wmaraci reklam

Türkiye’ye Bonzai’yi sokan örgüt : “RESORAS”

10 Mesajlar 1.879 Okunma
wmaraci reklam

SercanYilmazz SercanYilmazz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 10 / 15
  • Ticaret 6, (%100)
Bonzai kimyasal bir silah mı?

sıvı kimyasalların karışımıyla elde edilen uyuşturucu olan bonzai’nin biyolojik bir silah olabileceği iddia edildi.

prof. dr. tayfun uzbay, kısa sürede onlarca genci öldüren bonzai için “biyolojik silah olabilir” diyor!.. türkiye’de son yıllarda artan sıvı kimyasal maddelerin karıştırılmasıyla elde edilen bonzai ölümlerinin, doğrudan doğruya genç nüfusa yönelik olarak yapılan, biyolojik bir silah olabileceği belirtildi. uyuşturucu bağımlılığına karşı ilaç geliştirme çalışmaları yapan üsküdar üniversitesi nöropsikofarmakoloji uygulama ve araştırma merkezi müdürü prof. dr. tayfun uzbay, bonzai adı verilen sentetik uyuşturucu kullanımı sebebiyle meydana gelen ölümlerin “salgın” olarak adlandırılabileceğini belirterek, “bunun basit bir uyuşturucu meselesi olarak değerlendirilmemesi gerekir” dedi.

eski istihbarat şube müdürü erol demirkan son yıllarda gençlerimizi alan bonzai tuzağının son raporlarda adı geçen resoras adlı örgütün işi olabileceğini ve örgütün amacının türkiye’nin genç nüfüsüna darbe vurmak olduğunu belirtti

Resoras kimdir ?
resoras, tarihteki adıyla deo filii (türkçe: tanrı’nın oğulları) 15 nisan 1100′de hıristiyanlığın korunması ve kutsal şehir’in yönetimi için kurulmuş gizli şövalye topluluğu.

günümüzde hakkında tartışmalar sürse de, amacından saptığı ve farklı bir örgüt haline geldiği düşünülür. bazı komplo teorisyenleri resoras’ı illumunati ve masonluk ile bağdaştırırlar.
kaynak:http://lidermax.com/turkiyeye-bonzaiyi-sokan-orgut-resoras/

wmaraci
reklam

webeden webeden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Siirt
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 307
  • Beğeniler 20 / 49
  • Ticaret 1, (%100)
Allah onların belasını versin biz sigara nın bile ne kadar zehirli olduğunun farkındayız ama onlar gençleri tuzağa düşürüp bağımlı yapıyorlar

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
En son içine tarım ilacı koyulduğunu öne süren ziraat mh. arkadaşlarım vardı, eğer dedikleri gibiyse ölümle sonuçlanması acı bir gerçek.

SercanYilmazz SercanYilmazz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 10 / 15
  • Ticaret 6, (%100)
Devletin bir an önce bu konuya el atması lazım bir çok tanıdığım genç bu illeti kullanıyor gerçekten çok zararlı

wmaraci
wmaraci

blogkum blogkum iyi gidiyor Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 7 / 53
  • Ticaret 3, (%33)
Gençliğin durumu içler acısı gerçekten sokakta görüyorum, acıyorum. Polis bir şey yapmıyor diyeceğim de anası babası bakmıyor, polis napsın. Tek şart cezaların kat kat arttırılması ve daha bilinçli bir toplum.

Her şey yolunda.

ilginciz ilginciz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ceyrancı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 76 / 123
  • Ticaret 1, (%100)
Bonzai çok eskilerden de olan ve kullanılan bir maddeydi. Sadece şuanda ölümlerin artmasıyla popüler olup gündeme geldi. Resoras diye bir örgütmüşte ,hristiyan savucuymuşta tamamen palavra. Türkiye'ye uyuşturucuların arap ülkeleri tarafından ve pkk gibi terör örgütleri tarafından üretlip,sokulup ve satıldığı asırlardan beri bilinir.

Kumrat Kumrat asliyet.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Developer - Kurumsal
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 680
  • Beğeniler 135 / 134
  • Ticaret 52, (%100)

ilginciz adlı üyeden alıntı

Bonzai çok eskilerden de olan ve kullanılan bir maddeydi. Sadece şuanda ölümlerin artmasıyla popüler olup gündeme geldi. Resoras diye bir örgütmüşte ,hristiyan savucuymuşta tamamen palavra. Türkiye'ye uyuşturucuların arap ülkeleri tarafından ve pkk gibi terör örgütleri tarafından üretlip,sokulup ve satıldığı asırlardan beri bilinir.

Arkadaşın dediği gibi bu ve benzeri maddeler yıllardır var, bu maddelerin tetiklediği olaylardan bazıları gasp, tecavüz, adam öldürme ve teşebbüs vb son yıllarda teknolojinin yaygın olduğu bölgelerde suç oranı düşü sağladı. Uyuşturucu kullanım oranıda büyük oranda düşüşte Ama bonzai veleti bu aralar daha yaygın kullanım gösterildiği için sanki ülkemize yeni sokulmuş ve daha önce hiç karşılaşmadığımız bir düşman varmış zannediyor herkez..

Bu tür olayların cözümü yine teknoloji ile hallolur başka hiç bir yolu yok..

Mobese, kamera, güven timleri vb yaptırımlar etkin olduğu günden beri suç oranlarında gözlü görülür düşüş sağlanmıştır.

İlanrehberim.com | Ücretsiz olarak firmanızı tanıtabilir, ürün ve iş ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz

Dreamcool Dreamcool WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 78 / 75
  • Ticaret 62, (%100)
Bu maddenin bu kadar dillendirilmesi özenti gençlerin kullanmaya başlamasına neden oluyor bence, bu yüzden sosyal medyada, haber bültenlerinde ve bu tür platformlarda bu kadar konuşmasaydı şimdiye kadar bu kadar popüler hale gelmezdi.

Makale & Editörlük Hizmetleri

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Çeşitli kimyasallar ile kolay şekilde üretilebiliyor uzuz fiyata bircok yerden alınabiliyor bu yuzden kokain vb maddeler gibi polis bonzai yuklu ve cok miktarda ele geçiremiyor. İlk olarak kanser vb gibi ölümcül hastaların acılarını dindirmek icin oryaya çıktı kulllanan kişi en az iki saat ne hayal ediyorsa onu yaşiyor bu yuzden çatıdan denize atladigini sanan bir kisi gorebilirsiniz. Bonzai ile mucadele polisden cok egitimle alakalı bir konu. Polisin şüpheli kişiler uzerinden yakaladığı 1-2 gram ile engellenmez. Kanunda en büyük açık ise satıcı kişi ben satmiyorum kullanıyorum dedigi zaman hic yaptırım gormeden serbest kalmasıdır bu konuda yakalanan kişişinin polis tarafindan yazılan tutanağına itibar edilmeli ağır yaptırım uygulanmalıdır. En onemlisi de toplu olarak operasyonlarda ele geçirilemeyen bu maddeye karşı egitim verilmelidir.

Walkvery Walkvery WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Özel Güvenlik
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 239
  • Beğeniler 81 / 39
  • Ticaret 1, (%100)
Her yoldan önlem alınsa ne olacak ki yine satılacak yine içilecek, uyuşturucu'yu engelleyebil dimi devlet ki bunu engelleyebilsin. Bunu gençlerimizin kullanmasının sebebi ben büyüdüm kendini kanıtlama amaçlı çevresindeki arkadaşlarına bak ben bunu içiyorum, hadi sende iç. Aynı Lise 1'e başlayan ergenin sigaraya başlaması gibi. Ben kocaman adam oldum. İkinci bir husus daha var Aile ailenin eğitimi öğretmesi ilgisi gerçekten çok önemli çocuğuna bunların çok zararlı olduğunu bunları içip ben erkeğim büyüdüm diyerek kendini kanıtlayamayacağını daha çok seni küçük düşüreceğini ve en önemlisi sağlığına çok zarar olduğunu anlatmıyor malesef ki.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al