wmaraci reklam

site taşımada sorunlar yaşıyorum

7 Mesajlar 1.455 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Sosyopolcom Sosyopolcom Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2021
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, geçen yıl wordpress ile açtığımız sitemiz sosyopol.com'un 1 yıllık hosting hizmetinin süresi doldu. Elimde cpmpve.tar.gz dosyası var onunla tekrar kurmayı deneyeceğim farklı hosting ile. Bazı sorunlarım var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, bu platforma ve içerisindeki uzmanlara güveniyorum.

1. Domain uzantısını değiştirmeyi planlıyorum sosyopol.space olarak. Bu eski dosyaları wordpress arayüzüne yüklerken farklı alan adları barındırması nedeniyle sorun yaratacak gibi duruyor. Neleri değiştirmeliyim klasorde veya bu sorunu direkt çözecek bir eklenti var mı?

2. Site arayüzünü elementor pro ile tasarlamıştık. Oradan hazır Template kullanmadık ama bloklar kullandık. yükleme aşamasında burada bir sorun yaşayabileceğimi düşünüyorum. Tavsiyeniz nedir? (direkt eklentiyi de eleştirebilirsiniz tabii)

3. Sitemin MySQll yedeğini en son haliyle güncelleyemedim hosting sürem dolana kadar. Bu eski tasarım, blog yazılarım gibi şeyleri yeniden kullanmamda sorun teşkil eder mi?

4. Veridyen hostinge geçeceğim hostgatorden sizce mantıklı mı? alacağım paketler aşağı yukarı aynı bantlarda.

Şimdiden yorumlar için teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
1. Domain uzantısını değiştirmeyi planlıyorum sosyopol.space olarak. Bu eski dosyaları wordpress arayüzüne yüklerken farklı alan adları barındırması nedeniyle sorun yaratacak gibi duruyor. Neleri değiştirmeliyim klasorde veya bu sorunu direkt çözecek bir eklenti var mı?

veritabanı dosyasını yedekten çıkartıp sosyopol.com olarak aratın .çıkan dosyalarda bunu yeni isim ile değiştirin sosyopol.space olarak . Veritabanını kayıt edin . ( local host üzerinde xamp ile veri tabanını açıp yapabilirsiniz canlı öncesi )

2-Site arayüzünü elementor pro ile tasarlamıştık. Oradan hazır Template kullanmadık ama bloklar kullandık. yükleme aşamasında burada bir sorun yaşayabileceğimi düşünüyorum. Tavsiyeniz nedir? (direkt eklentiyi de eleştirebilirsiniz tabii)

Elementor pro yu kuracaksanız bir sorun olmayacaktır.

3-Sitemin MySQll yedeğini en son haliyle güncelleyemedim hosting sürem dolana kadar. Bu eski tasarım, blog yazılarım gibi şeyleri yeniden kullanmamda sorun teşkil eder mi?

veritabanında neler var ise son hali ,onu geri yuklemiş olacaksınız .

4- Veridyen hostinge geçeceğim hostgatorden sizce mantıklı mı? alacağım paketler aşağı yukarı aynı bantlarda.

ben hostlabı öneririm .

https://www.hostlab.com/panel/aff.php?aff=209

benim sitemin hız değerleri aşağıdaki gibi , tavsiye ederim . Uygun fiyat ve hızlı,doğru destekleri var .

https://prnt.sc/1x8e787
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

Sosyopolcom Sosyopolcom Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2021
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba cevaplarınız için teşekkürler, ikinci cevabınızdaki çözümü anlayamadım. Veritabanı dosyasından kastınız nedir? Bir de evet elementor pro kuracağız ama kurmadan site yüklemesi sırasında sorun yaşatırsa ne yapmalıyız?
Şimdiden teşekkürler.

porfavor porfavor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger, Freelancer
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Sosyopol.space iyi bir fikir gibi durmuyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SamueL SamueL Allahtan ümit kesilmez. Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2021
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 5 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

Sosyopolcom adlı üyeden alıntı

Merhaba cevaplarınız için teşekkürler, ikinci cevabınızdaki çözümü anlayamadım. Veritabanı dosyasından kastınız nedir? Bir de evet elementor pro kuracağız ama kurmadan site yüklemesi sırasında sorun yaşatırsa ne yapmalıyız?
Şimdiden teşekkürler.

Hatırladığım kadarıyla, Hosting sağlayıcısına Panel bilgilerini verirseniz direkt siteyi olduğu gibi yedekleyip kuruyordular çok kolay şekilde.
Sosyopolcom

kişi bu mesajı beğendi.

enescanturkcom enescanturkcom WordPress Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2021
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba

sosyopol.space mantıksız. com kullanmanız daha iyi.

Hosting aldığınız firmaya yedeğinizi iletirseniz yedek kurulumu yapıyorlar. Cenuta'ya taşındığımda bunu yapmışlardı. Ben de size cenuta'yı öneririm.

Referanslı linkim: https://id.cenuta.com/?affid=68

Referanssız link: https://www.cenuta.com/

darkcoder darkcoder WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 2 / 54
  • Ticaret 3, (%100)
Zahmet edip bir konu açılış tarihine baksaydınız.
Post kasmak için, 1 aylık konuyu hortlatıyorsunuz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al