wmaraci reklam
lidertakipci

[HTML] Email Aktivasyonu

7 Mesajlar 1.009 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Athynas Athynas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 39 / 102
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba basit bir şekilde html ile uğraşan biri olarak bir arkadaşımın isteğini yerine getirmeye çalışıyorum. Bir oyun için kayıt sayfası istedi. Mysql entegre vesaire her şeyini yapabiliyorum ancak e-mail aktivasyonu istiyor ısrarla bunu nasıl sağlayabilirim? Kayıt verileri email aktivasyonu verilmeden mysql a girilmezse daha kolay olur diye düşünüyorum nasıl yapabilirim html ile bunu?

wmaraci
reklam

undertaker undertaker WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Fizikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ü**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
phpmailer fonksiyonu ile çözebilirsiniz. eğer yapamazsanız ücreti ile birlikte yardımcı olabilirim.

pikato pikato Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
istersen yardımcı oluyum?
face:https://www.facebook.com/hkan.soymustafa.5

Athynas Athynas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 39 / 102
  • Ticaret 6, (%100)
undertaker kardeş bir arkadaşıma yardım etmek amacıyla bilgi almaya çalışıyordum, 'çözebilirsiniz'e kadar iyi gidiyordu ondan sonra paraya bağladı olay, niye öyle oldu yahu o.

pikato hocam nasıl yapabileceğimi anlatırsanız yeterli olur, form vesaire her şey tamam ancak email onaylanmadan verinin mysql'a kaydedilmesini nasıl engelleyebilirim?

wmaraci
wmaraci

pikato pikato Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
şöyle yaparsın onay diye satır eklersin veritabanına onay 0 olur
epostadaki linke tıklayınca 1 olur onuada veritabanına kod diye eklersin o koda eşit olan kişinin onayını 1 yaparsın girşitede 1 ise davam değilse çık şeklinde yapabilirsin

Smokie Smokie WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek PHP Senior Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 0 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
mantık çok basit. bir tablo oluştur. bir kod ürettir ve bunu üyenin idsine ata ve durum olsun. durumu varsıyalan 0 olarak ata. maile bu gönderilen kod ile bir link gönder. o linke tıklanıldığı zaman sıfır olan durumu 1 yap. bu kadar basit. tabi bu kodu üretmek sana kalmış. mesela idsini md5leye bilirsin yada üyenin e-posta adresini gibi.

Allah iyidir tatlım.

atakanekmekci atakanekmekci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

En basit yoldan yeni bir tablo açmanıza dahi gerek yok. Kullanıcıların bulunduğu tabloya, yeni 2 adet sütun ekleyin. Bunlardan birisi onay, diğeri hash olsun. Kayıt formunun bulunduğu sayfada onay'ı 0 olarak insert edin, giriş sayfasında ise onay 0'a eşit değilse giriş yapabilsin. Eğer onay 0 ise, kullanıcının aktivasyon onayını yapmadığını belirtin. Daha sonrasında tekrar kayıt formuna dönüp, hash kısmında rastgele bir kod üretmeniz gerekiyor. random fonksiyonuyla da bunu yapabilirsiniz. Mail göndermek için de şunları önerebilirim;

https://github.com/eoghanobrien/php-simple-mail
https://github.com/PHPMailer/PHPMailer

Mail'i gönderirken kullanıcıya hash kodunu göndermeniz yeterli. Aktivasyononay.php adında da bir dosya oluşturup, GET ile hash'i çekin. SQL sorgusuyla da bu hash değerini veritabanında aratın. Eğer hash bulunduysa, tekrar bir SQL sorgusu gönderin ve onay'ı 1'e eşitleyin.

En basit mantığıyla elimden geldiği kadarıyla anlatmaya çalıştım, bir sorunuz varsa anlamadığınız bir yer varsa yardımcı olmak isterim. İyi çalışmalar. :)

https://www.atakanekmekci.com/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al