wmaraci reklam

Siteme Saldırı Yapılmış

36 Mesajlar 4.331 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

semihoner35 semihoner35 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek katip
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 3, (%100)

Kings adlı üyeden alıntı

Gerçekten en önemlisi güvenlik yeni bir projeye başlayacak arkadaşların siteleri için güvenlik önlemlerini almalarını tavsiye ederim.

katılıyorum. her hosting yada bu tip hizmet veren şirketlerde güvenli sayılmaz. vergi levhası hatta datacenter'da alanları olabilir ama bu tam anlamıyla güvenilir olduğu anlamına gelmez.yaptıkları ufak bir hata sizin bütün emeğinize zarar gelmesine sebep olabilir. benim fikrim insanlar kendilerine yeteceği kadarıyla bir dedicated-sunucu almaları, hosting yada reseller kullanan kişilerin aynı havuzda bulunan farklı web sitelerin aldığı saldırı yada farklı tipteki http ataklarından siz ister istemez etkileneceksiniz. bu yüzden güvenilir bir firmadan dedicated-sunucu kiralayıp kendi sunucunuzda kendi sitelerinizi barındırmanız. tuzlu olabilir ama sağlamda olacağı kesin.
Kings

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Benim başıma geldi böyle bir olay. Galiba 2 ay oldu. Suçlunun birini buldular. Hollanda IP adresliydi. VPN falan kullanmış heralde. Onun Manisa Turgutlu'da olduğunu tespit ettiler kısa sürede. Hollanda IP adresi falan işe yaramadı. Diğeri daha bulunamadı.
Hostinge telefon edip durumu anlatırsan detaylı rapor çıkarıyorlar. Ayrıca hosting firması zarar tespit raporu gibi birşey de çıkarıyor. O bilgilere göre dilekçe yazıp suç duyurusunda bulunabilirsin. Sana en yakın savcılık kalemine dilekçeyi verince işlem başlıyor. Ben dilekçe verdikten sonra arada sırada gidip dosya numarasıyla sordum hep durumu. Birde benim iş basit olmasına rağmen suçlunun biri hemen bulundu. Ceza almayacak heralde, çocuk 16 yaşındaymış.
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

Kings Kings Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 136 / 53
  • Ticaret 7, (%86)
PHPacemisi 16 yaşında bir çocuk neden bunu yapar. Bu velet daha verimli konulara zekasını neden yormamış. Neden yapmış öğrendin mi?

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam çocuğu göremedim, iletişim kurma şansım da yok. Mahkeme olacağı gün göreceğim. Ama yaptığı basit bir işlem değil, ya bulunan çocuk suçu işleyen kişi değil (düşük bir ihtimal) yada çocuk gerçekten uzman :) Çok merak ediyorum nasıl biri. Mahkeme temmuzda.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
hosting firmanızıda değiştirmenizi öneririm. kimseyi zan altında bırakmak istemem ama tecrübeyle sabittir. aynı durumu bizde yaşamıştık çünkü.

Kings Kings Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 136 / 53
  • Ticaret 7, (%86)
Sitem veridyen de 2 aylık daha sürem var. Güzel hosting firmasından reseller satın aldım ama oda biraz yavaş gibi kararsız kaldım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al