wmaraci reklam
lidertakipci

Reina SALDIRISI HAKKINDA (İstanbul)

37 Mesajlar 6.087 Okunma
wmaraci reklam

MSnetwork MSnetwork M.Serdar Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Master Advisor
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 8 / 11
  • Ticaret 2, (%100)
arkadaşlar kim ne yazarsa yazsın, twiterda kim ne derse desin biz duyarlı insanlar olarak ölen yada öldürenin kim olduguna bakmadan terör terördür mantıgı ile teröre karşı bir olmalıyız. Bu tip yazılar her olaydan sonra çeşitli gazetelerde ve dergilerde yazılmakta cizilmekte. Önemli olan provake olmadan laik iseniz muhafazakar kişiler ,ile muhafazakar iseniz laik yada kemalist kişilerle daha sıcak ilişkiler geliştirmeli farklılıkları ortadan kaldırmalıyız. Sonuçta hepimiz türk vatandaşıyız. kardeşiz ayrım ve gruplaşmalara mahal verecek yazı ve yorumlar yapmayınız. burada birkaç arkadaşın yorum ların tam da bu şekilde.
Rekomedya Sky4Life

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Terörün dini, dili, ırkı, milleti olmaz arkadaşlar. Terör, terördür. Teröriste en ufak sempati duyanlar dahi o... çocuğudur afedersiniz de ölüyoruz, siz hala bölme bölünebilme derdindesiniz. Yapmayın eylemeyin.
MSnetwork

kişi bu mesajı beğendi.

Aleejhoan Aleejhoan Yol açık, yola çık! Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Proje Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1533
  • Beğeniler 230 / 380
  • Ticaret 135, (%100)

erdalmedet adlı üyeden alıntı

Burada yeni yıl kutlamaları yapılıyormuş. Müslüman olduğunu düşünen bazı beyinsiz varlıklar da Allah için bu saldırıyı yapmış.

Biz "Noel" kutlamıyoruz! Biz Yeni Yılın gelişini kutluyoruz. Bunları birbirinden ayırın artık.

Twitter üzerinden de bir çok dikkat çeken paylaşım yapıldı. İşte onlardan bir tanesi!

Söyleyecek söz bulamıyorum! İnsan olmadan, Müslüman olduğunu sanan bir varlık.

Terörün dini, dili, ırkı, vatanı yoktur. Nereden gelirse gelsin; amacı, hedefi ne olursa olsun lanetlenmelidir.

Bu saldırı sonrası yapılan en iyi yorumlardan bir tanesi:

"Eskiden yeni yılın ilk doğanlarını konuşurduk, şimdi maalesef yeni yılın ilk ölenlerini konuşuyoruz. Ülkemizi bu hale getirenlere lanet olsun!" Sinan Meydan

#Reina

Farz edelim ki ben Noeli kutladım, bu gericiler tarafından katledilmenin çok da sorun olmadığı anlamına mı gelecek ?

"Biz yeni yılı kutluyoruz, ne noeli, o geçen haftaydı" laflarını bırakın artık. Özgürlüğünüze dönün.

http://www.alicankosedag.com.tr

MSnetwork MSnetwork M.Serdar Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Master Advisor
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 8 / 11
  • Ticaret 2, (%100)
Aleejhoan

Anlatmaya çalıştığımız şeyler tam olarak ulaşamıyor sanırım.
arkadaş onu yazanın gerçekten müslüman oldugunu nereden biliyorsun.. birçok terör örgütü twitterı kullanarak algı oluşturuyo zaten. ortamı geren ve bir cephe oluşturacak twitler her terör saldırısından son atılmıyor mu kardeş ?

anlatmaya çalıştığımız olay bu twitler tüm müslüman aleminin yada muhafazakarların görüşü değil terör örgütlerinin görüşü.

aynı durumu savcı mehmet salim kıraz'ın öldürülmesinde de yaşamadık mı? bir kısım kemalist yada solcular kılıgına bürünmüş provakatörler iyi oldu, berkin elvanın acısı çıktı demedi mi ? bunu yazanların değil de tüm sol ve kemalistleri hedef tapmak mı lazım. Biz biliyoruz ki gerçek kemalist savcısını korur.

Buna birçok örnek verilebilir. Gar patlaması, yada suruç saldırısı vs vs

twiterdaki 2 - 3 kişiye bakıp bir gurubu nasıl suçlarsınız. Gericilik aslında tam olarak sizin yaptığınız olmaz mı biraz öz eleştiri yapın.
tedem Sky4Life

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

tedem tedem npm run dev Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 266 / 133
  • Ticaret 20, (%100)
İşte bu farkı anlatan en iyi video;

Bkz: https://www.facebook.com/KBSeyler/videos/2051479301745076/?pnref=story

(Lütfen izleyin.)

opencartim opencartim Bir Umuttur Yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1180
  • Beğeniler 373 / 372
  • Ticaret 26, (%100)
Kardeşim ben açıkca şunu söyliyim sizlere, eğer ki reianın sahibini abd istihbaratı birzat uyardı ise, büyük ihtiamlle reina sahibinin de ajan olma ihtimali söz konusu ki, daha sonra adam bana bişey demediler diye yalanlamaya çalıştı (şahsi düşüncem)

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

MSnetwork adlı üyeden alıntı

arkadaşlar kim ne yazarsa yazsın, twiterda kim ne derse desin biz duyarlı insanlar olarak ölen yada öldürenin kim olduguna bakmadan terör terördür mantıgı ile teröre karşı bir olmalıyız. Bu tip yazılar her olaydan sonra çeşitli gazetelerde ve dergilerde yazılmakta cizilmekte. Önemli olan provake olmadan laik iseniz muhafazakar kişiler ,ile muhafazakar iseniz laik yada kemalist kişilerle daha sıcak ilişkiler geliştirmeli farklılıkları ortadan kaldırmalıyız. Sonuçta hepimiz türk vatandaşıyız. kardeşiz ayrım ve gruplaşmalara mahal verecek yazı ve yorumlar yapmayınız. burada birkaç arkadaşın yorum ların tam da bu şekilde.

Samimiyetinize sonuna kadar inaniyorum. Dun aksam Ahmet Kasim Han hocanin soyledigi gibi bu millete 50 senedir siz bir arada yasayamazsiniz sebepleri de sunlar sunlar bunlar diyorlar fakat bu surede halk icin degisen ciddi bolunen artik mahalleleri ayirmaya sebep olacak bir etki falan bile yapamadilar. Halk gercekten bir arada yasamak istiyor, halk bunu istedikce de bu boyle devam edecekler, arap cografyasi gibi kavimlere asiretlere kimliklere ayiramayacaklar.

Burada sorun olarak gorunen sey, halk bu konuda samimi iken, hem ortada aman birlik beraberlik diye dolanip bir de ustune her firsatta ayrimi korukleyen seyler yapanlar. Israrla insanlar arasinda bu fitneyi yaymaya calisanlar, siyasi-maddi-kisisel cikarlari ugruna bu atesle oynayanlar. Sorunlari gordugu bildigi halde israrla hem hic bir cozum uretmeyip hem de daha fazla sorun yaratanlar. Bir haftalik calismayla cikarilacak 20 degisiklik bu ulkeye 50 sene daha rahat nefes aldirir, iceriyi bir anda sakinlestirir, o goremedikleri kenetlenme birden ortaya cikar.

Suraya basortulu giremezsin, sen namaz kilamazsin, hoop orasi ibadethane degil, senin mezhebini kabul etmiyorum, senin dilini kabul etmiyorum konusamazsin, sen icki icemezsin vs. bu kafalarla ayakta duran varligini devam ettiren ulke kalan yok dunyada. Halkin arasindaki kenetlenmeyi devlet halk kenetlenmesine donusturmenin yolu, iceride olasi tehditlere karsi zaafsiz kalmanin yolu bunlari sorun olmaktan cikarmakdan gecer. Yapamayacak durumdalarsa da golge etmemekten gecer, bu konularda gerilim yaratacak hal hareket sozlerden uzak durmaktan gecer.

Ulke nufusunun yarisini olusturan : Istanbul, Ankara, Izmir, Antalya, Adana, Kocaeli illerine bi cikip dolasan bu ulkenin istese de bolunemeyecek durumda oldugunu, istese de tek bir ideolojik grubun tam hakimiyetine gecemeyecegini gorur. 10 dukkan yana yana girin sorun her biri farkli etnik-dini-ideolojik yapiya mensuptur ama 100 yildir belki 500 yildir yan yana yasamistir. Oglen sofrasini birlikte kurar birlikte yer, bahar yaz aylarinda cayini beraber demler kapisinda beraber icer, bayramda seyranda birbirlerine ziyarete gider, yazlik alir beraber ayni bolgeden alir, yatirimlik arazi bulur yine ilk komsu dukkanlarini haberdar eder orada da yan yana olmak ister. En gergin denilen semtlerde bile bu durum degismez.

Velhasili zor olan bu ulkeyi bir arada tutmak degil, bolmek. Bence bu ayristirici siyasi firtina dindiginde butun mesele de son bulacak. Butun mesele iste o firtinanin son bulmasi, ulkenin nefes almasi.

Zorla benim istedigim gibi olacaksin diyenlerin millilik lafina kanmayin oyle millilik olmaz olsa olsa hainlik olur, milli olan ulkesinde herkesin huzurunu refahini yasam hakkini savunmaktir.
ontedi MSnetwork

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al