wmaraci reklam

Html Siteye Admin Paneli Nasıl Ekleniyor ?

13 Mesajlar 19.841 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ReklamKap ReklamKap Faydalı olmak güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Firma Rehberi
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1478
  • Beğeniler 103 / 475
  • Ticaret 31, (%100)
Merhabalar;

HTML web sitemi admin panelinden yönetmek istiyorum. Envato marketten admin paneli satınaldım diyelim siteme bağlamakta güçlük çeker miyim?

Bileniniz, bilmeyeniniz konuya destek olursa minnettar olurum.

wmaraci
reklam

Cibril Cibril WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Lifetime Student
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 0 / 25
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam admin panelini ayrı olarak kodlamanız gerek. Eğer isterseniz uygun bir ücrete yaparım.
ufks

kişi bu mesajı beğendi.

saygilihosting saygilihosting Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 61 / 36
  • Ticaret 12, (%100)
php ya da asp yardımıyla database bağlanarak kontrol edebilirsiniz. HTMLveCSS sadece görüntü birimidir.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Veritabanı ile yönetebilirsiniz. Bir üsttekin arkadaşın dediği gibi sadece görüntü HTML/Css

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

esnaragah esnaragah Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 13 / 50
  • Ticaret 0, (%0)
Sadece admin paneli koymakla yetmez. Html sitenizi de dinamik hale getirmelisiniz. Yani admin panelinden düzenlediğiniz içerikleri gösterecek şekilde kodlamalısınız. Bunun için de siz kodlama bilmeniz gerekli.
Aksi takdirde yaptırmak zorundasınız. Ya da free içerik yönetim sistemlerine (Wordpress vs.) geçmelisiniz.

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Bunun için sitenizin durumuna ve içeriklerine göre bir veritabanı oluşturmalı. Daha sonra admin panelinizi kodlamalısınız. Admin panelinden içerik, dosya, video vs. artık neler lazımsa yüklenecek şekilde kodlamalı. Daha sonra ise Dbden bu yüklenen içerikleri php ile web siteye yansıtmalısınız ama iş sadece veri ekle sil ile olmuyor. Ayrıca sitede başlığa tıklayınca hangi php sliderdan yönlendirme yapınca hangi php iletişime tıklayınca hangi php çalışacak, sayfalama, site içi seo vb. gibi şeyleri yapmanız gereklidir :) Htmlye admin paneli yapan bir çok arkadaş vardır forumda.
Kimileri açık kaynak kodlu olarak yapar teslim eder .Kimileri kullanım hakkını verir (Ben gibi).
Kullanım hakkı olayı ise kişi kendisi piyasada olmayan bir panel yazmıştır çoğaltılmasını engellemek amaçlı hostingi kendi sunucusundan sağlar ve panel kodlarını size vermez ( buda ben oluyorum ) :)

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Wordpress e geçin hocam var olan html sitenizi wordpress e entegre ettirin yada az çok bilginiz varsa önce wordpress kulanımını deneyin daha sonraki aşamada ise egitim videolarını takip ederek html siteyi wordpress e etegre edebilirsiniz kendinizi geliştirmiş olursunuz bütçeniz yoksa bunları deneyebilirsiniz
bbking

kişi bu mesajı beğendi.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

ReklamKap ReklamKap Faydalı olmak güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Firma Rehberi
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1478
  • Beğeniler 103 / 475
  • Ticaret 31, (%100)

Cibril adlı üyeden alıntı

Hocam admin panelini ayrı olarak kodlamanız gerek. Eğer isterseniz uygun bir ücrete yaparım.

Tahmini ücreti özel mesaj olarak veya buradan belirtirmisiniz.

saygilihosting adlı üyeden alıntı

php ya da asp yardımıyla database bağlanarak kontrol edebilirsiniz. HTMLveCSS sadece görüntü birimidir.

Malesef o dilleri admin paneline kullanacak kadar bilmiyorum.

Ozi adlı üyeden alıntı

Veritabanı ile yönetebilirsiniz. Bir üsttekin arkadaşın dediği gibi sadece görüntü HTML/Css

Herhangi bir vidyosu falan var mı ?

esnaragah adlı üyeden alıntı

Sadece admin paneli koymakla yetmez. Html sitenizi de dinamik hale getirmelisiniz. Yani admin panelinden düzenlediğiniz içerikleri gösterecek şekilde kodlamalısınız. Bunun için de siz kodlama bilmeniz gerekli.
Aksi takdirde yaptırmak zorundasınız. Ya da free içerik yönetim sistemlerine (Wordpress vs.) geçmelisiniz.

İşte dinamik vs neye getirilecek hiç bir bilgim yok, admin paneli bulurum ama site ile bağdaştırmayı yapamam. He diyorsanız çok basit şu videoda var o zaman öğrenmeye çalışırım hocam.

wordpress iyi ama onuda kullanmayı tam bilmiyorum.

FurkanKandemir adlı üyeden alıntı

Bunun için sitenizin durumuna ve içeriklerine göre bir veritabanı oluşturmalı. Daha sonra admin panelinizi kodlamalısınız. Admin panelinden içerik, dosya, video vs. artık neler lazımsa yüklenecek şekilde kodlamalı. Daha sonra ise Dbden bu yüklenen içerikleri php ile web siteye yansıtmalısınız ama iş sadece veri ekle sil ile olmuyor. Ayrıca sitede başlığa tıklayınca hangi php sliderdan yönlendirme yapınca hangi php iletişime tıklayınca hangi php çalışacak, sayfalama, site içi seo vb. gibi şeyleri yapmanız gereklidir :) Htmlye admin paneli yapan bir çok arkadaş vardır forumda.
Kimileri açık kaynak kodlu olarak yapar teslim eder .Kimileri kullanım hakkını verir (Ben gibi).
Kullanım hakkı olayı ise kişi kendisi piyasada olmayan bir panel yazmıştır çoğaltılmasını engellemek amaçlı hostingi kendi sunucusundan sağlar ve panel kodlarını size vermez ( buda ben oluyorum ) :)

Fiyatta anlaşsak ben size admin panelini kurun desem kendi sunucunuza aktarmak lazım siteyi diyeceksiniz. Buda benim için dışa bağlılık anlamıan gelir. İşleri kolaylaştıracağım ama kimseyede ihtiyaç duymamalıyım. Ben bir admin paneli satınalsam onu kursanız ne kadara kurarsınız hocam ?

Diğer bilgilendirmeler içinde teşekkürler.

byemirbyorder adlı üyeden alıntı

Wordpress e geçin hocam var olan html sitenizi wordpress e entegre ettirin yada az çok bilginiz varsa önce wordpress kulanımını deneyin daha sonraki aşamada ise egitim videolarını takip ederek html siteyi wordpress e etegre edebilirsiniz kendinizi geliştirmiş olursunuz bütçeniz yoksa bunları deneyebilirsiniz

Wordpress denedim ama başaramadım. Olan sitemi wordprese aktarabilirsem sadece içerik gireceğimden başarırım. Bunun ücreti nedir hocam. Basit bir işlem olmadığını düşünüyorum.

Konuya destek veren tüm arakadaşlara teşekkür ederim.

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
reklamkap zaten admin panellerinin amaçı siteyi yönetebilmenizdir kimseye bağlı kalmadan.
Php bilginiz olmadan benim yapıyı çözmeden yine eklenti yazamazsınız muhtaçlık durumu hep söz konusu .Ben web siteyi teslim ettikten sonra sen sağ ben selamet demiyorum. İlerleyen zamanlarda çıkacak sorunlarda ve ya istediğiniz eklenti olursa çok extrem bir durum olmadığı sürece ücretsiz destek sağlıyorum :) Kimse piyasada olmayan bir admin panelini de paylaşmaz. Özel panel almanın güzel bir yanı da istediğiniz gibi şekillendirebilmenizdir çünkü size özel yapılıyor

Sorduğunuz soruya gelecek olursakta hazır sistemler üzerinden destek vermiyorum.

EmirTAS EmirTAS Yazarım! Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazar, çizer, biçer!
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 661
  • Beğeniler 24 / 189
  • Ticaret 8, (%100)
En basiti, HTML/CSS 'i Wordpress'e entegre etmeyi öğren.
Daha basit ve daha kullanışlı oluyor.

Gökten deniz yağsa, aramızdan su sızmamalı.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al