lostyazilim

Neden Firefox?

23 Mesajlar 4.096 Okunma
lostyazilim
smmexpress

KulturluPenguen KulturluPenguen Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 73 / 83
  • Ticaret 1, (%100)
Uzun zamandır görüyorum çoğu kişi Firefox yanlısı olmaya başladı.Güzel bir olay tamam açık kaynak kod meselesi fakat nedense benim denemeye kalkıştığım her bilgisayarda 2-3 adet sekme açınca 200-300 MB ram kullanımı oluyor ve makine yavaşlıyor.Fakat Chrome ve IE 'de bu problem yok.

Herkeste bir Firefox sevdası var.Neden :confused:

wmaraci
reklam

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
açıkcası eskiden fazla sekme açmadığım zamanlarda firefox kullanırdım görüntüsü vs hoşuma giderdi fakat son zamanlarda işlerimden dolayıda interneti fazlasıyla kullanmamdan dolayı aynı anda 10 15 sekme açıyorum bazen firefoxda açmaya çalıştığım zaman makina şişiyor pc bağrımaya başalıyordu fakat chrome da bunu yaşamıyorum fazla en azından ff kadar yaşamıyorum sekmelerin geç açılması takılmalar vs ff de baya oluyor bu yüzden Hiçbir tarayıcı beni Chrome kadar tatmin etmiyor Her nekadar özelleştirmeler falan ff kadar iyi olmasada Chrome kullanışlılık hız ve sadelik bakımdan favorimdir.

MmoForumu MmoForumu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 9 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Benim pcde chrome ramı fazla harcıyor. Kullanma sebebim ise sadelik,hız he birde zevk meselesi var :)

• Üyelik 31.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 73 / 83
  • Ticaret 1, (%100)

MmoForumu adlı üyeden alıntı

Benim pcde chrome ramı fazla harcıyor. Kullanma sebebim ise sadelik,hız he birde zevk meselesi var :)

Dogukan adlı üyeden alıntı

açıkcası eskiden fazla sekme açmadığım zamanlarda firefox kullanırdım görüntüsü vs hoşuma giderdi fakat son zamanlarda işlerimden dolayıda interneti fazlasıyla kullanmamdan dolayı aynı anda 10 15 sekme açıyorum bazen firefoxda açmaya çalıştığım zaman makina şişiyor pc bağrımaya başalıyordu fakat chrome da bunu yaşamıyorum fazla en azından ff kadar yaşamıyorum sekmelerin geç açılması takılmalar vs ff de baya oluyor bu yüzden Hiçbir tarayıcı beni Chrome kadar tatmin etmiyor Her nekadar özelleştirmeler falan ff kadar iyi olmasada Chrome kullanışlılık hız ve sadelik bakımdan favorimdir.

Şimdi bir wm olarak nasıl IE dersin diyeceksiniz ama bana nedense IE daha mantıklı geliyor.

Çünkü Microsoft'un kendi tarayıcısı.Sistemi en iyi onlar bilecektir muhakkak.En iyi performansın onda olacağını düşünüyorum.Ayrıca IE9-10 şu aralar hiç çökmüyor baya zorlamama rağmen.
Lakin şu anda ben de Chrome'dan yanayım fakat yeni IE-10'un CSS desteklemeleri filan hoşuma gitmedi de değil.

wmaraci
wmaraci

MmoForumu MmoForumu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 9 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

KültürlüPenguen adlı üyeden alıntı

Şimdi bir wm olarak nasıl IE dersin diyeceksiniz ama bana nedense IE daha mantıklı geliyor.

Çünkü Microsoft'un kendi tarayıcısı.Sistemi en iyi onlar bilecektir muhakkak.En iyi performansın onda olacağını düşünüyorum.Ayrıca IE9-10 şu aralar hiç çökmüyor baya zorlamama rağmen.
Lakin şu anda ben de Chrome'dan yanayım fakat yeni IE-10'un CSS desteklemeleri filan hoşuma gitmedi de değil.

Evet katılıyorum. Win8 kurdum gözüme çarpan ilk şey ie10 du baya bir geliştirmişler :)
brk

kişi bu mesajı beğendi.

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
IE 10 Başarılı Bir Tarayıcı Eski IE Sürümlerine Göre Baya Geliştirmiş Microsoft Ama yine Chrome Kadar Başarılı Değil Tabi herkesin Şahsi Fikri Ayrıdır Ama Google Mühendisleri İşlerini Çok İyi Yapıyorlar
brk

kişi bu mesajı beğendi.

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
Bilgilerimin Google tarafından takip edilmesini istemediğim için Firefox ve Opera kullanıyorum.

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)
2 gb ramim boşuna mı var! Kullansın dursun, ne olacak! :D

.

• Üyelik 31.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 73 / 83
  • Ticaret 1, (%100)

soulmy adlı üyeden alıntı

2 gb ramim boşuna mı var! Kullansın dursun, ne olacak! :D

2GB değil 8GB ram var ama asıl sorun kasması.:D
brk

kişi bu mesajı beğendi.

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

KültürlüPenguen adlı üyeden alıntı

Çünkü Microsoft'un kendi tarayıcısı.Sistemi en iyi onlar bilecektir muhakkak.En iyi performansın onda olacağını düşünüyorum.

Bu sözüne katılmıyorum. Diyelim ki sistemi en iyi Microsoft biliyor. Peki neden kendi sistemi için antivirüs programı hazırlıyor? Senin düşüncene göre, sistemi iyi bildiği için ona göre bir sistem hazırlaması gerekir. Sisteminin bunun için yeterli olmadığını bildiği için antivirüs çıkarıyor.

Çoğunlukla GNU/Linux dağıtımı kullandığım için tarayıcı tercihimi daha çok Chrome ve Chromium ikilisinden yana kullanıyorum. Windows'a geçtiğimde de Chrome ve Opera'yı tercih ediyorum.

Eskiden sürekli Firefox kullanırdım. Herkese de önerirdim. Fakat senin de dediğin gibi rami fazla kullanıyor. Bu arada şunu da yeri gelmişken belirteyim. GNU/Linux dağıtımlarında Firefox, Windows'taki Firefox'a göre daha hızlı çalışıyor. Gerçi hala yeterli değil.

Firefox'un en ilgi çekici yanı kuşkusuz eklenti desteği. Bir çok kişinin de bu yüzden Firefox kullandığını tahmin ediyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al