freelance iş ilanları

Sitemap ile ilgili sorunum

5 Mesajlar 759 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

bilbate bilbate WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım - Reklam
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Bir şirkete web sitesi tasarlattık. Sistem sitemap oluştururken bazı linkleri tanımıyor bazı linkleri tanıyordu. Bunu çözdüklerini söylediler. Aradan birkaç ay geçti. Şimdide bazı linkleri birden çok kez almış. Mesela a başlığı sitemapte link olarak 10 kez gözüküyor.

Diğer bir sorun ise ana başlıkların olduğu sayfalar sitemapte var ama google taramıyor. Ana başlığı arayınca googledan aramayı karşılamayan alt başlığa gidiliyor.

Şirketle biraz sorunumuz var. Bugün yazdım bu durumu sitemap hatalı değil link 10 defa olsa da birşey olmaz diyor. Diğer konununda sorunlu olmadığını söylüyorlar. Ancak daha önce de 301'e gerek yok 1 ayda eski linklerden daha iyi olursunuz deyip sistemi kurdular. 1 ay içinde bütün iyi sıralı linklerimizi kaybettik. Geçen yıla göre iş hacmimiz %90 oranında düştü. Alanımızda en özgün ve dolu sitelerden birine sahibiz linklerimizin çoğu ilk 10'da bile değil.

Sizce burada sorun var mı? Acil yardım bekliyorum buna göre bir dönüş yapıp şirketi tamamen değiştirmeyi düşünüyorum..

wmaraci
reklam

SeoNet SeoNet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Webmaster, Seo, B.işlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 11 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
site adı nedir

• Üyelik 14.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam ilginiz için teşekkür ederim. Ancak sitede çalıştığımız şirketin adı yazıyor. Burada sitemizi zikredip web tasarımcıyı belli edersem etik olmaz diye düşünüyorum.

Xml'in linkler kapalı halini size pm atarım isterseniz.
Özellikle de sitemap'te aynı linkin birden fazla olmasının sakıncalı olup olmadığını merak ediyorum.

korkor korkor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Web Proje Yöneticisi - Front End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
google destek gruplarında sitemap ile ilgili soruna cevap bulabilirsin, beni hiç cevapsız bırakmadılar. yetkin moderatorler bir kaç gün içinde cevaplayacaktır. linkini buradan vermek sakıncalı mı bilmiyorum ama vereyim..

https://productforums.google.com/forum/#!categories/webmaster-tr/tarama-dizin-olu%C5%9Fturma-ve-s%C4%B1ralama

pek çok konu ile ilgili soru sorabilir ya da sorulmuşlar içinden araştırabilirsin, yukarıdaki sana uygun olacaktır diye düşünüyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 8, (%100)

korkor adlı üyeden alıntı

google destek gruplarında sitemap ile ilgili soruna cevap bulabilirsin, beni hiç cevapsız bırakmadılar. yetkin moderatorler bir kaç gün içinde cevaplayacaktır. linkini buradan vermek sakıncalı mı bilmiyorum ama vereyim..

https://productforums.google.com/forum/#!categories/webmaster-tr/tarama-dizin-olu%C5%9Fturma-ve-s%C4%B1ralama

pek çok konu ile ilgili soru sorabilir ya da sorulmuşlar içinden araştırabilirsin, yukarıdaki sana uygun olacaktır diye düşünüyorum.

İlginiz için teşekkür ederim. Orada yazmaya karar vermiştim ancak bir kaç eksiklik hissedip yeni şeyler denedim. Sonucu olumlu olursa gerek kalmayacak, olumsuz olursa oradan bir yetkiliye ulaşacağım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al