wmaraci reklam
lidertakipci

amerika ya da avrupa lokasyonlu hosting almak

29 Mesajlar 7.425 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

fanofdidier fanofdidier Makale üreticisi Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 111 / 71
  • Ticaret 11, (%100)
arkadaşlar ingilizce dilindeki sitemi yabancı lokasyonlu almak istiyorum.Fakat bunu nasıl ve hangi siteden alacağıma tam emin değilim. Godaddyden yıllığı 90 lira olan hosting promosyon koduyla 25 liraya geliyor onu mu alsam acaba ? Sizlerden de öneri bekliyorum arkadaşlar

wmaraci
reklam

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)
Hocam, hayatımda Godaddy kadar iyi bir firma görmedim, hem Türkçe hizmet de var bence çekinmeyin alın, üstelik promo code ile çok uygun fiyatlarla.

• Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 111 / 71
  • Ticaret 11, (%100)

baranos adlı üyeden alıntı

Hocam, hayatımda Godaddy kadar iyi bir firma görmedim, hem Türkçe hizmet de var bence çekinmeyin alın, üstelik promo code ile çok uygun fiyatlarla.

hocam haklısın domaini de ordan aldım fakat şu lokasyon hakkında bilgi sahibi değilim

chaosen chaosen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 8 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
GoDaddy hosting alınacak en son firmadır..
Bence Amsterdam lokasyonlu bir VPS alın, ucuza. Cloudflare Ücretsiz entegre edin. Bu sayede hem bant genişliği tasarrufunuz olur hem de kullanıcının lokasyonu farketmez. Hitiniz arttıkça önce Cloudflare 20 dolarlık pakete geçerseniz. Sonra VPS nizi arttırırsınız. Daha da büyürseniz Cloudflare 200 dolarlık pakete geçersiniz. Aylık 100TB kadar sorunsuz bant genişliğiniz olur.

Bu şekilde uzunca bir süre bant genişliği, hız sorunu yaşamadan DDOS korumanız olur ve sitenizin büyüme sürecinde masrafları en aza indirmiş olursunuz.

wmaraci
wmaraci

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Hollanda varsa Hollanda tercihim.

• Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 111 / 71
  • Ticaret 11, (%100)

chaosen adlı üyeden alıntı

GoDaddy hosting alınacak en son firmadır..
Bence Amsterdam lokasyonlu bir VPS alın, ucuza. Cloudflare Ücretsiz entegre edin. Bu sayede hem bant genişliği tasarrufunuz olur hem de kullanıcının lokasyonu farketmez. Hitiniz arttıkça önce Cloudflare 20 dolarlık pakete geçerseniz. Sonra VPS nizi arttırırsınız. Daha da büyürseniz Cloudflare 200 dolarlık pakete geçersiniz. Aylık 100TB kadar sorunsuz bant genişliğiniz olur.

Bu şekilde uzunca bir süre bant genişliği, hız sorunu yaşamadan DDOS korumanız olur ve sitenizin büyüme sürecinde masrafları en aza indirmiş olursunuz.

hocam açıkcası şu yazdıklarınızı anlayacak düzeyde değilim.
Fakat bana neden godaddyden hosting almayacağımı anlatırsanız çok daha iyi olur :D

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Yabancı dilde siteyse yabancı lokasyonlu sunucu veya hosting alman yararına olur. Amerikaya hitap edecek bir siteyse ameriakdan al. Ama amerikanın hostları çok iyi olmuyor. Tavsiyem avrupa olacaktır. Fransa veya Hollanda.
baranos

kişi bu mesajı beğendi.

chaosen chaosen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 8 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

baranos adlı üyeden alıntı

GoDaddy promo kodlar tuzaktır, dikkat edin. Şu an 6 TL ye com satıyorlar. Ama en az 2 yıllık alacaksın diyor... Ödemeye gidiyorsun.. 1. yıl 6 TL, 2. yıl 34 TL den 40 TL fatura çıkarıyor. Bu kampanyadan önce 20 TL ye com satıyordu. İsimtescil .com fiyatı 18 TL, namecheap'te . com fiyatı 20 TL... GoDaddy çaktırmadan 34 TL ye kilitleyecek...Yani adamı enayi yerine koyuyor. Ayrıca yenileme ücretleri geldiğinde GoDaddy'ye bulaştığınza bin pişman olabilirsiniz.

• Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 111 / 71
  • Ticaret 11, (%100)

KingStar adlı üyeden alıntı

Hollanda varsa Hollanda tercihim.

Peki hollanda aldım diyelim. Site ingilizce olacak bir problem olur mu ? Ayrıca hollanda aldığımda problem olmayacaksa türkiye lokasyonlu kalsa ne olur ? Ayrıca sitem tamamen yabancı insanlara yönelik olacak

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Hiç bir şey olmaz. TR alırsan daha iyi olur bence. Mesela hollanda wareze falan izin veriyor diye dedim. Tr'de sadece warez izni yok.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al