wmaraci reklam

Yeni Çıkan Sansür Yasası.

19 Mesajlar 3.373 Okunma
wmaraci reklam

HeroicRevenqes HeroicRevenqes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 9, (%89)
Yeni çıkan ve medyada "Sansür Yasası" olarak adlandırılan yasa maalesef belirli çevreler tarafından topluma yanlış aktarılıyor.

Sansür yasasının esas hedefi biz son kullanıcılardan ziyade, internet üzerinden yayın yapan haber siteleri başta olmak üzere, basılı ve görsel yayın kuruluşlarıdır. Son günlerde sıklıkla gördüğümüz ses kayıtları vb. kaynağı belli olmayan haberlerin yayınlanmasının önüne geçebilmek ve yayınlandıkları takdirde internet kullanıcılarının onlara erişimi yasaklayabilmektir.

Bu yasanın son kullanıcıları yani halkı etkileyecek tarafı ise artık servis sağlayıcıların (*****, doping vs) bütün müşterilerinin iki yıllık loglarını (sistem kayıtları - girilen siteler vs.) tutmak ve istendiğinde TİB (*******ünikasyon İletişim Başkanlığı) e vermek zorunda olmalarıdır.

Tekrar etmek gerekirse ana hedef kaynağı belli olmadan ortaya çıkan ses kaseti, belge vb. dokümanların yayınlanmasını engellemek, yayınlananların da kimin tarafından nereden yayınlandığını bulabilmektir.

Bu yasayla birlikte kişilik haklarınızı tehdit eden durumlarda (internete düşen bir ses kaydınız, resminiz, uygunsuz videonuz) mahkemeye başvurarak 24 saat içerisinde ilgili kaydın yada resmin yayından kaldırılmasını sağlayabileceksiniz. Bu konuda aranan en önemli şart ise ortada özel hayatınızı etkileyen bir durum olması. ( Özellikle son yıllarda sayısı giderek artan seks kaseti vakaları için çözüm aranmış)

Daha güvenli bir özel hayatı bize sunan bu yasa aynı zamanda maalesef log kayıtlarımızın tutulmasıyla fişlenmemizi de sağlayacak.

Yasada ki en tartışılacak madde ise, bazı durumlarda yasaklanmanın mahkeme kararı olmaksızın, sadece TİB başkanının emriyle yapılabilecek olması.

Türkiye’de ilk kez kullanılacak olan URL tabanlı engelleme sistemi (Çin, İran, Suudi Arabistan’da kullanılıyor) nelere sebep olacak derseniz;

Şu an kullanmakta olduğumuz sistemde erişim engellense bile, yasaklar bir şekilde aşılıyordu ancak tasarıyla beraber gelen URL bazlı engellemeyle bu imkân da ortadan kalkacak.

En önemlisi kullanıcı ulaşmak istediği içeriğin engellendiğini bilmeyecek. Haberden hiçbir şekilde “haberdar” olamayacak.

Kullanıcı bir linke tıkladığı zaman, o içerik URL bazlı engellendiyse, ya sayfa hiç açılmayacak, ya başka bir sayfaya yönlendirilecek ya da yanlış bir bilgiye ulaşacak.

URL bazı engellemede, siteye girmeye çalışan kişiler, linke tıklayanlar takip edilebilecek.

wmaraci
reklam

MuhammedAli MuhammedAli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 318
  • Beğeniler 75 / 64
  • Ticaret 4, (%100)
İyice sıkmaya başladınız.

http://prntscr.com/2r7d41

• Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 9, (%89)

galiba sansür yasası konusu açmam canını sıktı.yanlış birşey varsa yetkililere bildirirsin onlar gerekeni yapar.illa yorum atmana gerek yok MuhammedAli.

• Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 318
  • Beğeniler 75 / 64
  • Ticaret 4, (%100)

HeroicRevenqes adlı üyeden alıntı

galiba sansür yasası konusu açmam canını sıktı.yanlış birşey varsa yetkililere bildirirsin onlar gerekeni yapar.illa yorum atmana gerek yok MuhammedAli.

Konu açman değil, aynı konunun sürekli açılması canımı sıktı kardeş..

Konu açmadan önce foruma bakalım lütfen, bu konu açılmış mı gibisinden daha önce.

wmaraci
wmaraci

fatih83 fatih83 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 48 / 65
  • Ticaret 18, (%100)

Hayrola rahatsız mı oldun?
HeroicRevenqes

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 9, (%89)

MuhammedAli adlı üyeden alıntı

Konu açman değil, aynı konunun sürekli açılması canımı sıktı kardeş..

Konu açmadan önce foruma bakalım lütfen, bu konu açılmış mı gibisinden daha önce.

ben direk kendim yazdım. gerekirse konu dışı'na taşınır gerekirsede başlıgını degiştirir ''yeni yasa hakkındaki görüşlerim yazarım''. şimdi forumda ben sana aynı olan bir ton konu sayabilirim. onlarada aynı tepkiyi gösterdiysen takdir ederim seni.

• Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 318
  • Beğeniler 75 / 64
  • Ticaret 4, (%100)

HeroicRevenqes adlı üyeden alıntı

ben direk kendim yazdım. gerekirse konu dışı'na taşınır gerekirsede başlıgını degiştirir ''yeni yasa hakkındaki görüşlerim yazarım''. şimdi forumda ben sana aynı olan bir ton konu sayabilirim. onlarada aynı tepkiyi gösterdiysen takdir ederim seni.

Gördüklerime elimden geldiğince senin tabirinle tepki gösteriyorum.

Tartışma niyetinde değilim ben ;)

İyi forumlar

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

fatih83 adlı üyeden alıntı

Hayrola rahatsız mı oldun?

Farzedelim ki olduk ne oldu bir problem mi var ? Ne öyle Ali kıran baş kesen gibi cevap yazmışsın arkadaşa ?

Rahatsızda olabiliriz, hoşumuzada gidebilir.
Fikirler size uyunca like, uymayınca dislike.. Bu kadar basit herkes işine baksın 1 konu 1 kez açılmalı ve onun üzerinden tartışılmalı ( fikir beyanı ).
KartPazar

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

fatih83 fatih83 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 48 / 65
  • Ticaret 18, (%100)
Sen avukatı mısın?

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

fatih83 adlı üyeden alıntı

Sen avukatı mısın?

Sen konuyu açan arkadaşın avukatımısın ? Ben haklının, doğrunun yanındayım. Gereksizlik ve lüzumsuzluk yani gövde gösterisi yapanlarında karşısındayım.
KartPazar

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al