wmaraci reklam

Üniversiteli abilerim bana yardımcı olabilir mi?

15 Mesajlar 2.226 Okunma
smmexpress

mexev9 mexev9 PDR Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Rehber Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1133
  • Beğeniler 447 / 171
  • Ticaret 20, (%100)
Arkadaşlar merhaba.Ben an itibari ile lise 12.sınıfa geçtim.Ve çok zor bi dönem bizi bekliyor nasıl bir çalışma yapılmalı.Eğlenceye zaman ayırmak doğru olur mu ? biraz yardım eder misiniz abilerim :) Çok teşekkür ederim.

bu arada TM öğrencisiyim :)

wmaraci
reklam

tolgaozp tolgaozp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle merhaba dediğin gibi çok zor bir dönem seni bekliyor.Hem çalışma hemde karar verme anlamında.Benim sana tavsiyem çok iyi araştırarak bir gelecek hedefi koy ve o yolda devam et.Düzenli çalıştıktan sonra eğlenceye de zaman kalacaktır.Unutma seçeceğin mesleği ömür boyu yapacaksın çok önemli bir karar.

• Üyelik 06.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Rehber Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1133
  • Beğeniler 447 / 171
  • Ticaret 20, (%100)

tolgaozp adlı üyeden alıntı

Öncelikle merhaba dediğin gibi çok zor bir dönem seni bekliyor.Hem çalışma hemde karar verme anlamında.Benim sana tavsiyem çok iyi araştırarak bir gelecek hedefi koy ve o yolda devam et.Düzenli çalıştıktan sonra eğlenceye de zaman kalacaktır.Unutma seçeceğin mesleği ömür boyu yapacaksın çok önemli bir karar.

hocam aslında hava harp okulundan pilotluk istiyorum, 2.hedefim ise hukuk olup olmadığına karar veremedim.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
şimdi mi geçtin 12.sınıfa

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Rehber Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1133
  • Beğeniler 447 / 171
  • Ticaret 20, (%100)
evet hocam,okullar açılınca 12.sınıf okuyacağım.

afsar afsar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Benim sana tavsiyem ygs önce olacak diye LYS ye bakmamazlik yapma. YGS kolay ancak uzun bir sinav dikkatli olman gerekiyor. Yazın anlayarak hızlı okuma üzerinde kendini gelistirmeni tavsiye ederim. Imkanin varsa kursa gidebilirsin. Alt sınıflardan çok eksik olduğun konular varsa bu yaz mutlaka o eksiklerini tamamla. LYS konularını da aksatma.

Maalesef ygs ve LYS senin gerçek basarini ölçen sınavlar değil. Bol bol soru çözerek pratik yap kendini asla kandırma cozemedigin soruları biriktir ve hafta da 1 2 kez soru sayısına göre hocalarinla soru çözüm yap mutlaka

Son olarak ygs de kötü bi sıralamada olursan sakina pes etme 90 binlerden 40 binlere düşen çok kişiye şahit oldum. Moralini asla bozma.

• Üyelik 06.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Rehber Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1133
  • Beğeniler 447 / 171
  • Ticaret 20, (%100)

afsar adlı üyeden alıntı

Benim sana tavsiyem ygs önce olacak diye LYS ye bakmamazlik yapma. YGS kolay ancak uzun bir sinav dikkatli olman gerekiyor. Yazın anlayarak hızlı okuma üzerinde kendini gelistirmeni tavsiye ederim. Imkanin varsa kursa gidebilirsin. Alt sınıflardan çok eksik olduğun konular varsa bu yaz mutlaka o eksiklerini tamamla. LYS konularını da aksatma.

Maalesef ygs ve LYS senin gerçek basarini ölçen sınavlar değil. Bol bol soru çözerek pratik yap kendini asla kandırma cozemedigin soruları biriktir ve hafta da 1 2 kez soru sayısına göre hocalarinla soru çözüm yap mutlaka

Son olarak ygs de kötü bi sıralamada olursan sakina pes etme 90 binlerden 40 binlere düşen çok kişiye şahit oldum. Moralini asla bozma.

önerileriniz için teşekkür ederim hocam.bu yaz paragraf kitabı çözmeyi düşünüyorum.

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
geçmiş yılların sorularına bakmayı unutma :D evirip çevirip aynısını soruyorlar.
mexev9 JackkerL

kişi bu mesajı beğendi.

tolgaozp tolgaozp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

oyunrafi adlı üyeden alıntı

hocam aslında hava harp okulundan pilotluk istiyorum, 2.hedefim ise hukuk olup olmadığına karar veremedim.

İlerde mutlu olacağın mesleği seç.Ben mühendisim zaman zaman şunu mu okusaydım dediğim oluyor.Eğer seçtiğin bölümü meslek olarak yapacaksan başka alternatiflerin yoksa (aile şirketi vs.) unutma o mesleği ortalama 40 yıl yapacaksın.İyi seçimler yap derim.

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Şahsen okul konusunda hiç istemediğim yerde, hiç istemediğim bölümde okuduğum için başarı adına bir şeyler söylemem yanlış olur. Fakat çevremdeki arkadaşlarımdan ve az da olsa benden birkaç tavsiyem şunlardır.

1- Dershane olayına ortaokul döneminde gitmiş biri olarak pek sıcak bakmıyorum. Gidince çalışırım, istemiyorum ama ailem gitmemi istiyor gibi düşüncelere takılıp kesinlikle gitme. Zerre isteksizlik varsa içinde paranı heba edersin. 2. maddedeki bahsi geçen arkadaş dershaneye gitmiş birisi ama çalışmadan bile gidilebilecek bir bölümde okuyor şuan. Yani hiçbir faydası olmadı. Alışırım vs olayına kapıldı.
2- Çalışma olayında ise, yatay geçiş yaptığım için kişisel bir önerim olmayacak. Fakat arkadaşımın eniştesiydi sanırım, artık dayanağı neresiyse arkadaşa eğlenceye dersten daha fazla vakit ayırmasını söylüyormuş(tu). Aslında mantıken düşünüldüğünde de eğlencenin bir adım önde olması lazım.
3- Bölüm seçiminde ise hangi alanı seviyorsan ona git. Yok onun parası iyimiş, iş imkanı öyleymiş böyleymiş, kontenjan açığı varmış vs gibi söylemlere kulak asıp gitme. Ha sonradan bölümü seversin o ayrı ama aklında olmayan ve yine zerre isteksizliğin olan bölüme sakın gitme. Bir sene es geç, tekrar şansını dene.
mexev9 Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

iyi.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al