lostyazilim

Ey Allah'dan korkmazlar sizin çocuğunuz olsa böyle mi olurdu ?

27 Mesajlar 3.569 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)

grafimood adlı üyeden alıntı

Hangi konuda ülke olarak iyiyiz ki insanlar dan merhamet bekliyoruz, ayrıca bu gibi durumlara yorum getirme konusunu açık bırakan ösym de değil mi suç. Geç kalınma süresi belirleyebilir, aksi durumlar da insanların gençlerin mağduriyeti önlenebilir. Yoruma bırakılırsa merhametli merhamet eder merhametsiz olanınsa yapacağı bellidir.

ÖSYM bu konuda yorum getirme konusu bırakmadı, hatta aksine o kadar netti ki. O kadar net olabilir ki aşağıdaki video tv kanallarında kamu spotu olarak yayınlandı, dershaneler ve üniversiteler duyurularını yaptı.

Sınavdan 1 saat önce binalarda hazır bulunulur. Sınavdan 15 dk önce binalara giriş işlemi tamamlanır ve bu süreçten sonra binalara kimse alınmaz.

Ülkemizde kural kültürü yok. KURAL, KURALDIR!

wmaraci
reklam

MuratAltun MuratAltun www.webmarkt.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek WEBMASTER/GRAFİKER
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)
@Oğulcan öncelikle kastetmek istediğim durumu düşünebilirsin, farzet ki ösym sınav merkezinle arandaki yol 1 saat sen 2 saat önceden çıktın varış kendini güvene almak için. Varış noktana 30dk lık yol kalmışken yol tıkanabilir, aracın lastiği patlayabilir, küçük çaplı kaza geçirebilir vs vs sıralanacak durumlar olabilir bu gibi durumlara çözüm olarak belirli bir dakika tolerans gösterilebilir ve bu gibi 0.45 saniyelik olayda mağduriyet yaşanmaz demek istediğim bu yoksa kural kültürümüz olmadığını her alanda yaşatılarak bilen biriyim.

GrafiMarkt,Webmarkt,HostingBurda

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
grafimood, tabii insanlık hali bu herşey olabilir. Ancak sınav sisteminde denilmek istenen "Sınavın 9'da gibi evden çık, 45 DK geç kalma toleransı veriyorum". Aslında olaya bu şekilde bakarsak hiçbir problem kalmaz :)

Sınava geç kalan arkadaşlar için tabi ki üzüldüm, insafsız değiliz sonuçta. Ancak o arkadaşlar bundan sonra hiçbir yere hiçbir şekilde geç kalmayacaklardır. Hayat bazen bazı şeyleri kolay, bazense zor şekilde öğretir.

07ibrahim07 07ibrahim07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
1 Saat önceden sınav yerinde olmak gerekiyor, aynı zamanda sınavdan önceki gün sınava gireceğiniz okula gidip hangi derslikte hangi masada sınava gireceğinize bakmanız gerekiyor. Ancak sanırım %20lik bir kısım bunu yapıyordur. Şimdi saniyelerle geç kalıp sınava almayan yetkilileri eleştirmek istemiyorum, belkide o öğrencinin yaktığı bir sigara nedeniyle geç kaldı, belkide başka bir problemler bilemiyoruz o yüzden ne yetkililer nede geç kalanlar hakkında burdan atıp tutmak birşey ifade etmez.

Sabah radyo vivada 09:00 da başlayan adını hatırlamadığım haber programında öğrencinin sabah çalışıp işyerinden geldiği nedeniyle 1 dakika geç kalıp alınmadığı söylendi ne kadar doğru bilmiyorum ama gerçekte çok üzücü bir durum keşke hayat bu kadar acımasız olmasa ama malesef eşit şartlarda doğmuyor aynı şartlara sahip ailelerde yetişmiyoruz.

wmaraci
wmaraci

Sky4Life Sky4Life www.satisdukkani.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgi İşlem Sorumlusu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 473
  • Beğeniler 127 / 229
  • Ticaret 7, (%100)
Öğrenciyi görünce üzülmemek elde değil. İlk haberi izlediğimde bende dedim keşke alsalardı diye. Ama şahsen kendimi düşündüm, 2-3 ayda bir 8 senedir bir fiil AÖF Sınavlarına giren birisiyim. Kaç kez koştum yetişmek için, kaç kez 20-30 tl'lik taksi parası verdim hatırlamıyorum. Her bunu yaşadığımda da "Ulan 10 dk erken kalk" dedim. Kurallar belli. Ki, İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorum, her sınav günü trafik garanti. Ki trafiğin de bazen 10 dk sürer geçmesi, bazen 30 dk. Kısacası biz mecburuz kurallara uymaya. Adamlar 1 dk o geç kaldı, 2 dk o geç kaldı. Onu alır bunu alır, sonra "İşte abi türkiyede işler böyle, kimse sesini çıkarmaz düzen bozuyorlar" diye dövünürüz.

Dahiturk Dahiturk sadece o'na yanarız. Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek amele
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 69 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Sınav yerleri uzak yerler yazılıyor,oraları bulmak ise bilmeyen bir insan için zulümden başka birşey değil.
Bir insan kaç senedir çalışıyor,gecesini gündüzüne katıyor ve ygs gibi bir sınava giriyor. Ya 15 dakika falan tanıyın hadi aöf de yapıyorlar. Yazıktır , günahtır. Bir insanın tüm kaderi sadece bir sınava bağlanıyor :) Ne kadar garip bir sistem.?

idraksiz can, hayvan canıdır.

Sungmert Sungmert carpe diem ne diyem Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 506 / 407
  • Ticaret 39, (%100)

Oğulcan adlı üyeden alıntı

Aslına bakarsanız haklı olarak değil, haklı diyemem ben buna.

Ülkemizde geç kalmak diye bi kültür var ne yazık ki. Belki beni taşa tutacaksınız ama, insanlarımız ilkokul törenlerinden itibaren 'geç kalmaya' programlı olarak büyüyor ve yetişiyor. Bu yüzden de 'yaa nasılsa alırlar beni' mantığıyla bi rahatlık alıyor.

Üniversite sınavlarında adayların saat 9:00 civarı bina önlerinde olması tavsiye edilir. Ayrıca geçtiğimiz onlarca günlerde de 9:45'in son aday alım saati olacağı televizyonlar dahil belirtildi. Peki sizce, o aday 9:00'ı giriş saati gibi kabul edip evden çıksaydı böyle birşey yaşar mıydı?

Kuralı uygulayan kişiler "Allahtan Korkmaz" da geleceğini etkileyecek böyle bir sınava umarsızca gelen arkadaşlar "sorumluluk sahibi" mi?

Bugün kardeşim de sınava girdi ve onu sınava götürmek için 6:40'da kalktık, 7:40'da evden çıktık. 8:55 civarı ise okul bahçesindeydik. Biraz sorumluluk.

İmzamı atıyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al