wmaraci reklam

Suriyeden Geldiler ulkemizde ahkem kesiyorlar nedir bu

94 Mesajlar 10.984 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

elbistanli elbistanli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek webtasarım
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 498
  • Beğeniler 102 / 87
  • Ticaret 17, (%100)
Suriyelilere evlerini kiraya verenler yandı!
UMARIM BİR AN ÖNCE BU CEZA GELİRDE HERKES CIKARTIR EVİNDE
BUNLARIN YERİ KAMP KARDEŞİM O KADAR..

Evlerini Suriyelilere kiralayan ev sahiplerine ceza geleceği öne sürüldü. Suriyeli mülteciler için İslahiye, Nizip, Karkamış ve Oğuzeli’ndeki “kampları” dahada büyüterek, Gaziantep içerisindeki mülteciler yeni yapılacak kamplara taşınırken evlerini kiraya veren ev sahiplerine “yüksek miktarda”ceza yazılacağı söyleniyor.
alıntı

wmaraci
reklam

emre7 emre7 emreguney.info Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 192 / 189
  • Ticaret 26, (%100)

xrople adlı üyeden alıntı

Hocam dedikleriniz doğrudur, fakat genelleme yapamazsınız bu insanlığa aykırı birşey her ırkın iyisi kötüsü vardır!Komşumun akrabası araba galerisi var dinine imamanın sağdık bir adam oraya kardeşlerine yardıma gitti evini arabasını eşini işini herşeyini bıraktı oraya yardıma savaşmaya gitti!Bu olay uydurma falan değildir.Hocam suriyeden gelen bir arkadaşım var çok cana yakın hiçbir zararını görmedim aileside öyle , burada savaş çıkartmaya çalışanlar hakkında önce kendi yurtlarını kurtarsınlar buradan onların kardeşlerini , kardeşlerimizi kurtarmak için insanlar evini barkını bırakıp gidiyor biraz duyarlı olsunlar.FAKAT HERŞEYDE ERDOĞANA SUÇ BULMAYIN!!!İyi niyetle yapılıyor adam suriyeden geliyor biz bursalıyız adam burada 700 tl kira verilen yerde sanırım 500 tl kira veriyor ve bir marangozun yanında çırak ailesine öyle bakıyor, oradaki olayları bilmem sadece sizden tek isteğim herkesi aynı sanmayın!

Herkesi aynı sanmıyoruz abicim zaten fakat bu gelen kısmın bir kısmı kesin bir yere bağlı. İyi niyet yüzünden başımıza gelmeyen kalmadı. Bu iyi niyetler ülkemize de yapılsın. Soma olaylarında iyi niyet var mıydı? Çok iyi insanlar var tabi Suriyelilerden. Bizim onlara lafımız yok ama devlet onlara çok fazla imkan ve yüz veriyor bu da bizi etkiliyor. Heleki bizim İstanbul'da benim gördüğüm kadarıyla Suriye'liler hiç bizi sallamıyorlar. Kendi rahatlarını düşünüyorlar. İnsanda biraz da olsa utanma üzülme olur. Ben burda misafirim, rahatsız etmemem gerekir diye. Şahsen Türkler'de böyle durum olsa biz böyle düşünürüz. Ki Dünya'da dostumuz kalmadı biz bu hallere düşsek Allah göstermesin kimse almaz bizi.

InfiniTheme Profesyonel Magazin - Teknoloji Wordpress Teması Çıktı (Konularımdan ulaşabilirsiniz.)

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Onlarında iyisi var kötüsü var bizim orada suriyeliler çalışana kadar bende hep ön yargı ile bakıyordum onlara ama biraz tanıyınca fikrim değişti.Konuda aşağılarda yazmışsın hocam asgari ücret şukadar birde sigara içiyorsa diye, hem asgeri ücret alıp, hem kirada oturup,hemide çoluk çocuk bakan kişinin sigara ne hatdine diye düşünüyorum.
Okeskin emre7

kişi bu mesajı beğendi.

baborg baborg Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 105 / 87
  • Ticaret 0, (%0)

melankolia adlı üyeden alıntı

Onlarında iyisi var kötüsü var bizim orada suriyeliler çalışana kadar bende hep ön yargı ile bakıyordum onlara ama biraz tanıyınca fikrim değişti.Konuda aşağılarda yazmışsın hocam asgari ücret şukadar birde sigara içiyorsa diye, hem asgeri ücret alıp, hem kirada oturup,hemide çoluk çocuk bakan kişinin sigara ne hatdine diye düşünüyorum.

Ben de aksine asgeri ücret alıp, hem kirada oturup,hem de çoluk çocuk bakan kişinin sigara içmeyi hakettiğini düşünüyorum.
YenerK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

xrople xrople Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)

emre7 adlı üyeden alıntı

Herkesi aynı sanmıyoruz abicim zaten fakat bu gelen kısmın bir kısmı kesin bir yere bağlı. İyi niyet yüzünden başımıza gelmeyen kalmadı. Bu iyi niyetler ülkemize de yapılsın. Soma olaylarında iyi niyet var mıydı? Çok iyi insanlar var tabi Suriyelilerden. Bizim onlara lafımız yok ama devlet onlara çok fazla imkan ve yüz veriyor bu da bizi etkiliyor. Heleki bizim İstanbul'da benim gördüğüm kadarıyla Suriye'liler hiç bizi sallamıyorlar. Kendi rahatlarını düşünüyorlar. İnsanda biraz da olsa utanma üzülme olur. Ben burda misafirim, rahatsız etmemem gerekir diye. Şahsen Türkler'de böyle durum olsa biz böyle düşünürüz. Ki Dünya'da dostumuz kalmadı biz bu hallere düşsek Allah göstermesin kimse almaz bizi.

Hocam benim düşüncemde bu yönde.Şahsen suriyeli olsaydım ülkemi savunmaya giderdim ülkemi bırakmazdım.Gelip misafir olduğum ülkede milletin başına iş açmazdım.

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 192 / 189
  • Ticaret 26, (%100)

xrople adlı üyeden alıntı

Hocam benim düşüncemde bu yönde.Şahsen suriyeli olsaydım ülkemi savunmaya giderdim ülkemi bırakmazdım.Gelip misafir olduğum ülkede milletin başına iş açmazdım.

Aynen bende bu şekilde düşünüyorum. Geliyorsan da gel kapımız açık. Ama adam akıllı dur be kardeşim. Hepsi için demiyorum. Zaten başımız beladan kurtulmuyor. Herkes geçim sıkıntısında. Ama benim şahsi görüşüm, bu insaniyet halleri oy için. Somada insanı öldü tınlamadılar, orda savaş var diye insanlık yapıyorlar. Böyle insanlık olursa ben insan değilim.

InfiniTheme Profesyonel Magazin - Teknoloji Wordpress Teması Çıktı (Konularımdan ulaşabilirsiniz.)

elbistanli elbistanli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek webtasarım
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 498
  • Beğeniler 102 / 87
  • Ticaret 17, (%100)
benim gözümde hepsi aynı bes kurus etmezler siz ne düşünürseniz sizin görüsünüz
HEPSİ AYNI ALLAHUEKBER DİYE KAN DÖKEN CAHİLDEN NE BEKLEYECEKSINKi
ACSIN KURAN okusunlar öldürmeyeceksin ne olursa olsun öldürmeyeceksin dedikleri halde öldürüyorlar tr ye gelnlerden öldüren olmadımı emin olun suriyede öldürüp kacıp tr sıgınan cok ve ölende öldürülende onların akraba es ve coluk cocukları bu kadar basit Acımam onlara.. gerbersinler umarım sonları gelir

Ek Olarak:

emre7 adlı üyeden alıntı

Aynen bende bu şekilde düşünüyorum. Geliyorsan da gel kapımız açık. Ama adam akıllı dur be kardeşim. Hepsi için demiyorum. Zaten başımız beladan kurtulmuyor. Herkes geçim sıkıntısında. Ama benim şahsi görüşüm, bu insaniyet halleri oy için. Somada insanı öldü tınlamadılar, orda savaş var diye insanlık yapıyorlar. Böyle insanlık olursa ben insan değilim.

sana katılıyorum ama siyasi boyutta bakmayacaksın işte bizi aşar bunlar ahhhh ahh ne desem bilmemki yuregim yanıyor allah belasını versin böyle hayatın yaşamanın kendi ulkemizde nefes alamıyoruz keske 1975 lerde kalsaydık teknoloji hiç gelmeseydi eskiden komsu komsuda tv bakar sohbete giderdi simdi bitisik komsundan tuz istemiyorsun aman fıyakam bozulmasın die ne hallere kaldık

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 192 / 189
  • Ticaret 26, (%100)

elbistanli adlı üyeden alıntı

ACSIN KURAN okusunlar öldürmeyeceksin ne olursa olsun öldürmeyeceksin dedikleri halde öldürüyorlar tr ye gelnlerden öldüren olmadımı emin olun suriyede öldürüp kacıp tr sıgınan cok ve ölende öldürülende onların akraba es ve coluk cocukları bu kadar basit Acımam onlara.. gerbersinler umarım sonları gelir

Hocam bu kadar sert olmak iyi değil bence bende zerre kadar sevmiyorum ama düşmanın olsa böyle düşünmeyeceksin. Benim görüşüm bu. Dünya'da gerçek dini yaşayan mı kaldı ki? Allahu Ekber diye birbirlerini öldürüyorlar. İşte aynısını bize yapmak istiyorlar. Biz tüm bu yönetim şeklini ve durumlarını görüyoruz. Hala demokrasiye laf atıyoruz. Atatürk ve dedelerimiz öyle sağlam kurmuş ki bu ülkeyi bu oyunlara gelmiyoruz.

Ek Olarak:

elbistanli adlı üyeden alıntı

Ek Olarak:

sana katılıyorum ama siyasi boyutta bakmayacaksın işte bizi aşar bunlar ahhhh ahh ne desem bilmemki yuregim yanıyor allah belasını versin böyle hayatın yaşamanın kendi ulkemizde nefes alamıyoruz keske 1975 lerde kalsaydık teknoloji hiç gelmeseydi eskiden komsu komsuda tv bakar sohbete giderdi simdi bitisik komsundan tuz istemiyorsun aman fıyakam bozulmasın die ne hallere kaldık

Avrupalılardan ilim bilim alalım dedi atalarımız, ama biz onların kültürlerini aldık tabi ki Türklükten uzaklaştık. Hepimiz çok fazla havalandık açıkçası. Kendimizi birşey sanıyoruz.

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
İstanbulun her bodrum katinda 9-10 aile sokaklarda Türkçe konuşan yok üst sokakta gasp da yapmışlar ellerinde son marka telefon şortlu sabaha kadar bağıra bağıra konuşuyorlar aynı şekilde metro da tramvay da bu kadar yuksek sesle konusulmaz ki istanbul bitikti bunlar nokta oldu.
elbistanli

kişi bu mesajı beğendi.

mustafa94 mustafa94 o_0 Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Emekli Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 1398
  • Beğeniler 283 / 283
  • Ticaret 240, (%100)
Bizim ülkemizde savaş çıksa ki Allah korusun kim ülkesini terk edip başka ülkelere kaçar ki.Eminim ki bizim ülkemizde eli ayağı tutan herkes delikanlı gibi ülkesini korumaya çalışır vefat ederse de şehitlik mertebesine kavuşur başka ülkelere gidip dilencilik yapmaz yani.
Okeskin elbistanli

kişi bu mesajı beğendi.

Memleket mi, yıldızlar mı, gençliğim mi daha uzak?
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al