wmaraci reklam

Hosting paketimi yükselteceğim, öneride bulunur musunuz?

15 Mesajlar 2.946 Okunma
wmaraci reklam

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Mevcut kullandığım paketim yetersiz geldiği için paket yükselteceğim. Ancak iki seçenek arasında kaldım. Birisi wp-giriş paketi, diğeri de bireysel başlangıç paketi. Paket farklarını görebilmeniz için ekran fotolarını da ekledim.

Ben 4-5 yıldır bireysel mini paketini kullanıyorum. Şu ana kadar da 400 mb alanı doldurdum. Tabi önbellek dosyaları ile bu rakam disk aşımına da sebep oluyor ve %90 lara kadar geliyor.

10 gb trafik ise aynı şekilde, geçen ayı zor çıkardı.

Mysql ve Ram - hosting paketinde tam olarak ne işe yarıyor açıkçası onu da bilmiyorum. (Birisi izah ederse de çok sevinirim.)

Kısaca bu paketlerden hangisine geçmeliyim?

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

aspetbiebs aspetbiebs Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 210 / 77
  • Ticaret 13, (%100)
Ram aynı telefondaki gibi sitenin performansı gibi bir şey diye biliyorum. MySQL de veritabanı dizini hocam. Örneğin üyeliğe dayanan bir sisteminiz varsa üyelerinizi MySQL kısmından yönetebiliyorsunuz.. Hostinglerde wordpress paketleri oluyor, onların ne işe yaradığını ben de bilmiyorum ama bence wordpress altyapısı için daha uygun paketlerdir. Yine de benim tavsiyem bireysel 3 hosting paketi yönünde. Bu arada turhost ile çalışıyorsunuz sanırım. Güzel seçim
ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

sineer sineer Web Hosting Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnternet Hizmetleri
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 570
  • Beğeniler 373 / 151
  • Ticaret 30, (%100)
2 cpu 2 gb ram limitsiz disk alanı ve trafik ile birlikte inode limiti olmadan 1 yıllık 79 TL ye sunabiliriz.

Bizcehost.com İnternet ve Bilişim Hizmetleri

Blog Blog WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer 4-5 yıldır trafik kotası 10 GB olan paketi kullanıyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Bu zamana kadar sizin dedicated server'a çoktan geçiş yapmış olmanız gerekiyordu. Hosting olarak turhost'un pahalı paketlerini önermiyorum.

https://www.odeaweb.com/web-hosting

Odeaweb yıllık 74 TL limitsiz paket sunuyor. 1 CPU - 2 RAM özellikli ve tamamen sınırsız. 7/24 destekleri var ve oldukça hızlılar. Tavsiye ederim.

Eğer tek site için paket arıyorsanız 49 TL'lik "TR-Standart" paketini öneririm. Aynı özelliklere sahipler. Sadece "TR-Standart" paketinde 2 site barındırma hakkınız var, diğer "TR-Profesyonel" paketinde 5 site barındırma hakkınız var. Tek farkları bu.

wmaraci
wmaraci

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)

Blog adlı üyeden alıntı

Eğer 4-5 yıldır trafik kotası 10 GB olan paketi kullanıyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Bu zamana kadar sizin dedicated server'a çoktan geçiş yapmış olmanız gerekiyordu. Hosting olarak turhost'un pahalı paketlerini önermiyorum.

https://www.odeaweb.com/web-hosting

Odeaweb yıllık 74 TL limitsiz paket sunuyor. 1 CPU - 2 RAM özellikli ve tamamen sınırsız. 7/24 destekleri var ve oldukça hızlılar. Tavsiye ederim.

Eğer tek site için paket arıyorsanız 49 TL'lik "TR-Standart" paketini öneririm. Aynı özelliklere sahipler. Sadece "TR-Standart" paketinde 2 site barındırma hakkınız var, diğer "TR-Profesyonel" paketinde 5 site barındırma hakkınız var. Tek farkları bu.

Fiyat olarak gayet makul. Ancak firmanın destek talebiyle ilgili fazlaca şikayet var. Turhostta (en azından destek için) hiçbir sorun yaşamadım.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler

floodlarcom floodlarcom Redditör Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Floodtör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 183 / 186
  • Ticaret 13, (%100)
Aylık ortalama 80GB trafik 6GB alan kullanıyorum ortalama aylık ziyaretçi 20K 10 adet site ekleyebiliyorum ama 1 adet kullanıyorum ödediğim rakam 80 USD aylık çok mu ödüyorum az mı bilgim de yok açıkçası

Fearlessleon Fearlessleon Yak ! Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 206
  • Beğeniler 18 / 50
  • Ticaret 6, (%100)
Yahu neden Türk firmaları ile çalışmazsınız ki? Özellikle dolar bazlı ödeyen arkadaşlar aylık 80 dolar nedir yahu? O paraya 2 tane canavar gibi dedicated kiralarsın.
bromed

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

ciplakyazar adlı üyeden alıntı

Fiyat olarak gayet makul. Ancak firmanın destek talebiyle ilgili fazlaca şikayet var. Turhostta (en azından destek için) hiçbir sorun yaşamadım.

Odeaweb destek konusunda oldukça iyi. Misal vds hizmeti alıyorum ve Plesk ile alakalı bir soru soruyorum, mecbur olmadıkları halde işi bana bırakmadan ''işlem tamamlanmıştır'' şeklinde cevap geliyor.

Hosting için tavsiyede bulunduğum hiç kimseden bana olumsuz bir dönüş olmadı.

Turhost iyi firmadır ona bir şey diyemem. Ancak fiyat konusunda maalesef cazip değil. Hatta aylar önce bir müşterim sitesini Odeaweb taşıdı ve oldukça memnun.

Şu an benim gözümde Odeaweb ve Cenuta oldukça iyiler. Şans verilmesi gereken firmalar olduğunu düşünüyorum.

Misal sunucu hizmeti alıyor müşteri ama yedeklerini almıyor. Sunucuda problem yaşanabilir ve bu durumda müşteri haksızdır aslında. Ama nedense firmayı sorumlu tutmaya kalkar. Aynı husus esasında hosting hizmetlerinde de geçerlidir. Nihayetinde elektronik cihazların bir garantisi olamaz.

Ama giderek ''yazılımsal problem'' cevapları gelmiyor artık hosting firmalarından. Bunu da esas başlatan Veridyen firmasıdır. Harika bir destek verdiler müşterilerine ve bir çok firmada bunu gördü, ona göre kendileri de destek konusunda iyi olmaya başladılar.

Şuna katılırım, biraz da şans işidir bu tarz konular. 100 kişi de 1 kişi problem yaşayabilir bu her firma için geçerlidir.

Kendi adıma;

Yıllar önce Alastyr ile çalışıyordum mesela. Özellikle bir Opencart sitesinde ''inode sınırı'' aşılıyor. Destek açıyorum, bizden kaynaklı değil cevabı geliyor. Delirmek üzereydim artık. Sonrasında Veridyen geçiş yaptım. O bahsi geçen sitedeki ürünler arttıkça arttı ve ''inode sınırı'' hiç bitmedi bir türlü :) Bende bunu yaşadım. Buna rağmen Alastyr firmasının iyi olmadığını söyleyemem. Bu benim şanssızlığımdı.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba. Bu önerilere benim de ihtiyacım vardı. Domain alırken de firma konusuna önem vermek gerekir mi? ve Güzel Hosting hakkında düşünceleriniz nedir?

Kayrahan Kayrahan Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 69 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Hiç uğraşma wp-omega al keyfine bak https://www.veridyen.com/hosting/wordpress-hosting/

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al