wmaraci reklam

Yerli Hostmu Yabancı Hostmu

19 Mesajlar 2.403 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

enescanturkcom enescanturkcom WordPress Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2021
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

Lejyoner adlı üyeden alıntı adlı üyeden alıntı

almanya yada fransa seçmek istiyorum. sitelerim türkçe.  yani uzak olduğu için yavaşlama sorunu yaşarmıyım onu merak ediyorum. 

Hani derlerya sunucu ne kadar yakında cevap okadar hızlı olur.  doğrumudur bu. 

Siteniz türkçe ise yerli hosting kullanmanızı tavsiye ederim. Firma olarak cenuta öneririm.

https://id.cenuta.com/?affid=68

wmaraci
reklam

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)

Lejyoner adlı üyeden alıntı adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Hostta lokasyonun önemi nedir ? Yurt içi lokasyon hız bakımından yurt dışı lokasyondan dahamı iyidir. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk ederim. 

Merhaba,

Teknik olarak Türkiye konumlu projelerde Türkiye lokasyon hosting hizmetlerinin tercih edilmesi her açıdan daha mantıklı olacaktır. Eğer dünya geneline hitap eden kapsamlı bir site söz konusu ise daha farklı senaryolar düşünülebilir. Türkiyede yaşayan biri yurt dışı sunucularına erişmeyi denediğinde yanıt sürelerinde ms oranlarında kısmen kayıplar veya gecikmeler yaşayacaktır.

İyi çalışmalar.

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: cliaweb (30.01.2022 21:25)

Lejyoner sworks

kişi bu mesajı beğendi.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

Charismax Charismax WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 22 / 21
  • Ticaret 0, (%0)

tr lokasyon tercih ederim herzaman cüneyt arıkının bir sözü var insan avı filminde.. amerikalalılar neye karşı bilmem ama ben türk olmayan herşeye karşıyım :D tr lokasyonu diye aldıklarımızda hizmetlerini yurt dışından alıyorlar zaten

Lejyoner

kişi bu mesajı beğendi.

morofobik morofobik Makale Yazarı - Editör Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2022
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 11 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

Hocam yabancı içerikli bir site kuracaksanız yabancı host olması daha mantıklı bir hareket olur.

Charismax

kişi bu mesajı beğendi.

Freelancer İşler için PM atınız..

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

lino1907 lino1907 WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Garson
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 16 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Sitende ingilizce makalaler paylaşacaksan global düşünüyorsan yabancı firma öneririm hem lokasyon açısından da iyi olacaktır hemde cloudflare kullanırken hız kaybı yaşamassın lokasyon farkı nedeniyle bunun için digitalocean ve ovh tavsiye ederim.

Türkçe makaleler paylaşıcaksan içeriklerin türkce olacaksa ozaman türk hosting firması tercih ederim bu konuda @odeaweb favorimdir  hala kullanmaktayım turkish chat adında bir uygulamam var playstorede 4.9 yıldız derecesi var 1000geçik indirmesi oldu gayet performanslı ve 1 gün olsun mağdur etmedi beni.

Umarım faydam dokunmuştur.

Mesaj 2 defa düzenlendi. Son düzenleyen: lino1907 (15.02.2022 07:40)

Lejyoner

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Türkiye hedefli olan bir sitenin TR lokasyonda barınması en idealidir. Avrupa lokasyon üzerinde Almanya da olabilir; ortalama 50 - 100 ms fark eder açılış süresi. Ancak hem fiyat hem performans anlamında TR lokasyon seçimi daha sağlıklıdır.

Burada önemli olan hususlardan biri Uptime süresidir. Sürekli kesintiler yaşatan bir hosting firmasından uzak durmalısınız. 

Odeaweb, Cenuta, Veridyen firmaları hem destek hem performans olarak iyi olduğu gibi Uptime oranları da son derece ideal seviyededir. 

Bu arada TR lokasyonda barınan bir site ddos maruz kalmıyorsa Cloudflare bağlanmasına gerek yoktur. Cloudflare ücretsiz hizmetlerini Amerika lokasyon üzerinden verir. Haliyle First Byte Time süresi başta olmak üzere zamanla sitede yavaşlamalar meydana gelir ve maalesef site sahipleri bunun pek farkında olmazlar çünkü tarayıcı cache mevcut olduğundan siteler çok hızlı açılıyormuş hissi yaratır. Halbuki webpagetest üzerinde Avrupa lokasyondan siteyi analiz etseler pek hızlı açılmadığının farkına varırlar. 

Diğer önemli husus; sitelerin yedek alınması konusudur. Maalesef her şeyi firmalardan bekliyoruz ve yedeklere dikkat etmiyoruz. Ancak her zaman felaket senaryosu düşünülerek ( ovh yangını gibi ) sitelerimizin yedeklerini kendimiz almalıyız. 

Lejyoner lino1907

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

Ben genellikle yurtdışı (Almanya) lokasyon tercih ediyorum. Sunucuya bağlanma süresi açısından örneğin yakınlık sebebiyle Türkiye'de barınan bir sunucu 30-40 milisaniye içerisinde yanıt veriyorsa Almanya sunucusunun yanıt verme süresi 50-70 milisaniye olabiliyor. Yani 0.2 saniye fark ediyor fakat eğer Almanya sunucusunun performansı daha iyiyse bu süreyi fazlasıyla telafi edip Türkiye'de barınan sunucudan çok daha hızlı hale gelebiliyor. Benim de Almanya tercih etme sebebim bu.

Yine de Türkiye veya Almanya olacak diye bir şart koymayın kendinize. Tamamen firma odaklı düşünmenizi öneririm. İyi hizmet versin, uptime garanti oranı yüksek olsun. Kısacası firmanın kaliteli olmasına bakmanız yeterli. Google sıralaması açısından sunucu lokasyonu fark etmiyor. En azından Google'ın gizli bir algoritması yoksa ben öyle biliyorum.

Mesaj 2 defa düzenlendi. Son düzenleyen: sworks (19.02.2022 13:42)

EngnCn EngnCn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 7 / 75
  • Ticaret 0, (%0)

siteniz türkçe ise türkiye lokasyonu bulunan bir firma tercih etmenizi öneririm hocam

Gok94 Gok94 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 8 / 76
  • Ticaret 0, (%0)

hocam film işi gibi işler ya da yurt dışı odaklı çalışıyorsanız yurtdışı hosting alabilirsiniz onun haricinde ülkemizde iş yapıyorsanız yerli ve tr lokasyon tercih etmenizi öneririm

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al