wmaraci reklam

Fırat Kalkanı Operasyonu

13 Mesajlar 2.695 Okunma
wmaraci reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

Operasyon kapsamında TSK’ye ait tank birlikleri Suriye’ye girdi, IŞİD’in kontrolündeki Cerablus’a, Özgür Suriye Ordusuyla birlikte ilerlemeye başladı. İşte, Fırat Kalkanı operasyonu konusundaki tüm merak edilen unsurlar…

*OPERASYONUN AMACI NE?

Fırat Kalkanı operasyonunun amacı, Türkiye’nin Suriye sınırını boydan boya “terörist unsurlardan” temizlemek. Bu çerçevede ilk hedef IŞİD. Ancak IŞİD tek hedef değil; AKP Hükümetinin “PKK’nın uzantısı terör örgütü” ilan ettiği YPG-PYD unsurları da “terörist” tarifine giriyorlar.

*TSK’YA AİT KAÇ TANK SURİYE’YE GİRDİ?

Bölge kaynaklarına göre, sınırı geçen tank sayısı 15 kadar. Bir o kadar da, yani 15 tane de zırhlı personel taşıyıcının sınırı geçtiği ifade ediliyor.

*MEHMETÇİK SURİYE’DE NE YAPACAK?

Zırhlı Personel Taşıyıcılar ile Suriye’ye giren mehmetçik sayısı 150 ila 200 civarında. Bunlar istihkam ve muhabere bölükleri. Görevleri ise, IŞİD’in sınırda mayınladığı alanların temizlenmesi, bölgenin bombanın tuzaklardan arındırılması.

*OPERASYON SADECE CERABLUS’LA MI SINIRLI?

Fırat Kalkanı operasyonunun başlama noktası Cerablus. Ancak operasyonun daha geniş kapsamlı olduğu ifade ediliyor. Bu çerçevede, Mare’den Cerablus’a kadar olan 70 kilometrelik sınır alanının Suriye tarafının “terörist unsurlardan arındırılmasından” bahsediliyor. Mehmetçik, destek görevi yaparak, 70 kilometrelik bu alanın Türkiye destekli Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolüne geçmesine yardımcı olacak.
İLGİLİ HABERIŞİD'e karşı 'Fırat Kalkanı' operasyonu başladı
IŞİD’e karşı ‘Fırat Kalkanı’ operasyonu başladı

*MEHMETÇİK SURİYE’DE NE KADAR KALACAK?

Ankara’daki hükümet yetkilileri, bu konuda herhangi bir süre telafuz etmekten kaçınıyorlar. “Sınır terör unsurlarından arındırılana kadar” gibi ucu açık ifadeler kullanmayı tercih ediyorlar.

*KAÇ ÖSO SAVAŞÇISI OPERASYONA KATILIYOR?

Fırat Kalkanı operasyonunun planlanması aşamasında Cerablus bölgesinde 3 bin kadar Özgür Suriye Ordusu savaşçısı bulunuyordu. Ancak operasyon kararı alındıktan sonra, Türkiye üzerinden bölgeye 2 bin kadar daha ÖSO unsurunun geçmesi sağlandı. Böylece ÖSO savaşçılarının sayısı 5 bine ulaştı.

Sözcü

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
AKP Hükümetinin “PKK’nın uzantısı terör örgütü” ilan ettiği YPG-PYD

bu ibarede sözcüye yakışır zaten
AhmetCakmak34 krm

kişi bu mesajı beğendi.

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
moris Adamlar bağıra bağıra "Biz PKK, YPG-PYD'yi terör örgütü saymıyoruz ve destekliyoruz" diyor. Herkes kendine yakışanı yapıyor, yazıyor, çiziyor.
moris AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

Kordinator Kordinator Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Editör, Acil tıp teknisyeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 24 / 93
  • Ticaret 3, (%100)

moris adlı üyeden alıntı

AKP Hükümetinin “PKK’nın uzantısı terör örgütü” ilan ettiği YPG-PYD

bu ibarede sözcüye yakışır zaten

Diyelim ki özgür bir terör örgütünü hmm o zaman masumlar

wmaraci

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
Kordinator kendi fikrimi beyan ettim sadece, sizin düşüncenizi zerre kadar umursamıyorum, iyi günler

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)
moris YPG'nin terörist faaliyetlerine örnek vermeniz mümkün mü?

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
FilmleriTV etiketlemeyin lütfen.

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Herif YPG'nin terörist faaliyetlerine örnek istiyor. Forumda PKK'lıların olduğunu bilmiyorduk.

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)
AhmetCakmak34 bulamadın galiba örnek Ahmet kardeş teyöyist o muhabbetine geldiğine göre :D Ayrıca forumda yorumlarına rastlıyorum arada, nasıl bir insansan yurdum İslamcısının bütün özelliklerini kendinde toplamayı başarmışsın. Nezaket eksikliği, tam biat, militanca bir görüşü savunma vs. Halbuki gençsin de ufkunu genişletebilirsin hala, bilmiyorum umarım kendini kurtarırsın. Zira gençlerimizi İslamcılık batağında kaybetmek beni üzüyor:) Dikkat edersen ben YPG bir terör örgütüdür veya değildir diye kesin bir görüş belirtmedim. Sadece terör faaliyeti kapsamına giren eylemlerine örnek istedim. Size tavsiyem gençler siyasilerin dediğini sorgulamadan araştırmadan benimseyip fanatikçe savunmamanız. Zira bundan sadece 3-4 sene önce şimdinin vatan haini zamanın hocaefendisiydi, kendisini bırakın eleştirmeyi feto diyene bile hocaefendiye nasıl böyle hitap edersin diye baskı kuruluyordu. Çözüm sürecinde PKK'nin eli kanlı lideri Öcalan için ne methiyeler düzüldü. Yahut belki de en büyük vatan aşığı Nazım ülkeden Amerikancı yönetimi protesto ettiği için "vatan haini" diye kovuldu.
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

AhmetCakmak34 bulamadın galiba örnek Ahmet kardeş teyöyist o muhabbetine geldiğine göre :D Ayrıca forumda yorumlarına rastlıyorum arada, nasıl bir insansan yurdum İslamcısının bütün özelliklerini kendinde toplamayı başarmışsın. Nezaket eksikliği, tam biat, militanca bir görüşü savunma vs. Halbuki gençsin de ufkunu genişletebilirsin hala, bilmiyorum umarım kendini kurtarırsın. Zira gençlerimizi İslamcılık batağında kaybetmek beni üzüyor:) Dikkat edersen ben YPG bir terör örgütüdür veya değildir diye kesin bir görüş belirtmedim. Sadece terör faaliyeti kapsamına giren eylemlerine örnek istedim. Size tavsiyem gençler siyasilerin dediğini sorgulamadan araştırmadan benimseyip fanatikçe savunmamanız. Zira bundan sadece 3-4 sene önce şimdinin vatan haini zamanın hocaefendisiydi, kendisini bırakın eleştirmeyi feto diyene bile hocaefendiye nasıl böyle hitap edersin diye baskı kuruluyordu. Çözüm sürecinde PKK'nin eli kanlı lideri Öcalan için ne methiyeler düzüldü. Yahut belki de en büyük vatan aşığı Nazım ülkeden Amerikancı yönetimi protesto ettiği için "vatan haini" diye kovuldu.

Ben arkadaş yerine sana bir kaç örnek vereyim.
1- Gebertilen bahoz erdalın öldürüldüğü sıralarda pyd terör örgütü yönetiminde olması. (pkknin as adamı)
2- Türk helikopterini düşüren silahın pydye verilen silahlardan olması.

Bunlara hiç gerek kalmadan aslında selonun ağlamasından da gayet terörist oldukları anlaşılıyor. pkk neyse pydde odur. Büyük harfle yazamıyorum maalesef kusura bakmayın, yakışmıyor büyüklük onlara :)
Rekomedya AhmetCakmak34 Economist

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al