuran da yazar İncil de yazar.

"Madem dini bir kitap duymak istemiyorsun bunu konuda belirtirsin."

klasik cevaptır. yine burada kendimde hata görüyorum ve ben kimin ne amaçla yazıp, yazmadığını çok iyi bir şekilde anlıyorum.

"Bu zihniyet yüzünden insanlar namaz kılmaya gidiyorum demek yerine beş dakika işim var diyor."

sultanbeyli,eyup gibi yerlerde adam dövüyor?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al