wmaraci reklam

Felçli insana hapis

6 Mesajlar 1.139 Okunma
wmaraci reklam

president president WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Belden aşağısı tutmayan, yardımsız yemek dahi yiyemeyen Teyfik Alkan'ın hapis cezası aileyi mağdur etti. Eşi de yardım için cezaevinde yatıp kalkıyor

Yargıtay'ın kararı, 10 yıl önce geçirdikleri trafik kazasında belden aşağısı sakat kalan Teyfik Alkan ve sağ kolu felç kalan Hülya Alkan çiftinin hayatını olumsuz etkiledi. Yıllar önce karıştığı bir olaydan daha önce 5,5 ay ceza alıp tahliye olan ardından da Yargıtay kararıyla 16 yıl hüküm giyen Teyfik Alkan'ın eşinin de hapse girmesi, 2 çocuğu ortada bıraktı.

"İFTİRA ATTILAR" İDDİASI
Polatlı'da yaşayan ve Sincan Cezaevi Sağlık Ünitesi ve Bakım Evi'ndeki eşine bakmak için hapis yatan Hülya Alkan, "Eşim kafası dışında hiçbir yerini hareket ettiremiyor, yüzde 95 engelli, ona bakmak için 16 yıl hapis yatacağım. Eşimle birlikte ben de mahkum oldum. 11 ve 15 yaşlarındaki 2 çocuğum sahipsiz kaldı" dedi. Çocuklarının kendi başlarına kalamayacak kadar küçük olduğunu belirten Hülya Alkan, "Sadece kafasını oynatan biri olan eşim işlemediği bir suçtan dolayı 16 yıl ceza aldı. Eşimi dava edenler birbirlerini tanıyan kişiler ve eşime iftira attılar. Ne yaptıysak da bundan kurtulamadık ama şimdi derdimiz daha büyük, 2 evladım ortada kaldı, çok çaresiziz. Eşimin 10 yıldır iyileşmeyen ve her gün temizlenmesi gereken yatak yarası var. Yanından bir dakika bile ayrılamıyorum. Çocuklarım perişan olduğu haberini alınca iki gün eve geldim, hapishaneye gittiğimde eşimin yarası mikrop kapmıştı" diye konuştu. Eşiyle birlikte kendisinin de hapis yatmasının tüm aileyi dağıttığını belirten Hülya Alkan, "Eşimin cezasının ev hapsine çevrilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdım" dedi. Alkan, "Bu konuda Adalet Bakanlığı ve Ceza İnfaz Kurumu'ndan da yardım istedim. Anneanne de babaanne de yaşlı insanlar benim çocuklarıma bakacak kimse yok. 1 aydır eşimle hapisteyiz çocuklarım ne eve girebiliyor ne yiyor ne de içiyor. Telefon vs. de yasak olduğu için çocuklarımdan bir haber yaşıyorum. Yakında okullar açılacak bu durumda çocuklarımın eğitimini devam ettirmem mümkün değil. Ben hep hapiste olursam bırakın okutmayı büyütemeyeceğim bile. Cumhurbaşkanına, yetkililere sesleniyorum ne olur yardım edin eşim ev hapsi alırsa hiç değilse çocuklarıma bakabilirim, büyütür, okuturum" dedi.

'ANNEM OLMADAN UYUYAMIYORUM'
Alkan ailesinin 2 çocuğundan en küçüğü olan İren Nur Alkan (11), "Ben 11 yaşıma kadar annemden ayrı bir gece bile geçirmedim, 1 aydır annem yok, geceleri annemsiz uyuyamıyorum, çok korkuyorum" dedi. "Ben annemi ve babamı istiyorum" diyerek gözyaşlarına boğulan küçük kız, "Bize bakacak kimse yok anneannem ve babaannem çok yaşlı. Annem gittiğinden beri sıcak bir yemek ve yatak yüzü görmedik. Annem artık eve gelemeyecek, bize banyo yaptıran, okula gitmek için uyandıran kimse olmayacak. Ben 11 yaşındayım, annem ve babama tekrar kavuştuğumda 27 yaşında olacağım ama o yaşa nasıl geleceğim bilmiyorum. Ben anne ve babamı evimizde istiyorum ne olur yardım edin" ifadelerini kullandı.

SABAH

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Responsive Responsive Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 86 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
Bu tip durumlar için ev hapsi gibi yöntemler yok muydu ben mi yanlış hatırlıyorum ?
shateiel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

Responsive adlı üyeden alıntı

Bu tip durumlar için ev hapsi gibi yöntemler yok muydu ben mi yanlış hatırlıyorum ?

O sanırım üst düzeyler için.

Ek Olarak: Hem bu adama hapis versen ne olur vermesen ne olur? Belden aşağısını kullanamıyormuş, yemeğini bile kendi başına yiyemiyormuş.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Adamın suçunu bilmiyorum ama bu ceza pek adil gibi durmuyor, gerçekten felçli yatalak bir haldeyse cezaevine yatırmanın mantığı nedir adamla beraber eşi çoluk çocuğu da perişan olmuş. Ayrıca eşinin de bir kolu felçliymiş off offf

Geçenlerden bir haber :
Felçli,görme engelli 70 yaşındaki H.A.'ya tecavüz eden Abdullah Taşkıran'a 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Bundan daha büyük ne suç işlemiş ki 16 yıl hapis cezası almış konuda ki adam ?

İnternette azıcık aradım da bunun gibi niceleri varmış allah devlete akıl fikir versin, yahu madem cezaevine alıyorsun bakımını yapacak personelini de al görevlendir , madem bi hastaya bakmaktan bile acizsin o vakit ne diye ceza evine alıyorsun ? Ailesinden birini daha perişan ediyorsun.

İş şöyle yürüyormuş, parası olan bakım masraflarını üstlendiğinde personel görevlendiriliyormuş, parası yoksa özel izinle bir yakını daha cezaevine girerek mahkumla aynı cezayı yatarak ona bakıyormuş . El insaf ya .

Bunlarla ilgili bir kanun çıkarılmış ; "maruz kaldığı ağır bir hastalık veya sakatlık nedeniyle ceza infaz kurumu koşullarında hayatını yalnız idame ettiremeyen ve toplum güvenliği bakımından tehlike oluşturmayacağı değerlendirilen mahkumun cezasının infazı, iyileşinceye kadar geri bırakılabilecek" denilmiş ama çıktı mı hangi suçları kapsıyor bilmiyorum. 12.5 ay felçli cezaevinde kaldıktan sonra bu yasayla çıktığını iddia eden biri var engelliler forumunda .

İnşallah bu kanun vardır da haber yalandır hatalıdır.

Sabahtan beri acı haberler karşıma çıkıp duruyor, keşke herkesin derdine derman olma imkanım olsaydı. Keşke malım canım gücüm hepsine yetişebilseydi. Gözünde tümör çıkan çocuk gibi tamamen çaresiz kalınan dertler de var allah darda olanın yardımcısı olsun :(
Responsive

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

• Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Adamın suçunu bilmiyorum ama bu ceza pek adil gibi durmuyor, gerçekten felçli yatalak bir haldeyse cezaevine yatırmanın mantığı nedir adamla beraber eşi çoluk çocuğu da perişan olmuş. Ayrıca eşinin de bir kolu felçliymiş off offf

Geçenlerden bir haber :

Bundan daha büyük ne suç işlemiş ki 16 yıl hapis cezası almış konuda ki adam ?

İnternette azıcık aradım da bunun gibi niceleri varmış allah devlete akıl fikir versin, yahu madem cezaevine alıyorsun bakımını yapacak personelini de al görevlendir , madem bi hastaya bakmaktan bile acizsin o vakit ne diye ceza evine alıyorsun ? Ailesinden birini daha perişan ediyorsun.

İş şöyle yürüyormuş, parası olan bakım masraflarını üstlendiğinde personel görevlendiriliyormuş, parası yoksa özel izinle bir yakını daha cezaevine girerek mahkumla aynı cezayı yatarak ona bakıyormuş . El insaf ya .

Bunlarla ilgili bir kanun çıkarılmış ; "maruz kaldığı ağır bir hastalık veya sakatlık nedeniyle ceza infaz kurumu koşullarında hayatını yalnız idame ettiremeyen ve toplum güvenliği bakımından tehlike oluşturmayacağı değerlendirilen mahkumun cezasının infazı, iyileşinceye kadar geri bırakılabilecek" denilmiş ama çıktı mı hangi suçları kapsıyor bilmiyorum. 12.5 ay felçli cezaevinde kaldıktan sonra bu yasayla çıktığını iddia eden biri var engelliler forumunda .

İnşallah bu kanun vardır da haber yalandır hatalıdır.

Sabahtan beri acı haberler karşıma çıkıp duruyor, keşke herkesin derdine derman olma imkanım olsaydı. Keşke malım canım gücüm hepsine yetişebilseydi. Gözünde tümör çıkan çocuk gibi tamamen çaresiz kalınan dertler de var allah darda olanın yardımcısı olsun :(

Bu haber tv'de de yayınlanmıştı, kadın, çocuklar ağlıyordu. Sabah'ın internet sitesinde mevcut.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

president adlı üyeden alıntı

Bu haber tv'de de yayınlanmıştı, kadın, çocuklar ağlıyordu. Sabah'ın internet sitesinde mevcut.

Suçun ne olduğunu söylediler mi peki ?

Sonradan ekleme :

Suçu kavgayla alakalıymış yerel sitenin anlattığı gibiyse, kavgaysa mutlak ölüm falan yoksa bu kadar ceza vermezler yada gasp falan yoksa . Kadının anlattığına göre bir suçu üstlenmiş o bir şey de yapmamış .

Yerel sitenin haberi: http://www.polatliistiklal.com/index.php?option=com_content&task=view&id=25845&Itemid=46

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al