wmaraci reklam
lidertakipci

Türkiye 6 Ülkeden saldırı alıyor!

24 Mesajlar 2.857 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

seyitshn seyitshn < Seyit ŞAHİN > Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 64 / 90
  • Ticaret 52, (%98)
Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı bilgisayarlarının 17 Aralık operasyonunun öncesinde siber saldırıya uğradığı ortaya çıktı.
Saldırılar üç gün boyunca KOM Daire Başkanlığı'nın IP santraline yapıldı ve bu süre zarfında devlete ait hassas bilgilerin çalınmış olabileceği gibi bir tehlike söz konusu. Saldırının Almanya, İngiltere ve İsrail'in de bulunduğu 6 farklı ülkeden düzenlendiği ortaya çıktı.

Hackerlar 2 dijital hattı bu saldırıda hackleyebildi. Hatlar üzerinden yurtdışına arama yapılınca faturayı kabardı ve *******ünikasyon firması görevlilerinin saldırıyı anlamasına neden oldu. KOM Dairesi'ni, aylık ortalama 2-3 bin lira olan faturasının 22 bin liraya çıkması üzerine bilişim uzmanları IP santralinde kapsamlı bir inceleme yaptı.
Polis başmüfettişleri olaya el koyarak araştırma başlattı. Araştırma sonucunda ise saldırıda hackerların, eylemlerinde farklı ülkelere ait IP adreslerini paravan olarak kullanmış olabilecekleri üzerinde duruldu. KOM Daire'nin 2 dijital hattından bilgi aktarımının kanıtlarıyla ortaya konulması durumunda, bunun cumhuriyet tarihinin en büyük siber casusluk faaliyeti olabileceği söyleniyor.

KAYNAK : http://teknoarsiv.blogspot.com/2014/04/turkiyeye-6-ulkeden-saldr-geliyor.html

wmaraci
reklam

Emre19 Emre19 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 933
  • Beğeniler 16 / 125
  • Ticaret 2, (%100)
Hadi Söyleyin nerede Sizin Çok sevdiğiniz AYYILDIZ Tim ?
melankolia thesefiks

kişi bu mesajı beğendi.

newcoder23 newcoder23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web tasarım &amp; programlama
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 24 / 88
  • Ticaret 0, (%0)

Emre19 adlı üyeden alıntı

Hergece ziyarete uğruyorlar. Takip et istersen. Redhack gibi lamerlerden oluşmuyor. Biraz AYT hakkında bilgin olsa böyle konuşmazsın. Önce araştırmayı bilmek gerek. AYT Mossadın sitesini Pentagonun sitesini çökertmiş bir hacker grubu. Anonymouse 'ada boyun eğdirmiş bir grup.

MuhammeTR MuhammeTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 9 / 7
  • Ticaret 6, (%100)

Sayfalarını takip edermisin? Günlük 20 site ( Karışık ) hacklıyorlar. Bize dost olanlar hariç :) ;)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 64 / 90
  • Ticaret 52, (%98)

MuhammeTR adlı üyeden alıntı

Sayfalarını takip edermisin? Günlük 20 site ( Karışık ) hacklıyorlar. Bize dost olanlar hariç :) ;)

Sayfa linkini alabilirmiyim?

MuhammeTR MuhammeTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 9 / 7
  • Ticaret 6, (%100)

seyitshn adlı üyeden alıntı

Sayfa linkini alabilirmiyim?

#Allah Belanı versin mark ! Feysim gine kapandı yaa fb.com/mbaris04 :S

• Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 64 / 90
  • Ticaret 52, (%98)
Geçmiş olsun.Şimdimi kapandı ?

• Üyelik 08.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 24 / 88
  • Ticaret 0, (%0)
Redhack 'cilere soruyorum TC Devletinden başka hangi siteye saldırı yapmaya kalkmışlar. Hadi açıklayın bunu. Bu kişiler TÜRK mü Sizce. Pkk lı Hackerlarla aynı anda nedense devlet sitelerine saldırmayı biliyorlar. Lafa gelince biz özgürlüğü savunuyoruz. Türkiyeyi savunuyoruz demeyi biliyolar. Bu zamana kadar 1 tane pkk sitesini, israil sitesini, abd sitesini veya başka bir dünya devleti sitesini hacklemişlermi ? Başka hacker gruplarıyla bir olup anca ülkeyi karıştırmaya çalışan ve Türkiye Cumhuriyeti devlet sitelerine saldırı atmaya çalışan bir lamer grubundan başka hiç bir şey değil !!! Bir TÜRK'ün redhack'i savunması için aklının olmaması gerekir.

Emre19 Emre19 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 933
  • Beğeniler 16 / 125
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam geçen baktım Ne yapıyorlar diye dediğiniz gibi 15-20 Civarında site hacklemişler Birinin Değerlerine baktım Wmaracının Site analiz aracından sitenin domaini yeni alexa kayıtı yok Ve googlede 4-5 indexi var bana sanki alıp index atmış gibi durdu Ama bilmiyorum çok göz boyama var gibi. site adresini unuttum epey oldu sormayın.

• Üyelik 08.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 24 / 88
  • Ticaret 0, (%0)

Hocam geçen baktım Ne yapıyorlar diye dediğiniz gibi 15-20 Civarında site hacklemişler Birinin Değerlerine baktım Wmaracının Site analiz aracından sitenin domaini yeni alexa kayıtı yok Ve googlede 4-5 indexi var bana sanki alıp index atmış gibi durdu Ama bilmiyorum çok göz boyama var gibi. site adresini unuttum epey oldu sormayın.

Sana şunu söyleyim. Günde minumum 20 site hacliyorlar fakat bazen bu 100'üde buluyor daha fazlasınıda. Sence bu adamlar bu kadar domeini satnmı alıyorlar. 2 gün önce Mısırdaki idamlara karşı siber saldırı yapıldı ve devlet sitelerine saldırıldı. Bu gecede fransa ve mısıra saldırı yapacaklarını söylüyorlar. Sence devlet sitesini hackleyen bir hacker grubu için bu dediklerin doğru olabilirmi ? Ben hacker grupları hakkında bayağı bi takipçiyim ama TÜRK SİBER SALDIRI TİMLERİ olarak AYYILDIZ TİM ve CYBER WARRIOR (AKINCILAR) en iyi hacker grubudur benim gözümde.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al