wmaraci reklam

İHS Hosting Kullananlar...

30 Mesajlar 3.795 Okunma
wmaraci reklam

murro murro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
ihs de barınan sitelerime ulaşılmıyor hatta ihs.com.tr yede ulaşamıyorum. Sizde durum nedir? Bilgisi olan var mı?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

MSS06 MSS06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 20 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
Evet şuan bu durum benim web sitem içinde geçerli. Siz söyleyince fark ettim siteye erişemiyorum.

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Hostgator kullaniyorum 10 yildir birkere bile kapanmadi

Deneme

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
MSS06 HuseyinAKKUS son zamanlarda İHS de sürekli bu tarz sıkıntılar yaşanır oldu. Haftaya ilk işim siteleri farklı bir hosting firmasına taşımak olacak.
Link

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Hostgatordan alirsan hocam sorun yasamazsin.tasimana yardimci olurum

Deneme

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
HuseyinAKKUS tamam hocam bir inceleyelim firmayı, taşımayı yaparım. Yinede yardım teklifi için teşekkürler.

ONEAL ONEAL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 11 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
turhost 'da aynı durumda.

Ülkemize yönelik bir siber saldırı var. 100 GB büyüklüğündeki saldırının Garanti Bankasına yapıldığı ve pazar günü olması nedeniyle cevaplamanın geç olduğu görülüyor. TB düzeyindeki saldırıları gördüğümüz günümüzde, 100 GB pek de büyük bir saldırı sayılmaz, üstelik Pazar günündeyiz yani yoğun ticari işlemlerin olmadığı bir tatil günündeyiz. Ama “hep hep hep” söylediğimiz “altyapı eksikliği” nedeniyle ülkemizin operatörleri birbiri ardına çöküşler yaşıyor.

İlk izlenimlere göre, saldırının Garanti Bankasına yapıldığı görülüyor. Garanti Bankası IP’lerinden de tüm Türkiye’ye paketler dağılıyor. Bu paketlerin içinde ne olduğunu henüz analiz ettirmedik. Ancak bu olayın sonucunda önce Türk ******* ve tabi ki tekel olduğu yani tek şebeke olduğu için ona bağlı olan Vodafone ve Turkcell’de çöküşler meydana geldi. Olay Türk ******* tarafında, verinin dışında sese de sıçradı ve Türk ******* mobil şebekesi de cevep vermez hale geldi. Olayı teknik olarak DGNTEK’ten Dağhan Uzgur’e sorduk. Şunları anlattı :

27 Ekim Pazar günü saat 14:30 civarında Türk ******* yurtdışı çıkışlarında performans kaybı ve yüksek paket kabı görülmeye başladı. Konuyla ilgili yapılan teknik incelemede yurtdışı bağlantı girişlerini çeşitli lokasyonlardan sağlayan Türk *******’un bazı linklerinin satüre olduğu görüldü. Geçmiş tecrübe ve bilgilerimize göre manuel/elle yönetilen bir routing prosedürü olan Türk *******’un yurtdışı trafiği dengelemesi saat 15:00’e kadar sürdü. Bağlantı probleminin neden kaynakladığı konusundaki bilgi talebimize Türk ******* ; “Yurtdışı çıkış cihazımızda yaşanan anlık sorun nedeniyle müşteri trafiği olumsuz etkilenerek paket kaybı yaşamışlardır.” şeklinde bir yanıt döndü.

Devamında ise Garanti Bankası web sitesi ve mobil yazılımının çalışmadığı rapor edildi. Bu süreçten sonra eş zamanlı Vodafone ağında da ülke genelinde erişim problemi yaşandı, “#vodafonepişmanlıktır” Twitter’da trend topic oldu. Vodafone tarafında da yaşanan sorun düşünüldüğünde Garanti’nin yurtdışından gelen trafiği yönetebilmek adına farklı operatörler üzerinden çıkış vermeye çalışması akla geldi. 100Gbps bir trafiğin yurtdışı yönünden geldiği şeklinde net olmayan bir bilgiye sahibiz, bu yaşanan daha önce .com.tr isim sunucularına yapıldığı gibi ülkenin yurtdışı çıkışlarının yetersizliği ve siber saldırı süreçlerinin iyi yönetilememesini akla getirdi. Mesai saatleri dışında yaşanan bu sorunun iş saatleri içinde olması durumunda yaşanabilecek maddi kaybın çok büyük olacağıda bir gerçekken yıllardır bu konuda altyapı ve yönetim sistemine yatırım yapılmaması ayrı bir üzüntü kaynağı.

Kaynak: https://turk-internet.com/100-gb-siber-saldiri-var-operatorler-hazirliksiz-yakalandi/

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
ONEAL aynen turhost'da da durum aynı.

ONEAL ONEAL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 11 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
İşin garip tarafı r10'a da giremiyorum. Bir terslik var :/
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Durum ihs de normale döndü arkadaşlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al