wmaraci reklam

Html teması nasıl olmuş?

30 Mesajlar 3.719 Okunma
wmaraci reklam

emrshn emrshn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek otomasyon
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 9 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
gölgeleri fazla abartmasan daha iyi olacak .
TEKNOATU

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

HapyMan HapyMan Full Stack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek What do you do exactly ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 171 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
öncelikle amatör tasarım yapanlara lafım yok ama araştırma yapmadan kafasından element uydurup hiç bir yapı ve mantığını düşünmeden, içerik yapı planından anlamadan, bu işin nasıl yürüdüğünü bilmeden ben amatör tasarım yaptım demek pek hoş bi olay değil. kusura bakma ama güldüğüm olay şu kullandığın renk kartelası ile bunları nasıl beceriyor olman.

-> butonlar çok yapmacık duruyor.
-> yan yana gelen renkleri ve renklerin varyasyonlarını detaylandırmaman
-> kullandığın renkler ile uyumlu renkleri kullanmaman.
-> mor tasarıma siyah gölge kullanman ve bu gölgeleri çok kullanman.
-> içerik yerleşim planı yapmadan kafana göre yerleştirmen ve bunun mobil uyumluluğunu düşünmemen.
-> herşeyi radiusa boğman.
-> butonların renklerini ayarlamaman
-> captionların ve titleların altında linar kullanman.

ek olarak: özgüvenini sevdim.

TEKNOATU TEKNOATU Asla Pes Etme... Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 24 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
1 - Butonlar üzerinde oynama yapmadım. Aldığım gibi koydum yanı. Ama değişiklik yapacağım.
2 - Bunu anlamadım.
3 - 2577 kişinin beğendiği renk topluluğunu kullandım. Buna artı olarak beyaz ve siyah renklari kullandım. http://colorhunt.co/c/42657
4 - Mor tasarıma nasıl bir gölge iyi gider? Abartı konusunda haklısın.
5 - Tek bir resme dayanarak tasarımın nasıl mobil uyumlu olmadığına vardın?
6 - Radius konusundada haklısın.
7 - Bunu 1 inci şıkta açıkladım.
8 - Her yiğidin bir yoğurt yiğişi vardır değil mi? Senin hoşuna gitmemiş olabilir. Ama başkalarının hoşuna gidebilir.

Ek olarak: Bu meslekte öz güven gerekiyor değil mi. HapyMan

" Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz. Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar. "

asonons asonons WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ç** U**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 211 / 210
  • Ticaret 11, (%100)

HapyMan adlı üyeden alıntı

öncelikle amatör tasarım yapanlara lafım yok ama araştırma yapmadan kafasından element uydurup hiç bir yapı ve mantığını düşünmeden, içerik yapı planından anlamadan, bu işin nasıl yürüdüğünü bilmeden ben amatör tasarım yaptım demek pek hoş bi olay değil. kusura bakma ama güldüğüm olay şu kullandığın renk kartelası ile bunları nasıl beceriyor olman.

-> butonlar çok yapmacık duruyor.
-> yan yana gelen renkleri ve renklerin varyasyonlarını detaylandırmaman
-> kullandığın renkler ile uyumlu renkleri kullanmaman.
-> mor tasarıma siyah gölge kullanman ve bu gölgeleri çok kullanman.
-> içerik yerleşim planı yapmadan kafana göre yerleştirmen ve bunun mobil uyumluluğunu düşünmemen.
-> herşeyi radiusa boğman.
-> butonların renklerini ayarlamaman
-> captionların ve titleların altında linar kullanman.

ek olarak: özgüvenini sevdim.

Amatör dediğin şey zaten bu dostum ne araştırmasından bahsediyorsun sen :rolleyes:
Aklınız sıra dalga geçerek insanların şevkini kırmaya hakkınız yok + eleştirdiğin şeyler saçmanında ötesi şeyler. Sana güzel gelmeyen şeyler yüzünden sen bu işten anlamıyorsun iması saçmalık. Sana güzel gelmiyor olabilir ama tasarımı yapan kişi bu şekilde beğenmiş veya tarz olarak bunu benimsemiş olabilir..
AhmetA TEKNOATU Bullception

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

HapyMan HapyMan Full Stack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek What do you do exactly ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 171 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
asonons şimdi arkadaşım. 8 yıldır yazılıma ilgi duyuyorum ve 6 yıldır aktif olarak şirketlerde full stack olarak çalışıyorum.

Amatör diye neyin nitelendirileceğini az çok anlayabilirim diye düşünüyorum. Saçma ötesi diye nitelendirdiğin maddelerim genel sabit dependencies olarak nitelendirilen maddelerdir. bi önceki cümlemde benim hoşuma gitmemesi ile ilgili cümlelere cevap verdiğimi düşünüyorum.
ek olarak : ben benim hoşuma gitmemesi ile ilgili bir şey demiyorum farkındaysan yazılan maddeleri düzgün okumanı tavsiye ederim.

TEKNOATU öncelikle eleştiriye açık olman gerekiyor benim kimsenin şevkini kırdığım yok.

2. madde için anlamadığını yazmışsın öncelikle renk paletinde sana sunulan renkler sabit renklerdir bunu detaylandırıp çoğaltman gerekir şunun gibi siteler yardımcı olurlar bu konuda.

mor tasarıma beyazın çok soluk veya morun daha koyu tonları diye düşünüyorum ki bu benim görüşüm. konuyla ilgili çok bilgim yok.

tasarımın responsivini sen çizerek yapman için bile hangi içeriğin nerede duracağını bunun en başından yapmak zorundasın.

Yiğidin yoğurt yemesi değil burda konu burada yaptığın tasarımın developer dostu olması gerekmektedir.

konuya ek olarak tekrar belirtiyorum bunlar olması zorunlu maddeler benim hoşuma gitmiyor diye değil böyle olması gereklidir.

Öz güveninle ilgili bir olayım yok beğendiğimi söyledim zaten.

Arin Arin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 1 / 95
  • Ticaret 0, (%0)

asonons adlı üyeden alıntı

Amatör dediğin şey zaten bu dostum ne araştırmasından bahsediyorsun sen :rolleyes:
Aklınız sıra dalga geçerek insanların şevkini kırmaya hakkınız yok + eleştirdiğin şeyler saçmanında ötesi şeyler. Sana güzel gelmeyen şeyler yüzünden sen bu işten anlamıyorsun iması saçmalık. Sana güzel gelmiyor olabilir ama tasarımı yapan kişi bu şekilde beğenmiş veya tarz olarak bunu benimsemiş olabilir..

Kimsenin şevkini kırmak ne haddime.. Ama şu konuyu her şekilde tartışırım asıl kötülük "sana güzel gelmiyor olabilir ama tasarımı yapan kişi bu şekilde benimsemiş" cümlesi. Benim anladığım arkadaş fikrimizi sormuş yoksa her işte bir emek var ve saygı duyulması gerek.. Ve insanın saygı duyduğuna karşı da dürüst olması gerekir..

Son bir not, sanırım arkadaş 20li yaşlarının başlarında ben o yaşlarda bilgisayarı görsem bomba sanardım :)

kadir001 kadir001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek online sales maneger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 298 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
yerleşim çok aynı, sıradan renkler sevimsiz genel anlamda ilk tasarıma göre çok iyi mavi renk grubunu kullansan nasıl olur acaba ? renk dışında gerisi güzel yordu biraz bu renkler

kadir001 kadir001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek online sales maneger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 298 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
aslında renkleri sitenin genelinde kullanmaya çalışmasan, ısrarcı olunmuş

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
sana görseli güzel biri olarak öneri veriyim renkler iyi ve bu senin tasarın kimsenin beğenmesine gerek yok sen beğendiysen sadece buyuk cms ve scriptlere entegre etmen kalmış :)

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

TEKNOATU TEKNOATU Asla Pes Etme... Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 24 / 56
  • Ticaret 0, (%0)

kadir001 adlı üyeden alıntı

yerleşim çok aynı, sıradan renkler sevimsiz genel anlamda ilk tasarıma göre çok iyi mavi renk grubunu kullansan nasıl olur acaba ? renk dışında gerisi güzel yordu biraz bu renkler

Evet görünüşe göre renk seçimim veya kullanımım pek iyi değil.

" Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz. Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar. "
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al