wmaraci reklam

Dondurulan Hesabı Geri Alma

3 Mesajlar 611 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

batukay batukay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1226
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 22, (%100)
Şifre unutmak adetim değildir ama en unutmamam gerek şifreyi unuttum. Ortalama 2 sene önce geçici olarak kapattığım hesabım şifresini unuttum. Instagramın iletişim formu filan var mı bu konuda ?

wmaraci
reklam

batukay batukay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1226
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 22, (%100)
En son 1 ay önce denemiştim. Şimdi deneyince Instagram artık şifremi unuttum kısmından hesabımı buldu ve hallettim.

ocalburakdurmus ocalburakdurmus E-Ticaret Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 0 / 243
  • Ticaret 1, (%100)
Bu konuda baya bi sıkıntı yaşamıştık geçenlerde. Öncelikle bilgi almak isteyen arkadaşlar için detaylı olarak şöyle ifade edeyim:

Instagram hepimizin bildiği gibi Facebook bünyesinde barınıyor. Teknik ve yasal anlamda bir barınma bu. Bu sebeple Facebook tarafında alınan bazı kararlar Instagram'ı da etkiliyor. Bir süre önce Facebook Türkiye'de görev alan ekibini 7500'ün üzerine çıkarmıştı. Topluluk standartlarını güncelledikten sonra bir çok web sitesi Facebook tarafından spam olarak işaretlendi. Facebook üzerinde sitelerin linki paylaşılamıyor ve izin verilmeyen bağlantı uyarısı veriyordu. Aynı şekilde Instagram üzerinde bu link paylaşılmaya çalışıldığında izin verilmeyen bağlantı uyarısı veriyordu.

Özellikle biyografi kısmında sitesinin adresi kayıtlı olanlar bir süre hiçbir gönderiye yorum yapamadı, beğenemedi ve kimseyi takip edemedi. Her birini denediğinde ise ekrana izin verilmeyen bağlantı ibaresi geliyordu. Açıklayıcı olmadığı için çözümünü de bulmak biraz zor oldu.

Sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını anlayınca önce web sitesinin Facebook tarafından spamdan çıkarılmasını sağladık. Daha sonra Instagram üzerinde izin verilmeyen bağlantı sorununun da ortadan kalktığını gördük.

Tüm bu olaylardan sonra bir sorun daha dikkatimizi çekti. Dondurulan instagram hesabını tekrar açmak istediğimizde böyle bir hesap bulunamadı gibi hatalar beliriyordu. Sorunun topluluk standartlarındaki güncelleme ile alakalı olduğunu anlayarak Facebook ekibi ile mailleştik. Bu tür durumlarda yapılması gerekenleri içeren bir döküman gönderdiler ve bu dökümandan anladıklarımıza göre dondurulmuş instagram hesabı açma yollarını yazan bir makale yayınladık.

Bu gibi durumlarda form göndermekten başka yapılabilecek bir şey olmayabiliyor. Ayrıca hesapların güncel bilgilerinizi içeriyor olması önemli. Hesaba bağlı olan mail adresi güncel ve korunuyor olmalı. Telefon numarası da güncel ve korunuyor olmalı. İki aşamalı doğrulama da aktif edilmeli. Hesap tehlikeye düştüğünde hakkınızı arayabilecek pozisyonda olmanız faydalı olur.

Bu sorunu yaşayan binlerce insan var ve sebebini bilmiyorlar. Umarım açıklayıcı olmuşumdur. Bu konular için yazdığım makaleler ve yukarıdaki bilgilerin kaynakları ise şu şekilde:
https://webdeyazilim.com/facebook-site-engeli-sorunu-link-paylasma-sorunu-ve-cozumu.html
https://webdeyazilim.com/instagram-izin-verilmeyen-baglanti-ne-demek-bu-sorun-nasil-cozulur.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al