wmaraci reklam

Haber Sitesinden Yazı Kopyalamak (Telif Hakkı)

26 Mesajlar 5.988 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

magazinname magazinname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2021
  • Yaş/Cinsiyet 58 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
İHA veya DHA'nın ücret talep etmeyeceği bir haberi kullanamazsın, ben yukarıda bahsi geçen kurumlarda ve gazetelerde çalışmış bir gazeteciyim. Hem bu kurumların abonesi olmayacaksınız, hem birde sizden haber alan aboneler kullanacak o zaman bu ajanslar salak mı? Buraya para ödeyenler cahil mi? Herkes istediği haberi alsın takla attırsın kullansın. Yok öyle bir dünya arkadaşım. Ben geçmişte çalıştığım ve hala dostluklarımın devam ettiği bir ajanstan tek bir haber dahi koyamıyorum.

wmaraci
reklam

• Üyelik 25.02.2021
  • Yaş/Cinsiyet 58 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Nasıl bir şarkının bir dörtlüğünü başka bir şarkıya ekleyerek kullanamazsanız haber ajanslarının, gazetelerin haberlerini kaynak olarak da kullanamazsınız. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Birileri 3 kuruş kazansın diye başkalarına 5000 lira ve üstü paraların kitlenmesini mi istiyorsunuz? Artık televizyon haberlerinde görüntüleri aldıkları haber ajansının logosunu dahi ulusal gazeteler kullanıyor. Neden ısrarla reklam linki veriyorsunuz anlamıyorum. Hadi o zaman hodri meydan ulusal bir haber ajansının ücretsiz olmayan bir haberini kullanın bende onu kullanan sitenin ceza almasını 3 günde sağlayayım.
Burada eminim insanlar hobi amaçlı veya üç, beş kuruş kazanmak için uğraşırken onların emeklerini çöpe atılmasına neden olmayın. Ben dışarıdan konuyu bilmeyen birisi değilim. Mesleğim gazetecilik ve bu büyük ajansların birisinde de uzun yıllar çalışmışlığım var. Ve haberi kullandıkları için kaç kişiye dava açıldığını ve bazılarına hem mahkeme ve avukat masrafları dahil yıllık üyelik kitlediklerini biliyorum. Evet tolhur madem inanıyorsun al İHA ve DHA'dan ücretsiz bir haberi kaynak göster. Bende sana ceza kitleniyor mu, kitlenmiyor mu göstereyim? Bak Yavuz diye bir arkadaş yazmış A.A. ile sorun yaşadım diye. Hadi buyur bekliyorum. Gir büyük haber ajanslarını ceza kitleniyor mu kitlenmiyor mu ben ispatlayayım. Hatta sana garanti veriyorum. Avukat, mahkeme masrafları ve tüm paketin yıllık olarak kitlenmesini sağlayacağım

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)

magazinname adlı üyeden alıntı

Nasıl bir şarkının bir dörtlüğünü başka bir şarkıya ekleyerek kullanamazsanız haber ajanslarının, gazetelerin haberlerini kaynak olarak da kullanamazsınız. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Birileri 3 kuruş kazansın diye başkalarına 5000 lira ve üstü paraların kitlenmesini mi istiyorsunuz? Artık televizyon haberlerinde görüntüleri aldıkları haber ajansının logosunu dahi ulusal gazeteler kullanıyor. Neden ısrarla reklam linki veriyorsunuz anlamıyorum. Hadi o zaman hodri meydan ulusal bir haber ajansının ücretsiz olmayan bir haberini kullanın bende onu kullanan sitenin ceza almasını 3 günde sağlayayım.
Burada eminim insanlar hobi amaçlı veya üç, beş kuruş kazanmak için uğraşırken onların emeklerini çöpe atılmasına neden olmayın. Ben dışarıdan konuyu bilmeyen birisi değilim. Mesleğim gazetecilik ve bu büyük ajansların birisinde de uzun yıllar çalışmışlığım var. Ve haberi kullandıkları için kaç kişiye dava açıldığını ve bazılarına hem mahkeme ve avukat masrafları dahil yıllık üyelik kitlediklerini biliyorum. Evet tolhur madem inanıyorsun al İHA ve DHA'dan ücretsiz bir haberi kaynak göster. Bende sana ceza kitleniyor mu, kitlenmiyor mu göstereyim? Bak Yavuz diye bir arkadaş yazmış A.A. ile sorun yaşadım diye. Hadi buyur bekliyorum. Gir büyük haber ajanslarını ceza kitleniyor mu kitlenmiyor mu ben ispatlayayım. Hatta sana garanti veriyorum. Avukat, mahkeme masrafları ve tüm paketin yıllık olarak kitlenmesini sağlayacağım

Ya yanlış kişiyi etiketlediniz ya da yazdığımı hiç okumadınız. Tepkinizi anlıyorum bu emek hirsizligidir. Ancak ben bir şey iddia etmiyorum, size AA'dan DHA'dan alıntı yapabilirsiniz demedim zaten. Gerçekten merakımdan soruyorum yazdığımı okudunuz mu yoksa öylesine birine çatayım mı dediniz?

Sert tepkiler vermeden önce bence tekrar okuyun ve düşünün. Hatta yazdığınızıda okuyun ve düşünün. Forumu boş yere kirletmeyelim bence.

Bir haber sitesi açıkça içeriklerinin alıntılanabileceğini kullanım şartlarında yazıyorsa kullanırım. Bu iş bu kadar basit aslında. Ya da emin olmak için mail atarsınız zaten cevaplanır. Bu kadar büyütülecek bir durum yok. Dünya çapında milyonlarca haber sitesi var. Haber deyince sizin aklınıza sadece AA, DHA, İHA gibi TR'nin devleri geliyorsa bu sizin sorununuz ve hatanızdır.

Tekrar söylüyorum isterseniz %50 indirimle satışa sunduğum arşivi size ileteyim kendiniz bakın kaynak göstererek haberler alıntılayabiliyor musunuz alıntılanamıyor musunuz sizde görün.

Kendiniz yapamıyorsunuz diye yapılamaz demek değildir. Yeterince araştırırsanız, yeterince tecrübe elde ederseniz neden mümkün olmasın? Benim satışa sunduğum arşivde 70 adet kaynak gösterim şartıyla kullanılabilecek haber sitesi varken, kaynak göstererek haber kullanamazsınız demek komik geliyor bana. Daha arasam, uğraşsam 150'den fazla site bile bulurum.

Peer Peer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Admin
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 10 / 37
  • Ticaret 2, (%100)
istediğin haberi alıp yorumlayarak yazmanda telif hakkı doğmaz. Ayrıca Cumhurbaşkanı CHP MHP vb. haberler geniştir telif atamazlar. ama özel haberler sıkıntılıdır hoplatırlar
salihx1983

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

salihx1983 salihx1983 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 29 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
https://on5yirmi5.com/guncel/hukuk/haberin-kaynagi-belirtilirse-alinti-serbesttir/&ved=2ahUKEwiDyJidxLfvAhWMDxQKHbkkAk0QFjADegQIFBAC&usg=AOvVaw2JEYTe_bgjvNWpS8OIOt9z

Umarız herkesi bir nebze aydınlatır.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.02.2021
  • Yaş/Cinsiyet 58 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
@javadanadam her ne kadar künye ve ıvır zıvırlarla uğraşmaya vaktimiz olmasada özellikle magazin, kültür-sanat, sağlık ve teknoloji haberleri almak isterseniz ücretsiz olarak www.zirvehaberajansi.com adlı ajansımızdan otomatik olarak haberleri çekebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğim konulardaki haberlerin tamamı kurumsal firmalar tarafından bize ulaştırılan, telif veya herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al