lostyazilim

Türkiye'ye komşu/yakın ülkelerde yaşayanlara PayPal hk sorularım var

64 Mesajlar 27.212 Okunma
lostyazilim

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Hocam Türkiye içinde paypalın bir değeri yok, 500 bin alternatif var bankasıydı aracısıydı vs. ama yurtdışına çalışanlar eşekten düşmüşe döndü. Paypal ödemeli satış yapanlar aynı şekilde freelancerlar aynı şekilde. Yani bir çok kişinin sandığından çok daha fazla etkiledi bu olay. Amaç yurtdışı ile olan işleri devam ettirebilmek yol açmak.

Ben bu niyetle gitmedim, zaten 9 günlük bir gezi planımız vardı ama oradayken eş dost akraba ile bunun yollarına da bakayım dedim, bu şekilde kolayca aşmanın mümkün olduğunu gördüm. Sordum araştırdım öğrendim bağlantıları buldum. İşine yarayacak olana yardımcı olurum ücrette almam, hem bu nefret ettiğim sistemin bir engelinin aşılmasına katkım olur hem de o ülkede soydaş/dindaş insanların 3-5 kuruş kazanmalarına vesile olurum. Her iki taraf da kazanmasını istediğim taraflar yani :)

Eğer bankaya oralara gitmeden hesap+ikametgah+paypal açmanın yöntemini bulsaydım bunu da ticarete döküp kendim de kazanç sağlamayı planlamıştım ama bu şekilden başkası mümkün olmuyormuş .

Anladım, açıkladığınız için çok teşekkürler. Zaman zaman ben de grafik işlerimin ücretleri PayPal ile alıyorum, o parayla D&R'dan kitap falan alıyordum kendime, beni de oldukça üzdü kapanması :)
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

Gittim gördüm geri döndüm :)

Makedonya da 200 euro karşılığında ikametgah temin edilebiliyor ve pasaportunuz ile hesap açabiliyorsunuz. Hesap açmak için oraya gitmekten başka bir yol ne yazık ki yok. Önce pasaport ile turist olarak hesap açıyorsunuz, sonra ikametgahı satın alıyorsunuz, sonra paypal hesabınızı açabiliyorsunuz.

Şirket olayları çok daha teferruatlı, o yüzden mantıklı değil, illa şirket düşüncesi varsa Gürcistan daha iyi bir tercih. Onun dışında en ucuz yol bu bahsettiğim şekilde olabiliyor. Balkan ülkeleri arasında en uygunu da Makedonya, hiç bir dil bilmenize gerek yok çok fazla insan Türkçe konuşuyor. Yeme içme konaklama da ucuz, uçuşlar da ucuz.

Kabaca şöyle bir hesap çıkıyor :

Uçak bileti : 100 Euro ortalama ( Gidiş geliş)
2 gece konaklama : Otel 40-60 Euro , Hostel 10 euro
3 gün Yeme içme : 30 Euro
İkametgah : 200 Euro
Hesap açmak için : 50 Euro
İç ulaşımlar : 20 Euro

Yani toplam masrafınız 500 Euro gibi oluyor. Hiç bir ikinci dil bilmenize gerek yok, tüm işlemler boyunca Türkçe bilenler ile muhatap oluyorsunuz, tüm işlemler Üsküp de gerçekleşiyor.

Kosova Karadağ Arnavutluk hepsine baktım fakat bu işler için en uygunu Makedonya, hem işlerin yürütülüşü kolay hem Türkçe bölgesel diller arasında hem ucuz bir ülke hem çok fazla Türk turist gittiğinden bankalar da bu tür işlemlere alışık. Başak çözüm yolu bulamayan varsa bu konuda yardımcı olurum yönlendirebilirim.

Hocam şöyle bir şey buldum bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Estonya E-Vatandaşlığı

Şu an banka hesabı açmak için yüzyüze bir görüşme yapmak gerekiyormuş ama yakın bir zamanda bu da Skype üzerinden gerçekleşebilecekmiş. Bunun için yasa değişikliği tamamlanmış.

OzanP OzanP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 215 / 100
  • Ticaret 9, (%100)

odgonen adlı üyeden alıntı

Ukrayna'da adınıza şirket(firma) açabiliriz.

O taraflara gelmek yerleşmek niyetim var hocam. Ben de o konuda bilgi isteyeyim. Süreçler nasıl işler acaba?

Konuyu okumaya devam ediyorum. Cevap verdiyseniz görmezden gelin. :)

ingilizceogrenmeliyim.com

odgonen odgonen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek ---
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 9 / 11
  • Ticaret 11, (%91)
OzanP oturum vizesi almanız yeterlidir. Bunun içinde sizi üniversite'ye kayıtlı olarak gösterebiliriz. Prosedürler çok basit. Herhangi bir eğitim firması size yardımcı olacaktır. İsterseniz bizde size yardım edebiliriz. Okul'a hiç gitmeden 4 sene sonra sizi mezunda edebiliriz.

100 megabit fiber interneti ayda 15 TL karşılığında kullanıyorum.
Kış aylarında en fazla ödediğim (Elektrik-Su-Doğalgaz) ücreti en fazla 50 TL.
Ortalama bir evin aylık kirası 200 dolar. (Sıkı pazarlıkla elektrik-su-dogalgazı kiranın içine aldırtabiliriz)
Parliement 3TL. En son bir müşterime 8 litre viski 35 karton parliement gümrükten çıkarttık 10 dolar karşılığında..
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

OzanP oturum vizesi almanız yeterlidir. Bunun içinde sizi üniversite'ye kayıtlı olarak gösterebiliriz. Prosedürler çok basit. Herhangi bir eğitim firması size yardımcı olacaktır. İsterseniz bizde size yardım edebiliriz. Okul'a hiç gitmeden 4 sene sonra sizi mezunda edebiliriz.

100 megabit fiber interneti ayda 15 TL karşılığında kullanıyorum.
Kış aylarında en fazla ödediğim (Elektrik-Su-Doğalgaz) ücreti en fazla 50 TL.
Ortalama bir evin aylık kirası 200 dolar. (Sıkı pazarlıkla elektrik-su-dogalgazı kiranın içine aldırtabiliriz)
Parliement 3TL. En son bir müşterime 8 litre viski 35 karton parliement gümrükten çıkarttık 10 dolar karşılığında..

okul bittikten sonra oturum izni devam ediyor mu peki ? sınırsız mı yani.

• Üyelik 02.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek ---
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 9 / 11
  • Ticaret 11, (%91)
suskun009 okul bitene kadar zaten istediğiniz takdirde vatandaşlık alabilirsiniz.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

suskun009 adlı üyeden alıntı

Hocam şöyle bir şey buldum bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Estonya E-Vatandaşlığı

Şu an banka hesabı açmak için yüzyüze bir görüşme yapmak gerekiyormuş ama yakın bir zamanda bu da Skype üzerinden gerçekleşebilecekmiş. Bunun için yasa değişikliği tamamlanmış.

Estonya hiç bilmediğim tanımadığım bir ülke, yorum yapamayacağım. Ne gittim ne giden tanıdığım oldu ne ailemden birinden oraya ait bir şey duydum :) E vatandaşlık nedir nasıldır bilgim de yok ama paypal fiziki olarak o ülkede ikametgah istediğinden oraya gitmeden işe yarayacak bir şey olacağını sanmıyorum.

Bildiğim tek şey Estonya schengen dahilinde bir ülke yani bizim umumi pasaportlar işe yaramıyor, bu da büyük bir handikap, bu kadar basit işlemler için schengen falan koşturmak harç yatırmak + daha pahalı uçak bileti + dil sorunu vs. hiç bir cazip yanı yok . Yani bizim ucuz ve basitçe işlemleri halledebileceğimiz bir ülke değil.
suskun009

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

suskun009 okul bitene kadar zaten istediğiniz takdirde vatandaşlık alabilirsiniz.

Toplam ne kadar tutar hocam bu işlemler?

• Üyelik 02.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek ---
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 9 / 11
  • Ticaret 11, (%91)

suskun009 adlı üyeden alıntı

Toplam ne kadar tutar hocam bu işlemler?

ilk sene 3200 dolar gibi bir rakam tutuyor.
daha sonrasındada yıllık 2000 dolar gibi bir rakam üniversiteye ödeniyor.

mehtap64 mehtap64 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 60 / K
  • Meslek gıda mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Gittim gördüm geri döndüm :)

Makedonya da 200 euro karşılığında ikametgah temin edilebiliyor ve pasaportunuz ile hesap açabiliyorsunuz. Hesap açmak için oraya gitmekten başka bir yol ne yazık ki yok. Önce pasaport ile turist olarak hesap açıyorsunuz, sonra ikametgahı satın alıyorsunuz, sonra paypal hesabınızı açabiliyorsunuz.

Şirket olayları çok daha teferruatlı, o yüzden mantıklı değil, illa şirket düşüncesi varsa Gürcistan daha iyi bir tercih. Onun dışında en ucuz yol bu bahsettiğim şekilde olabiliyor. Balkan ülkeleri arasında en uygunu da Makedonya, hiç bir dil bilmenize gerek yok çok fazla insan Türkçe konuşuyor. Yeme içme konaklama da ucuz, uçuşlar da ucuz.

Kabaca şöyle bir hesap çıkıyor :

Uçak bileti : 100 Euro ortalama ( Gidiş geliş)
2 gece konaklama : Otel 40-60 Euro , Hostel 10 euro
3 gün Yeme içme : 30 Euro
İkametgah : 200 Euro
Hesap açmak için : 50 Euro
İç ulaşımlar : 20 Euro

Yani toplam masrafınız 500 Euro gibi oluyor. Hiç bir ikinci dil bilmenize gerek yok, tüm işlemler boyunca Türkçe bilenler ile muhatap oluyorsunuz, tüm işlemler Üsküp de gerçekleşiyor.

Kosova Karadağ Arnavutluk hepsine baktım fakat bu işler için en uygunu Makedonya, hem işlerin yürütülüşü kolay hem Türkçe bölgesel diller arasında hem ucuz bir ülke hem çok fazla Türk turist gittiğinden bankalar da bu tür işlemlere alışık. Başak çözüm yolu bulamayan varsa bu konuda yardımcı olurum yönlendirebilirim.

Benim yardımınıza ihtiyacım var. Birde bir sorum olacak. VPN kısmını nasıl hallettiniz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al