Merhaba arkadaşlar,

Bir şirkete web sitesi tasarlattık. Sistem sitemap oluştururken bazı linkleri tanımıyor bazı linkleri tanıyordu. Bunu çözdüklerini söylediler. Aradan birkaç ay geçti. Şimdide bazı linkleri birden çok kez almış. Mesela a başlığı sitemapte link olarak 10 kez gözüküyor.

Diğer bir sorun ise ana başlıkların olduğu sayfalar sitemapte var ama google taramıyor. Ana başlığı arayınca googledan aramayı karşılamayan alt başlığa gidiliyor.

Şirketle biraz sorunumuz var. Bugün yazdım bu durumu sitemap hatalı değil link 10 defa olsa da birşey olmaz diyor. Diğer konununda sorunlu olmadığını söylüyorlar. Ancak daha önce de 301'e gerek yok 1 ayda eski linklerden daha iyi olursunuz deyip sistemi kurdular. 1 ay içinde bütün iyi sıralı linklerimizi kaybettik. Geçen yıla göre iş hacmimiz %90 oranında düştü. Alanımızda en özgün ve dolu sitelerden birine sahibiz linklerimizin çoğu ilk 10'da bile değil.

Sizce burada sorun var mı? Acil yardım bekliyorum buna göre bir dönüş yapıp şirketi tamamen değiştirmeyi düşünüyorum..