wmaraci reklam
lidertakipci

Düşük Ziyaretçi Yüksek CPU

14 Mesajlar 1.749 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)

Newton adlı üyeden alıntı

SancarSaran söyledikleri bu bilemiyorum. Bir süredir WP Super Cache kullanıyorum.

RootFRM Bayi Hosting kullanıyorum. Tek site değil, bu yüzden. Ben de sorunun dosyalardan olabileceğini düşünüyorum aslında şöyle ki eklenti kaldırıp biraz internetten araştırmalarım sonucu sorgu sayısını 42'ye düşürdüm. İşin ilginç yanı aynı temayı kullandığım hemen hemen aynı eklentileri kullandığım diğer sitemde 133 sorgu olmasına rağmen 2 kat hızlı açılıyor. Sıkıntı veritabanıyla mı alakalı acaba bilemiyorum.

CEDAMedya Fastest Cache değil ama WP Super Cache kullanıyorum.

Niqo0 kısım kısım internetten bulduğum makaleleri deniyorum lakin soru sayısı çok daha fazla olan aynı tema neredeyse aynı eklentileri kullandığım diğer site çok daha hızlı. Acaba database ile ilgili bir problem mi anlayamıyorum.

Casus WP Super Cache kullanıyorum ama litespeed de destekliyor. KAldırıp litespeed cache kurmalı mıyım?

wp fastest cache'den litespeed'e geçince cpu oldukça düştü.İyi ayar yapmak lazım.Bir ne eklentiler kullanıyosunuz ?

wmaraci
reklam

Newton Newton "morior invictus" Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 16 / 31
  • Ticaret 5, (%100)
lastpavel şu an aktif olanlar şunlar:

Ad Inserter
Akismet Anti-Spam
MathJax-LaTeX (matematiksel formül ve ifadeleri yazdırabilmek için)
WP Super Cache

Bunlar haricinde uyarı almadan yukarıdakilere ek olarak kullandıklarım (Şu an pasifler);
All In One SEO Pack (Bu çok fazla kasmaya başladı P3 plugin ile test ediyorum 3-4 saniye açılışa negatif katkı veriyor. İnanılmaz.)

Google XML Sitemaps
Social Media Widget by Acurax
WordPress Related Posts
WP-PostViews

----------------

litespeed cache kurabilirim diğerini kaldırıp problem değil. İnternette çokça kullanım talimatı var, halledebilirim sanırım.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
zaten sayfanızda adsense reklam gösterdiğiniz için otamatik bir yük var
Bunlar kastırır
Ad Inserter
MathJax-LaTeX
Social Media Widget by Acurax ( gerçekten paylaşılan tek sosyal meyda sadece facebook'tur.Diğerleri siteyi kastırmaktan başka bişe yapmazlar. Facebook için bir kişiden yardım alıp kodla yaptırsan çok daha iyi olur.

WP-PostViews

Ayrıca
All In One SEO Pack ve Google XML Sitemaps yerine yoast seo kullanmanı öneririm.

halilyc halilyc labters.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
Benzer bir durumu yaşadım sebebi virüs çıktı hocam, wordfence güvenlik eklentisini kurup bir test yapın işe yarayacaktır diye düşünüyorum. Benim hayatımı kurtardı resmen, site şuan uçak gibi
Newton

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al