wmaraci reklam

cloud ücretsiz koruma, 5 sn problemi

6 Mesajlar 1.283 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kadir111 kadir111 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek sistem uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Cloudflare ücretsiz paketinde under atack durumuna alırsak, siteye giren her ziyaretçi 5 sn bekletiliyor. ddos saldırısı aldığımız anda tespit edip underattack moduna alsak nasıl olur? ddos başladığı anda nasıl haberdar olabiliriz. site wordpress. selamlar

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Layer 7 ataklarından bahsediyorsunuz sanırım. Siteniz saldırı anında 503 hataları vermeye başlar. access.log dosyasında sürekli benzer ve farklı iplerden aşırı derecede çok istekler görünmeye başlar. CPU tüketimi birden bire zirve yapar.

Cloudflare'ın Under Attack özelliğini açabilirsiniz. Bu özelliği açtığınızda bahsettiğiniz o 5 saniye boyunca Cloudflare sunucuları botnet saldırganlarını süzecektir. Bu özelliği açtıktan sonra saldırının bitip bitmediğini Cloudflare istatistik sayfasından takip edebilirsiniz çünkü o 5 saniyede saldırganlar def edileceği için onların istatistikleri sizin sunucunuza yansımaz.

Bildiğim kadarıyla Cloudflare Under Attack modunu açsanız bile Google botları direk sitenize erişebilir. Buna takılmazlar. Bu yüzden Cloudflare bu modun SEO dostu olduğunu iddia ediyor.

Bir ara müşterimin karşılaştığı bir Ddos saldırısı vardı, tüm dünyadan gelen oldukça güçlü bir saldırıydı. Cloudflare sayesinde atlatmıştık. Konu hakkında içerik yayınlamıştım kendi sitem üzerinde: https://serdarwork.com/tr/ddos-saldirilari-ve-ucretsiz-cloudflare-korumasi/ dilerseniz inceleyebilirsiniz.

kadir111 kadir111 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek sistem uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Tekrar konu açmamak adına buraya yazmak istedim. sworks sizce türkçe blog için cloudflare kurmak doğru bir tercih midir? Bu arada web sitem hostingde barınıyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
tolhur

Bu konuda benzer bir soru sorulmuştu. Açıkcası ben Cloudflare'ı tüm sitelerinde tercih ediyorum site yerli de olsa yabancı da olsa her türlü iyi oluyor. Benim izlenimlerim bu yönde.

https://wmaraci.com/forum/hosting-bilgi-alisverisi/turkiyede-cloudflare-583524.html

Eğer genele hitap etmeyen, bir şehirdeki taksi veya kuaför dükkanını tanıtan site gibi yerek dedikleri bir sitem olsaydı belki Cloudflare kullanmak istemezdim gerek kalmazdı çünkü.

En iyi kararı siz verebilirsiniz. En azından deneyebilirsiniz eğer sitenin daha iyi performans verdiğini hissederseniz kalabilirsiniz. Aksi halde sadece turuncu bulutu gri'ye çevirerek Cloudflare'ı iptal edebiliyorsunuz.

NOT: Turuncu bulutu gri'ye çevirdiğinizde dediğim gibi sadece Cloudflare DNS hizmetini kullanmış olursunuz. Dünyanın en hızlı DNS servislerinden birisidir. Cloudflare hiç yokmuş gibi direk sunucunuzun ip adresine yönlendirir ziyaretçileri. Google DNS'den bile hızlıdır. Cloudflare kullanmasanız bile bunu kullanmak isteyebilirsiniz.

https://www.dnsperf.com

Zaten listenin ilk 4 sırasındaki 3 firma Cloudflare ve Cloudflare'ın altyapısını kullanan firmalar. :)
webloggi Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

LosTTeeN LosTTeeN www.anindahosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Donanım,Yazılım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 927
  • Beğeniler 599 / 344
  • Ticaret 43, (%100)
Merhaba,

Uygun fiyatlı under attack tarzı bekleme sayfaları olmadan koruma hizmeti almak isterseniz aşağıdaki paketlerimizi incelemenizi öneririm.

Uzaktan koruma alabilirsiniz.

Bekleme sayfası yok ayrıca size firewall panel vermekteyiz.

https://www.anindahosting.com/ddos-koruma-hizmeti.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al