wmaraci reklam
lidertakipci

İnternet Fiyatının Düşmesi Hakkında

11 Mesajlar 2.330 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

olesore olesore "Saban Kılıçtan Üstündür" Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)
Herkesin bildiği bir site olan SDN yine REKLAM amaçlı bir video çekimi yapmış. Bahsettiğim reklam kokan çekime buradan erişebilirsiniz.

Amacım videoyu çekeni ya da reklam yapanı eleştirmek değil, amacım ***** in ta kendisini eleştirmek.

Bulunduğum ilçede 16 mbit internet var lakin ben 8 kullanıyorum. Sebebi ise altyapının yetersiz oluşundan kaynaklanıyor. Şehir merkezinde oturan uydu net kullanan arkadaşlar gibi bende internette sörf yapayım isterdim ama maalesef...

Toplum olarak ***** in bizleri teknoloji dalında sömürgesi haline getirdiğini düşünmeye başladım. Tabi içinizde daha düne kadar oda yoktu v.s diyenler vardır. Bende internetin 256 mb olduğu dönemleri hatırlıyorum ancak o dönemlerde de soyulan bizlerdik bu dönemde de soyulan bizleriz.

Bu neye benziyor biliyor musunuz? Benzine 1 TL zam yapıp, edilen tüm beddua ve hakaretlere maruz kaldıktan sonra 50 krş. indirip yapıp dünyanın bütün o güzel dualarını bonus toplar gibi toplamaya benziyor. Arada kalan o 50 krş ise size...

Nasıl bir ülkedeyiz çözemedim doğrusu, biraz saçmaladım, zamanınızı çaldım, hakkınızı helal edin..
FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

https://populertarim.com
wmaraci
reklam

Flawless Flawless Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** I**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 22 / 87
  • Ticaret 7, (%100)
Doğru söze ne denir?

ozncnock ozncnock ss Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 64 / 25
  • Ticaret 6, (%100)
Kesinlikle haklisiniz. Dogru tercih superonline :)

burakk1 burakk1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

ozncnock adlı üyeden alıntı

Kesinlikle haklisiniz. Dogru tercih superonline :)

Superonline'mı ?
1 ***** MBPS OLSUN GENE GEÇMEM SUPERONLİNE'A.

4-5 ay önce başvurduk 7 Gün içerisinde baglanacak dediler.

3-4 gün sonra modem yolladılar. Aradan 2-3 gün geçti aradık alt yapı kontrolü yapılıyor.
2 gün geçti aradık alt yapı kontrolü yapılıyor
2gün geçti aradık ADİ HERİF suratıma kapattı
2 gün geçti aradıık 1-2 güne gelip baglanacak dediler.
2 gün geçti ( tık yok ) aradık alt yapınız yok dediler. Halbuki fiber için başvurmamıştık.

Ayrıyetten müşteri hizmetleriyle konuşmak için en az 7-8 dk bkliyosunuz.

*****te en fazla 2 bilemedin 3 dk içerisinde.

Neysee yolladıkları modemi vermedim ( arayıp 7 gün içerisinide getirin dediler, .ok veririm ) modem hala duruyor. gerçi kullanmıyorum. modemleride dandik.

Biraz konu dışı bir mesaj oldu kusura bakmayın. superonline yazısını görünce sitemii belirtmek istedim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 64 / 25
  • Ticaret 6, (%100)

burakk1 adlı üyeden alıntı

Superonline'mı ?
1 ***** MBPS OLSUN GENE GEÇMEM SUPERONLİNE'A.

4-5 ay önce başvurduk 7 Gün içerisinde baglanacak dediler.

3-4 gün sonra modem yolladılar. Aradan 2-3 gün geçti aradık alt yapı kontrolü yapılıyor.
2 gün geçti aradık alt yapı kontrolü yapılıyor
2gün geçti aradık ADİ HERİF suratıma kapattı
2 gün geçti aradıık 1-2 güne gelip baglanacak dediler.
2 gün geçti ( tık yok ) aradık alt yapınız yok dediler. Halbuki fiber için başvurmamıştık.

Ayrıyetten müşteri hizmetleriyle konuşmak için en az 7-8 dk bkliyosunuz.

*****te en fazla 2 bilemedin 3 dk içerisinde.

Neysee yolladıkları modemi vermedim ( arayıp 7 gün içerisinide getirin dediler, .ok veririm ) modem hala duruyor. gerçi kullanmıyorum. modemleride dandik.

Biraz konu dışı bir mesaj oldu kusura bakmayın. superonline yazısını görünce sitemii belirtmek istedim.

Ne birikmissin be kardesim :) bende yazin superonline baglatim diyodum simdi bu yazdigini gorunce cekindim :)

burakk1 burakk1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

Ne birikmissin be kardesim :) bende yazin superonline baglatim diyodum simdi bu yazdigini gorunce cekindim :)

:) Amann diyim sakın. TTnet biraz yavas olsada iyidir. zaten superonline kullanan arkadaslarım var sürekli kesinti oluyor diyorlar ve hiç memnun değiller

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Şu anda oturduğum eve 2 sene önce taşındığımızda fiber altyapı yoktu. Mecburiyetten TTNet almak zorunda kaldım. Hem kampanyadan yararlanabilmek için hemde web tasarım işleri alırım diye sabit hatlı telefonda bağlattım. 8 Mbps internet bağlantısına 2 yıllık taahhüt nedeniyle 59 TL yerine 1 yıl boyunca 39 TL ödüyordum, kullanmadığım telefona ayda 21 TL ödüyordum. Bağlantı hızı 8 Mbps ama şehir merkezinde oturuyor olmama rağmen 6-7 Mbps hız geliyordu. Nedenini sorduğumda "zaten o 8 Mbps MAKSİMUM değerdir. Yani en fazla 8 Mbps gelir" dediler. Eyvallah dedik.

Kampanya bitti, 59 TL ödemeye başlamam gerekirken 64 TL ödemeye başladım. Zam gelmiş. Kullanmadığım telefonada ayda 21 TL ödemeye devam ediyordum bu arada. Telefon için beni aradılar, "sizin telefon kullanma alışkanlığınızı inceledik, siz ay içinde telefonu hiç kullanmıyormuşsunuz, o yüzden size özel bir kampanya sunuyoruz, aylık 100 dakika her yöne bedava kampanyasına geçirelim sizi" dediler. "Ne kadar?" Dedim. "17 TL" dediler. Dedim "indirim yapmak için bana niye soru soruyorsunuz, daha fazla para ödemek isteyecek değilim ya". "Siz onay vermeden işlem yapamayız" dediler. Onayladım, kullanmadığım telefona ayda 21 TL öderken 24 TL ödemeye başladım. Meğer vergiler falan hariçmiş, ki sormuştum "herşey dahil 17 TL'mi?" diye.

Bu arada superonline fiber optik altyapı da gelmişti bizim buraya. İşten güçten fırsat bulup başvuramadım. Onlar kapıya geldiler. Bende hemen onlara geçtim. Yalnız taahhüt "sıkıntım var" dedim. "Superonline taahhüt bedelini karşılıyor" dediler. 1 yıllık D-Smart aboneliğide hediye. Ayda 59 TL. Bağlantı hızı MİNİMUM 25 Mbps. TTnet'te Maksimum 8 Mbps' ye 64 TL ödüyorken, Superonline' da Minimum 25 Mbps' ye 59 TL.

Belgeleri imzaladıktan sonra "2-3 gün sonra gelip kurarlar" dediler ama hemen ertesi gün gelip kurdular, ki bizim koridor uzundur, öyle 5 dakikada kurabilecekleri bir durumda yok, tavandan kablo geçmesi lazım. Sıkıntı çıkarmadan kablo çektiler ve bağladılar. "Biz bağlarız, gerisine karışmayız" mantığı gütmediler.D-Smart da hemen ertesi gün geldi.

Taahhüt olayını da TTNet'e gidip, oradan taahhütten çıkma bedeline dair belge alıp, Superonline'a götürerek hallettik. 300 küsür bir bedel çıktı. Onu bir seferde ödedim, buna karşılık sonra ki 6 ay boyunca superonline bana fatura göndermedi.

Bu arada Türk ******* telefon aboneliğim devam ediyordu, ayda 24 TL ödemeye devam ediyordum. Geçen ay yine kandırmak için aradılar. "Size özel kampanya yaptık" diye. Bende dedim "bakın, ben bu telefonu kullanmıyorum, en düşük ücretli kampanyanız hangisiyse beni ona geçirin" dedim. "En düşük ücretli kampanyamız bu" dediler. "Ne kadar?" Dedim, "ayda 27 TL" dediler. "Ulan ben zaten şu anda kullanmadığım şeye 24 TL veriyorum, evlat acısı gibi koyuyor, bu nasıl en düşük ücret ..." dedim. Kabul etmedim.

Geçen gün superonline'ı aradım. Dedim "sabit hat numaramı size taşımak istiyorum, ben bu telefonu kullanmıyorum, en az ücret ödeyeceğim kampanyanızı bana söyleyin" dedim. "Bizde kullandığınız kadar ödersiniz, hiç kullanmazsanız hiç bir ücret ödemezsiniz. Ayrıca telefonu bize taşıdığınız için internet bağlantı ücretiniz 59 TL'den 49 TL'ye düşecek." dediler. Bi anda ayda 34 TL kâra geçtim.

D-Smart'ta bana özel 54 TL'lik paketi aylık 10 TL'ye veriyor. Superonline sayesinde ayda 80 TL kârdayım.

Bu arada bağlantı hızıda minimum 25 Mbps fakat ben 26-27 Mbps' den aşağısını görmedim. Eskiden bir film minimum 2 saatte inerken, şimdi maksimum 20-25 dakikada iniyor. Canım bir şey izlemek istediğinde ertelemek yada saatler öncesinden indirmek zorunda kalmıyorum.

Herkesin yaşadığı tecrübe farklı. Bu nedenle kimi Superonline'ı sever kimi TTNet'i. Benim yaşadığım tecrübe bu, etrafımda da herkes Superonline iyi diyor. Bayileriyle işlem yapmayın, genel merkezini arayarak işlem yapın. Orada bile hissediyorsunuz farkı. Bu hat değiştirme mevzusunda Türk *******da birine bağlanmak için 4 kere aramak ve beklemek zorunda kaldım, Superonline destek konusunda da çok hızlı. Ben dua ediyorum, ALLAH'tan TTNet'e rakip olarak Superonline var. Superonline, TTNet'ten daha iyiyken, TTNet bu kadar pahalı ve kötü olabiliyorsa, tek alternatifimiz TTNet olsa halimiz ne olurdu düşünmek bile istemiyorum. Herhalde toplu delirme seansları geçirirdik.
contentwriter FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

***** hariç ne bağlatırsan bağlat kârlı çıkarsın.
***** bağlatırsan ömrün kısalır, kazık yersin, borca girersin. stres kaparsın, kalp rahatsızlığın oluşur.

kapına gelip bedava verseler hatta üste para verseler bunlardan korunmak için yinede tt net seçme. dumanla haberleş daha az stressiz olur.
HeartLessNet

kişi bu mesajı beğendi.

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)
Ben 0.50 küsür Megabitle bağlanıyorum ***** 8 Megabit'e kadar hızım var. Gelde isyan etme şimdi. Yaklaşık 9 aydan fazladır *****'te herhangi bir muhattap bulamıyorum. En az 10 tane arıza kaydı bıraktım bir sürü talebim oldu hiçbirine geri dönüş yapılmadı. Aksine dalga geçer gibi defalarca kampanyadan aranmak istemiyorum diye not bıraktırmama rağmen en az 15 defa kampanya için aradılar. Şuan Tüketici heyetine gitsem yüklü miktarda tazminat alma ihtimalim var işten güçten fırsat bulup gidemedim, sanırım iş işten geçtikten sonra çok pişman olucam.

• Üyelik 18.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 64 / 25
  • Ticaret 6, (%100)

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

***** hariç ne bağlatırsan bağlat kârlı çıkarsın.
***** bağlatırsan ömrün kısalır, kazık yersin, borca girersin. stres kaparsın, kalp rahatsızlığın oluşur.

kapına gelip bedava verseler hatta üste para verseler bunlardan korunmak için yinede tt net seçme. dumanla haberleş daha az stressiz olur.

Yani sonuç olarak tek seçenek dsmart mı hocam :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al