wmaraci reklam

Şaka gibi reklam! (Metrobüs)

24 Mesajlar 3.552 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
İstanbullular metrobüste bu reklamı izlerken tıklım tıklım yolculuk yapıyorlar...

İETT’nin, İstanbul ulaşımının rahatlığını anlattığı reklam son zamanların en çok konuşulan konusu oldu.

Tıka basa dolu halde metrobüslerde yolculuk yapanların "ancak rüyada görülür" dediği reklam filmi metrobüslerde de yayınlanıyor.

Hal böyle olunca, İETT'nin hazırlattığı reklam filmi yolcuların gündeminde geniş yer buluyor.

Metrobüse binmek için insanlar birbirini yerken, aynı araçlarda dönen reklam filmi "hangi ülkenin metrobüsü" dedirtti. Yolcuları çileden çıkaran film, sanal alemde de tartışılıyor.

Vatan Şaşmaz'ın rol aldığı reklam filminde özel aracına binmeyip metrobüsü tercih eden bir iş adamı var! "Bomboş" metrobüse rahatça binip oturarak yolculuk yapıyor. Gerçekte ise insanlar tıklım tıklım metrobüslere biniyor.

İstanbullular ise bu boş metrobüs nerede, hangi durakta yorumunu yapıyor...

Birkaç örnek: “Bu seneki cannes film festivalinde fantastik filmler dalında bence büyük şansı olan filmdir. keşke gönderselerdi ödül kesin bizimdi.” (İtü Sözlük, nicmickistemiyorumben)

“Kazandığı paralarla metrobüs almış kendisine. Kıskandım” (Alkışlarla Yaşıyorum, muka)

““Vatan Şaşmaz ve diğer tüm ‘çağdaş’ insanları Zincirlikuyu’da görmek isteriz” (Alkışlarla Yaşıyorum, bycnr)

“Ben ilk kez bu reklam sayesinde metrobüs koltuğu gördüm.” (Ekşi Sözlük, limon kimyon zorro)

“Az sonra başına bi teyze dikilecek ve biraz sağa sola bakınıp kalkacaksın yerinden vatan, şaşmaz kuraldır bu.” (Alkışlarla Yaşıyorum, awni)

http://www.yazete.com/saka-gibi-reklam-/448047

-----------------------------------------------------------------

Ekleme:

KADİR TOPBAŞ, DALGA KONUSU OLAN METROBÜS REKLAMI HAKKINDA KONUŞTU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sosyal medyada alay konusu olan Vatan Şaşmaz’lı metrobüs reklamı hakkında açıklama yaptı.

Halen bir dizi temas için New York’ta bulunan Kadir Topbaş, A Haber mikrofonlarına şöyle konuştu:

SENARYOYU GÖRSEYDİM BU ŞEKİLDE ONAYLAMAZDIM

“Bu kısa vadede yapılan bir çalışma. Ama şunu söyleyeyim tabii ki pik saatlerde ciddi bir yoğunluk var. Bu yoğunluk tabii ki rahatsız edici, bunu kabul ediyorum. Fakat bireysel araçlarla gidenlerin pik saatlerde yoğunluğu da ayrı bir rahatsız edicilik. Birkaç saatte bir yerden bir yere erişirken 20-25 dakikada ulaşım imkânı veriyor... Tabii ki reklamda gösterildiği kadar boş değil. O herhalde boş bir metrobüste reklam mahiyetinde çekilen bir çalışma. Biraz daha yoğun olabilirdi. Senaryosunu bana göstermiş olsalardı böyle yapın demezdim. Biraz daha yoğun saatleri tercih etmelerini söyledim. Bu kadar konforlu, oturuyor gidiyor filan… Herhalde gece yarısı olan seferlerimizde veya sabahın erken saatleri. Pik saatlerin dışında öğle saatlerinde bile yoğunluk var. Öyle bir atmosfer yakalamışlar. Ben de zaman zaman biniyorum. Birkaç gün önce kardeşim arabasını bırakıp binmiş. Mükemmel bir erişim imkânı diye bahsediyor” dedi.

http://www.medyatava.com/haber.asp?id=92221

wmaraci
reklam

msa52 msa52 Web Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)
Hocam her saatte dolu olmuyor ki metrobüs ?

-Bura komple benim.

mujdatsayar mujdatsayar M.Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1285
  • Beğeniler 452 / 308
  • Ticaret 0, (%0)
Genelde sabah saatlerinde ögle saatlerinde ve aksam 5,30 6,00 7,00 çivarında tıkabasa dolu oluyor korkuyorum bir gün biriyle akraba olcaz o derecede tıklım tıklım yani

www.mujdatsayar.com

Mahmut54 Mahmut54 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 135 / 83
  • Ticaret 2, (%100)
Metrobüsleri belli saatlerde dolu olduğu doğru fakat siz fazla tepki veriyorsunuz, metrobüs bence gerçekten iy bir sistem eksiklikleri olabilir fakat kabul etmek gerekir ki daha yeni bir sistem ve heleki istanbulda...
msa52

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mertaluc mertaluc işsiz Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Neden sadece 1 ünlü var.
2. Neden Vatan ters koltuğa oturuyor :D
yalan reklam :)) güzelim arabayı bırakacak metrobüse binecek :)
Onur07

kişi bu mesajı beğendi.

http://mertaluc.net

ecealper ecealper Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek öğrenci-üniversitenin dergisin
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 7 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
metrobüs.rar mı bu da ((:

hı reklammış iyi yapmışlar herkes özel araç ile gidiyor trafik sorununu kaldırmak lazım iyi düşünülmüş (: ama otobüsler çok dolu oluyor ya :|

bu arada kadir topbaşın imzayı beğendim kendisi nasıl biridir bilmem ama

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Benim sinir olduğum tek bir konu var... Metrobüs! Bu bir belediye hizmeti değil mi? Belediye hizmeti. Arkadaş bir belediye hizmeti bu kadar pahalı olur mu yaa? Bu işi hizmet adı altında veriyorlar ve ödediğimiz ücret çok yüksek meblağlara ulaşıyor... En sinir olduğum şey bu.

ecealper ecealper Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek öğrenci-üniversitenin dergisin
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 7 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
“Ben ilk kez bu reklam sayesinde metrobüs koltuğu gördüm.” (Ekşi Sözlük, limon kimyon zorro)

((((: sadsdffgf süper demişler

reaels reaels WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 174 / 157
  • Ticaret 9, (%100)

mertaluc adlı üyeden alıntı

Neden sadece 1 ünlü var.
2. Neden Vatan ters koltuğa oturuyor :D
yalan reklam :)) güzelim arabayı bırakacak metrobüse binecek :)

yaşınızı cidden merak ediyorum hakaret amaçlı değil

TuncaySahin TuncaySahin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 897
  • Beğeniler 172 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Sosyal medya ve Twitter işini iyi yapıyor oturdukları yerden sağı solu eleştiriyor lar.
16 milyonluk bir şehirde anca bi kadar olur. Ayrıca yüzölçümü de küçük istanbulun. Adamlar daha ne yapsın
msa52 Mahmut54

kişi bu mesajı beğendi.

Sana göre aptalca,bana göre şaheser.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al