wmaraci reklam

Css ile iframe kodunu nasıl çekerim ?

2 Mesajlar 899 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

okanasil okanasil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 44 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar ,

Ben wordpress tabanlı outdoor sitemdeki yazarların sadece / author/isimsoyisim yani profil sayfasında burada görünecek şekilde harita eklemek istiyorum. yani her yazının altında çıkmayacak.

Öncelikle herkesin kendine ait haritası olacak onu google mymaps den hallettim. Bende şöyle yapabileceğimi düşündüm. Bir css oluşturup örnek veriyorum: .kerimay {asdasd} bu css yi author.php dosyası içerisine .kerimay olarak ekleyeceğim. ve kerim ay'a ait harita görünecek. kimsenin haritası birbirne karışmaması için class="author_nanme" olarak çekmem gerekecek

ama .kerimay bölümüne css ile harita iframe kodunu nasıl ekleyeceğim orada kafa yandı sizlere danışmak istedim.

www.kampgunlugu.com | Outdoor Platformu
wmaraci
reklam

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle diller ve kullanımları konusunda araştırma yapmanızı öneririm,

Css işlevsel (dinamik) bir dil değildir.

Html ve Css statik bir dildir. Kurduğunuz hiyerarşiyi web tarayıcı yorumlayıp bire bir ekrana basar her hangi bir dinamiklik içermez. Öyle ki html ve css kullanımı için bir sunucuya dahi ihtiyaç duymazsınız. Basit bir html css kod bloğu yorumlayan tarayıcıya sahip olmanız yeterli olur. (IE,Chrome,Opera,Mozilla vb.)

Fakat Php, ASP.Net gibi web dilleri ise dinamik dillerdir. Bu diller birebir çıktı vermez kurulan algoritma ve verilen komutlar doğrultusunda sunucuya bir görev/işlem yaptırır ve ve bir sonuç döndürür.

Sizin istediğiniz işlem dinamik bir işlem. Dolayısıyla Wordpress kullandığınıza göre bu işlemi php ile halletmeniz gerekiyor. Css ile değil.

İstediğiniz şeyi yapmak için google mymaps eklentinizin veya kullandığınız sistemin haritayı çekmek için kullandığı fonksiyonu kullanıcı id si ile author.php dosyanıza çağırmanız gerekir. Dökümantasyon dosyası elbette vardır araştırırsanız iyi olur.

Şuna benzer bir şey olabilir;

get_googlemymaps($user->ID);
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

sefacandemir.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al