wmaraci reklam

teknocl

8 Mesajlar 1.195 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

emirbugra emirbugra Entrepreneur Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web ve Mobil Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 39 / 38
  • Ticaret 3, (%100)
Teknoclouds.com.tr hakkında bir şikayetim var. Geçen aylarda aldığım bir domainimin durduk yere NS'leri değişmiş. Bunu ben değiştirmedim zaten siteye girdiğimde şok oldum. Çünkü godaddy park sayfası çıkıyordu. Whoiscom üzerinden sorguladığımda da zaten NS'ler godaddy park alanına yönlendirilmiş. Geçen gün bu konuyla ilgili bir ticket açmıştım ama ticketım cevaplanmadan silinmiş. Şimdi tekrar açıp buraya da ekliyorum. İlgilenmezlerse tüm domainlerimi godaddy'ye transfer edip (tabi yardımcı olurlarsa) sonra beleş domain dağıtıyo olsalar bile hiçbir Türk firmasıyla çalışmayacağım. Evet uygun fiyatlı domain sağlıyorlar ama saçmasapan problemlerle uğraşacaksan ne anlamı kaldı o zaman? Aslanlar gibi parasını verir düzgün çalışan bir siteden alırız domainleri daha iyi.

wmaraci
reklam

emreyvz emreyvz .NET Core & Angular & PHP E-Mail Onaysız
  • Üyelik 19.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 110 / 250
  • Ticaret 24, (%100)
Birkaç saat önce farklı biri konu açmıştı. Böyle bir açıklama yapmışlar. Açıklamanın sizi ilgilendiren kısmı:

Alan adında Godaddy park sayfası çalışıyor; whois'de domaincontrol.com NS adresleri bulunuyorsa üzülerek belirtiyoruz ki alan adınız iptal durumuna düşmüştür. Üstteki açıklamamızdaki şikayet sayfasından ilgili şikayetinizi iletebilirsiniz. EPP kodu maalesef alamayacak ve başka firmaya transfer edemeyeceksiniz. İlgili alan adı için ICANN çözüm sunmazsa standart olarak 2 - 3 ay içinde alan adı düşecek ve herhangi bir kişinin kayıt edilebilmesine izin verilecektir. (Alan adınızın yönetimine artık TeknoClouds'un yetkili olmadığını üzülerek belirtiyoruz)

Geçmiş olsun.

Sayın müşterilerimiz;
TeknoClouds'da yaşanan durumlarla ilgili genel bir açıklama yapma gereksiniminde bulunduk.
Bilindiği üzere TeknoClouds alan adı konusunda dünyanın devleriyle çalışan bir hosting & domain firmasıdır.
01.07.2021 Tarihi itibariyle dünyanın en büyük yazılım firması olan Microsoft Kabul edilebilir kullanım koşullarıyla ilgili yaptığı güncellemeden ötürü geçmişe dönük düzenlemelerde bulunmuştur.
Bu yapılan güncellemelerden sonra mevcut akabinde barınan alan adlarıyla ilgili zarar ettiğini belirten Microsoft bu gibi atılımlar yapma gereksinimi duydu.
Tarafımız dahil hiç bir kullanıcıya bildirim yapma gereksinimi duyulmadan veritabanındaki genel olarak tüm alan adları için iade peşine düşmüş ve iade alma imkanı bulunan tüm alan adlarını iptale düşürmüştür. Her ne kadar yasal olarak buna imkanları olsa da bildirim yapmaması nedeniyle biz dahil kişisel olarak da olsa microsoft kullanan tüm kullanıcılar, müşteriler zararlı duruma düşmüştür.
(Firmamız her zaman faturalı çalışmıştır. Microsoft'dan aldığımız tüm hizmetlerin makbuzları, faturaları muhasebemizde tutulmaktadır.)
Bu nedenle iptal durumuna düşen alan adlarınız için üzgün olduğumuzu belirtmekten bile üzüntü duyuyoruz.
Size öncülük sağlamak için rehbet hazırlamaktayız. Garantili alan adı fonu (ICANN ÜCRETLERİ, VERGİLERİ) her zaman fiyatlarımıza dahildir. ICANN alan adlarının adli mercii olarak bir kuruluş gibi görülebilir. Alan adlarınızı kurtarmak için şuan yapılabilecek tek işlem ICANN ŞİKAYET OFİSİ'ne şikayet dilekçesi iletmektir. Her ne kadar şikayet olursa ICANN durumun ciddiyetini o kadar iyi anlayacaktır. Bu nedenle özveri ile durumdan etkilenen tüm müşterilerimizin ilgili şikayeti yapmasını rica ediyoruz. İlgili şikayet sayfasına https://www.icann.org/complaints-office adresinden ulaşabilir ve güncel whois bilgilerinizde kayıtlı eposta adresinizle şikayet gönderebilirsiniz.

Durumlar hakkında en iyi teşhisi sağlayabilmeniz adına aşağıdaki adımları inceleyiniz.

> Alan adınız aktif, siteye erişim var. WHOİS de reseller alanında Azure yazıyorsa; hızlıca EPP kodunuzu alıp farklı firmaya transfer başlatabilirsiniz. Alan adınız henüz iptal durumuna düşmemiştir.

>Alan adınız aktif, siteye erişim var. WHOİS de reseller alanında REGNET, LLC yazıyorsa; hiç endişe etmeyiniz, alan adınız microsoft değil yetkili bayimiz olan REGNET, LLC şirketinde barınmaktadır. Diğer kullanıcılara yoğunluk yapmamak adına sistemin müsait zamanında bilgilerinizi alabilirsiniz.

> Alan adında Godaddy park sayfası çalışıyor; whois'de domaincontrol.com NS adresleri bulunuyorsa üzülerek belirtiyoruz ki alan adınız iptal durumuna düşmüştür. Üstteki açıklamamızdaki şikayet sayfasından ilgili şikayetinizi iletebilirsiniz. EPP kodu maalesef alamayacak ve başka firmaya transfer edemeyeceksiniz. İlgili alan adı için ICANN çözüm sunmazsa standart olarak 2 - 3 ay içinde alan adı düşecek ve herhangi bir kişinin kayıt edilebilmesine izin verilecektir. (Alan adınızın yönetimine artık TeknoClouds'un yetkili olmadığını üzülerek belirtiyoruz)

İlgili adımlarla alan adınıza kolaylıkla teşhis koyabilir ve atmanız gereken adımı en iyi şekilde öğrenebilirsiniz, destek sistemimizde sizlere yardımcı olmaya özen gösteriyoruz fakat olabileceğinden daha büyük yoğunluk olması nedeniyle gecikmeler yaşanabilir.

Alan adlarının adlii mercisi ICANN'dır. Çözüm için ilgili şikayet sayfasından form doldurmanızı öneririz. Maalesef bu süre zarfında herhangi bir bakanlık ve adli merciiler sizlere yardımcı olamaz.

Kepenk kapatmıyoruz, web sitemiz 7/24 ulaşılabilir kalacaktır. Alan adı hariç diğer hizmetlerimizde herhangi bir sorun, kesinti söz konusu değildir.

Forum, sosyal medya gibi alanlarda panik üreten kişilere uymak yerine öncünüz olacağımız bu adımları uygulamanız size en kesin ve doğru çözümü doğuracaktır.

Sorunu bulunmayan, başka firmaya transfer edilmeyen mevcut hizmetler Pazartesi günü itibariyle Türk bir akredite kuruluşa devir edilecektir. Alan adlarının süresinde değişiklik olmayacak sadece registrar değişecektir ve WWD bünyesinden çıkarılacaktır. TeknoClouds panelinden güvenle yönetilmeye devam edilebilecektir ve iptal riski artık bulunmayacaktır.
(Yine de kritik düzeyde önemli aktif alan adlarınızı kendinizin başka firmaya transfer etmesini öneriyoruz.)

Açıklamamızı dikkatle incelemenizi ve uygulamanızı öneriyor, sağlıklı günler diliyoruz. Ekibimiz 7/24 arka planda çalışıyor olacaktır.

• Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 39 / 38
  • Ticaret 3, (%100)
Vay be. 10 yıldır bu sektördeyim böyle birşeyle ilk kez karşılaşıyorum. Ucuz etin yahnisinin olmadığını bir kez daha anlamış olduk. Açıklamada microsoftun tam olarak ne yaptığı anlatılmıyor. Microsoftla ilgili birşeyler söylemiş ama ne olmuş kim naapmış belli değil. Ben bu yazısan şunu anlıyorum: "suçu microsofta at, eğer domainleriniz transfer edilebiliyorsa transfer edin, edilemiyorsa soğuk su için". Allah'tan önemli bir domainim yok teknocloudsta.
medyahost mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

alexxi33 alexxi33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2021
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
domaintr firmasıda patladı hocam 12 domainim çöp oldu. 3'ü teknoclouds daydı.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)

emirbugra adlı üyeden alıntı

Vay be. 10 yıldır bu sektördeyim böyle birşeyle ilk kez karşılaşıyorum. Ucuz etin yahnisinin olmadığını bir kez daha anlamış olduk. Açıklamada microsoftun tam olarak ne yaptığı anlatılmıyor. Microsoftla ilgili birşeyler söylemiş ama ne olmuş kim naapmış belli değil. Ben bu yazısan şunu anlıyorum: "suçu microsofta at, eğer domainleriniz transfer edilebiliyorsa transfer edin, edilemiyorsa soğuk su için". Allah'tan önemli bir domainim yok teknocloudsta.

Hakikaten microsoftdan dedikleri bazıları diğer forumda microsoft azure üzerinden alıp satıyorlar diyorlardı bedavaya alıp parayla domain sattıklarını söylemişlerdi bununla alakalı bir şey sanırım.

• Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 39 / 38
  • Ticaret 3, (%100)
Varya böyle şeyleri bitek türkler yapıyor zaten. Kendi ırkımdan nefret eder hale geldim sayelerinde. Bundan sonra birtane türk firmasıyla çalışırsam ne olayım!!!

126548 126548 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer gerçekten sağlam, değerli ya da kaybetmek istemediğiniz domainleriniz varsa yabancı firmalarla çalışmanızı öneriyorum. Google Domains, Godaddy vs. daha yüksek ücretler ödeyebilirsiniz ama kafanız rahat olacaktır.

Hosting konusunda da güven sorunları olabiliyor Türkiye'de. Kendini kanıtlamış, uzun zamandır piyasada olan firmalarla çalışmanız daha garanti olur, zaten ücretlerden anlarsınız. Hosting olarak önerebileceklerim Veridyen, Turhost, İhs, Guzel Hosting olabilir. Bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz tercih size kalmış.

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhabalar,

Bu tarz sorunlar yaşamamanız için şunları öneriyoruz;

1- Alan adı fiyatı piyasa ortalamasının "çok çok" altında ise satın almanızı önermiyoruz. Örneğin 80 tl lik domain 25 tl ye sağlanıyor ve gerek kayıt, gerek yenileme, gerek transfer bu fiyat ile kalıcı sunuluyor ise, bir kampanyaya dahil olarak geçici sağlanmıyor ise, durup düşünmeniz gerekir. Bu tarz kayıtlar her zaman %50 risklidir.

2- Alan adı firması Azure ile sizlere bu domainleri sağlıyor ise yine durup düşünmeniz ve şüphe ile bakmanızı öneriyoruz. Mümkün ise farklı bir firma tercih edin.

3- Alan adı firması yıllanmış değil ise (bize göre en az 2 yıl), hakkında şüphe içeren şikayetler var ise ucuz diye yinede tercih etmemenizi öneriyoruz. Alternatif bir çok alan adı kaydedici firma mevcut.

4- Önemli proje domainlerinizi ucuz alan adı kaydı yaparak riske etmemenizi öneriyoruz. Piyasa ortalamasını araştırıp, soruşturup en uygun olanı belirlemelisiniz.

5- Alan adını satın aldınız, ancak sonradan pişman oldunuz ve alan adı firmasına güvenemiyorsunuz. Bu durumda alan adınızı hızlı şekilde başka yere transfer edebilirsiniz. Transfer kodu verilmiyor ise veya kilit kapatılmıyor ise https://icannportal.force.com/compliance/s/transfer adresinden direkt olarak ICANN e form gönderip transfer kodunuzu alıp başka bir yere kolaylıkla transfer edebilirsiniz. Bu başvuruyu mutlaka alan adı whois inde yer alan e-posta adresi ile yapınız.

İyi çalışmalar.
emirbugra turkeytrick webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al