wmaraci reklam

Nihat Özdemir’den elektriğe zam sinyali

8 Mesajlar 781 Okunma
wmaraci reklam

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)
Beyler Haberi okunadan önce ufak bir yorum yapmak istiyorum.
Bursada ikamet ediyorum Burada Ev kiraları ortalama bir ailenin kalabilecegi
300-400 Arası kira. Tabi istanbul 500-700 Tl olabilir. Ama orada maaş lar yüksek.
Polamige gerek yok. ben kendi adıma konuşursam, Burada Elentrik 200 Tl geliyor, kira kadar elektirik ödüyoruz. su 60 Tl geliyor, Ve heryerden su fışkırıyor, Hemde agzınızı Dayayıp Lakır lakır içebileceginiz su..
Şimdi haberi okuyabilirsiniz.. kırmız işaretli yere dikkat edin.

Nihat Özdemir’den elektriğe zam sinyali
Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği Başkanı Nihat Özdemir yılbaşında elektriğe yüzde 7-8 oranında zam gelebileceğini söyledi.

BEDAŞ’ın ortaklarından Limak’ın Yönetim Kurulu Başkanı olan ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği’nin başkanlığını yürüten Nihat Özdemir yılbaşında elektriğe yüzde 7-8 oranında zam gelebileceğini söyledi. Özdemir uzun vadede ise zammın yüzde 15-20 arasında olması gerektiğini ifade etti.

Özdemir burada yaptığı açıklamada bir süredir elektrik fiyatlarına zam gelmediğini belirterek, “Bir süredir elektrik zammı yaşanmadı. Fakat maliyetlerimiz artmakta. Girdilerimizden birçoğu petrol ve doğalgazla ölçülüyor, fiyatlar dünyada düşük ama hepimizin bildiği gibi kurlar arttı. Bunu göremedik. Hepimizin bildiği gibi asgari ücret artacak. Yeni toplu sözleşmelere etkisi olacak bunun. 1 Ocak 2016’dan itibaren yeni elektrik fiyatları açıklanacağı zaman belli bir zam olabilir" dedi.

Zam oranına EPDK ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın karar vereceğini belirten Özdemir, "Bu zammı da EPDK ile Enerji Bakanlığı bir araya gelecek girdilere bakacak. Halka büyük bir zarar vermemek üzere fiyatlarda oynamalar olabilir. Acaba bu artan elektrik fiyatları dağıtımcılara mı gidiyorlar diyecekler. Bir elektrik fiyatının içinde ancak %10 civarında dağıtım payı var. Onun için bu karar yakın zamanda verilecek. Elektrikte bir zam beklentisi olabilir. Yüzde 15 ile 20 arasında bir zam olması gerektiğine inanıyorum. Bunu bir anda yapmak doğru değil. 2016 yılı içinde yüzde 7-8 gibi bir zamla yeni yıla başlayabiliriz" diye konuştu.

wmaraci
reklam

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
6 ayda bir maaşa zam geliyorsa 6 ayda bir herşeye zam gelir. ama bunun adı maaşa zamdır. salak bir uygulamadır.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
Bu asgari ücreti 1300 tl yapacaklar ama milletin burnundan fitil fitil getirecekler.

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Doğalgaza zam, elektriğe zam, yiyeceğe, giyeceğe, benzine zam.. Ama neyse asgari maaş 1300 olacak.

wmaraci
wmaraci

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
Bir yandan verip diğer yandan almak işte bu.

wmaracı

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Ona zam buna zam oldu gidin Putini kızdırın sonra yok efendim dogal gazımı kestiler ben ne yakacam yok efendim emekli maasım artmadı. Daha halen Putini kızdıracak provagandalar yapılıyor anlamıyorum aç ve sefalet içine düşünce ne olcak. kendi adıma konusayım benim işime gelir sevgilim kaldıgı ev kirası bile 2500 tl dolar ne kadar artarsa bizim işimize gelir.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Kingjames 500-700 lira İstanbulda anca benim oturduğum ev gibi medeniyete 3 vesait yerler var :) Varoşun varoşunun fiyatları bunlar, ortalama (alt orta sınıf) ailenin yaşayacağı evlerin başlangıcı 1200 lira falan diyebilirim. Ayrıca emin olun Bursada maaşlar daha iyidir, burada işçilik çok ucuz. Beyaz yaka mesleğinde uzman ve az bulunan bir mevkide değilseniz hiç bir değeri yok. İşçi burada bedava çünkü, kovuldun dese kapıya x elemanı aranıyor yazsa 30sn sonra asgari ücretten de düşük fiyata çalışmayı kabul edecek bir işçi bulma garantisi var. Çoğu firmada vasıfsız eleman aranıyor tabelası sabittir buralarda, sürekli gelen başvurular gösterilerek işçi korkutulur sindirilir, hakkını istemekten korkar hale getirilir. Banka hesabına asgari ücret yatırıp da 100-150 lirasını geri muhasebeye getirip elden vereceksiniz diyen, asgari ücretin altında işçi çalıştıran bir sürü yer biliyorum.

Doğma büyüme İstanbulluyum, bir süre (bir kaç yıl) Yalovada oturdum ve 1 sene kadar önce İstanbula geri geldim, çok pişmanım. Şimdi tekrar Yalova, Edirne, Tekirdağ ya da Bursaya taşınmanın planlarını yapıyorum.

Zam konusuna gelirsek, artık uzunca bir süre seçim falan yok. Dolayısıyla tereddüt etmelerini gerektiren bir durum da yok vur abalıya diyecekler. Sadece elektrik de değil bir çok şeye okkalı zamlar kapıda. Asgari ücrette gerçekleşecek artış, zamlarla birlikte eriyip yine yalan olacak. 3 kuruş zam verilecekti yine daha verilmeden bu leş kargaları göz dikmişler bile. Ne diyelim allah bunların gözlerini doyursun biz 2 lokmayla da razıyız :)
Kingjames

kişi bu mesajı beğendi.

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Her gün kalkıyoruz bir tereddüt, endişe derken bir de bakıyoruz ki ZAM !

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al