freelance iş ilanları

Neden Firefox?

23 Mesajlar 4.150 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Mozilla'nın deyimiyle Firefox, felsefesi olan bir tarayıcı.

Benim Firefox kullanma sebebim, tamamen bu. Özgür, bağımsız ve belki de en önemlisi internet için savaşan bir tarayıcı, para için değil.
Firefox’un ilk amacı web’de yenilikçiliği ve gelişmeyi yeniden ateşlemekti ki bunu kısa sürede başardı. Artık Microsoft’un Internet Explorer’ı geliştirmesini zorunlu kılan başka alternatifleri de var. Chrome, Opera ve Safari bunların başlıcaları. Bunları geliştiren Google, Apple ve Opera Software’in üçü de ticari şirketler; Mozilla ise kâr amacı gütmeyen bir vakıf. Mozilla’nın temel misyonu daha iyi bir internet yaratmak; bunun için de web’i özgür, açık ve erişilebilir kılmak.

Daha iyi anlayabilmek için, Selim Şumlu'nun yazmış olduğu Mammon (Microsoft) Uyudu adlı yazıya bir göz atmanı öneririm. Internet Explorer'ı sevmeme nedenim de bu yazıda mevcut.
NuCLeuS sudo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Firefox'un en ilgi çekici yanı kuşkusuz eklenti desteği. Bir çok kişinin de bu yüzden Firefox kullandığını tahmin ediyorum.

Çok doğru bir tespit.

.

Mahmut54 Mahmut54 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 135 / 83
  • Ticaret 2, (%100)
16 GB ram var oynasın dursun firefox :D

BiqBanq BiqBanq Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 18 / 42
  • Ticaret 2, (%100)
firefox ayrıca websayfalarını yarım yamalak gösteriyor :( ben kullanmıyorum şahsen sizde kullanmayın :)

wmaraci
wmaraci

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Firefox'u yıllarca kullandım fakat Chrome çıkınca, hangisi iyiyse ona ayak uydurmak zorunda kaldık tabi. :rolleyes: Chrome'dan memnunum.

Firefox da şu sıralar iyi, yani yeni sürümleri güzel.
Bir de bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama Firefox'ta sayfalarda kaydırma önceden böyle değildi. "Scroll" olayı biraz değişmiş sanki.

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Takıntılı biri olabilirim ancak bu konuda herkezden farklı olarak Mozilla kullanıyorum. Ne kadar başlıkta ff kullanıcıları arttı desede başlık altında ff taraftarı yok. Sizin kadar test edip ne kadar ram yediğine bakmamış olsam dahi performans açısından yaşanmışlığım ile 1 gb ram ile gayet güzel kasıntı olmadan kullandığımı belirtmek isterim ki 8 16 gb ram'ı olanlar yakınmış buna şaşırdım. Diğer yandan birçok bilgisayara özellikle bakıma gittiğimiz internet kafelerde vaktinde chrome'yi kurmuştuk ancak pasif hale getirildiği halde durmadan birşeyleri update etmesi yüksek oranda performans azalmasına sebep olmuştu. Yanısıra bazen girdiğiniz url'lere hiçbir tepki vermiyordu. Diğer yandan ie kendi tecrübeme göre daha ağır şu an ff ile açtığım sekmelerin 4/1'ini ie ile değil açmak düşünemiyorum bile. Eklentisini vesairesini kullanmasam dâhi benim için ff şuanlık en iyisi. Biladeri Opera'da hoşuma gider tabiki.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
Ya eskiden performans sorunu yaratmazdı ama aşırı ram kullanıyor Firefox.Ne yazıkki bende Chrome kullanmak zorunda kaldım yoksa Firefox vazgeçilmezimdir.

Youtube: NovaMobi Teknoloji

Adobewordpress Adobewordpress WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)

supheli adlı üyeden alıntı

Bilgilerimin Google tarafından takip edilmesini istemediğim için Firefox ve Opera kullanıyorum.

Google tüm dev şirketleri satın aldığı sürece bilgileriniz her türlü kayıt edilecek :)

En azından bazı Türk şirketleri gibi bilgilerimizi sağa sola para karşılığı satmıyorlar, FBI'a falan veriyorlardır :)

adobewordpress.com ~ “güncel tasarım okulu”

KulturluPenguen KulturluPenguen Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 73 / 83
  • Ticaret 1, (%100)

Adobewordpress adlı üyeden alıntı

Google tüm dev şirketleri satın aldığı sürece bilgileriniz her türlü kayıt edilecek :)

En azından bazı Türk şirketleri gibi bilgilerimizi sağa sola para karşılığı satmıyorlar, FBI'a falan veriyorlardır :)

Daha nelerimiz kaydediliyor bir bilsek.Suçlu en başta TTNet olsa gerek.Adamlar bir program çıkarmışlardır gezintiye göre reklam diye.

sudo sudo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Tabi ki de firefox diyorum bunu tartışmak bile zaten saçmalıkdan başka bişe değil. Firefox tercih etmeyenler firefox'un içine girememiş olanlardır...

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al