freelance iş ilanları

Amazon veya Yurtdışı Hosting

13 Mesajlar 2.430 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

umutalparslan umutalparslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 35 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

ProSeller adlı üyeden alıntı

Websiteniz Türklere odaklı ise kesinlikle yabancı bir şirketten hosting almanızı tavsiye etmiyorum.

Eğer yabancı site kuracaksanız yüzlerce opsiyon mevcut, öneri yapabilirim.

cetvel adlı üyeden alıntı

yabancı almak gibi bir durum yok, amazondan aylık 750 saatlik cpu kullanımı ücretsiz ama dns kurulumu hosting ayarlamaları vs yorucu olabilir, şahsi tavsiyem yapmanız çünkü çok zevkli ve yenilikçi bir olay

https://www.google.com.tr/search?q=setup+wordpress+on+amazon&oq=setup+wordpress+on+amazon+&aqs=chrome..69i57.3880j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

başlığındaki örnekleri inceleyebilirsiniz,

Hostingi sakın tr den almayın, ülke bi tane servis banlasa sitenizde kullanılan şeyler çalışmayabiliyor, örneğin github yasaklandı, sitenizde github ile ilgili servisler çalışmayacaktır çünkü sunucu tr de o sunucu çıkışında tr nin bantından çıkıyor,

yurt dışında olması her zaman avantaj.

Scrite adlı üyeden alıntı

Saçmalıktan öte değil bende tam tersine kalite ve performans arayanlar direk yurtdışıyla çalışsın diyorum.

WpÖmerFaruk adlı üyeden alıntı

Digitalocean üzerinden oldukça uygun fiyatlara bulut sunucu temin edebilirsiniz. Buradaki yazıyı okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca wmaracı üzerindeki rehberlerle de ilerleyen zamanlarda karşılaşacağınız durumlarla ilgili notlar bulabilirsiniz.

Hepinize tek tek teşekkür ederim cevaplarınız için. Yurt dışı hosting firmalarının hem fiyat hem hız hem de kalite bakımından daha iyi olduğunu duymuştum birde sadece Türkiye'ye değil yurtdışından bir çok müşteriye de ev sahipliği yapacak bir kurumsal site olacak ondan dolayı. Tahminimce eğer başarılı olursak aylık 5-10 bin arası Türkiye 40-50 bin arası yurtdışı Avrupa lokasyonlu kullanıcılar girecek siteye.

Son olarak benim ilk soruma cevap alamadım Amazon'dan nasıl alabilirim kurulumu kullanımı nasıldır? Bunun cevabını arıyorum. Digitalocean'ı da inceleyecem gün içerisinde.

Birde A2Hosting diye bir firma varmış sanırım Turbo paketi WordPress için uygun yıllık 400 TL civarı olması lazım.

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Scrite ProSeller

İkinizin de gittiği yol doğru değil. Pingdomdan ping atılır mı? Kendi bilgisayarlarınızdan ping atın.

Bağlanacak adam Türkiye'den girecekse siteye pingdomdan niye atıyorsunuz.

Scrite'nin söylediği gibi yurtdısında çok daha özellikli cihazlar mevcut evet, diğer yandan ProSeller'ın dediği gibi sunucular Türkiye'ye uzaksa 1-2 saniyelik geciklemeler meydana gelir.

Oyun ile web sitesi aynı mantıktadır, uzakta iste ping yüksek olur, site de geç açılır.
CloumDigital

kişi bu mesajı beğendi.

Scrite Scrite WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek SEM - İnbound Marketing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 27 / 214
  • Ticaret 8, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

Scrite ProSeller

İkinizin de gittiği yol doğru değil. Pingdomdan ping atılır mı? Kendi bilgisayarlarınızdan ping atın.

Bağlanacak adam Türkiye'den girecekse siteye pingdomdan niye atıyorsunuz.

Scrite'nin söylediği gibi yurtdısında çok daha özellikli cihazlar mevcut evet, diğer yandan ProSeller'ın dediği gibi sunucular Türkiye'ye uzaksa 1-2 saniyelik geciklemeler meydana gelir.

Oyun ile web sitesi aynı mantıktadır, uzakta iste ping yüksek olur, site de geç açılır.

Ben arkadaşın anlaması için pingdom testi yapıp screenshot ekledim bende biliyorum önemli olanın bağlanılan konum olduğunu, istanbuldan ping atıp screenshot aldım onuda ekleyeyim.

Uzun lafın kısası yurtdışı lokasyon çoğu zaman fiyat/performans için en mantıklı seçenektir diyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al