wmaraci reklam

Ping Sorunu yaşıyorum. Sorun ttnet mi? yoksa donanımsal mı?

8 Mesajlar 6.949 Okunma
wmaraci reklam

cetinkaya550 cetinkaya550 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Son 2 aydır yüksek ping sorunu yaşıyorum. Önceden 3 mbps hızım olduğunda evdeki kimse video filan interneti aşırı yoracak bir şey yapmadığında bile online oyunlarda (League of Legends, cs-go vs.) pingim 80 90'ı geçmezdi şu an 6 7 mbps hız almama rağmen online oyunlarda yüksek ping sorunu yaşıyorum. Sorun benim pc, modem, kablo ya da oynadığım oyunla mı alakalı onu öğrenmek istiyorum. Baştaki çözüm yolunda ona göre adım atayım. İlk olarak;
- Modem kablolarımda sorun olduğunu sanmıyorum çünkü hepsini yeniledim ve modemimde de aynı modemim yeni.
- Pc ya da donanımsal bir sorun var mı diye düşünürsek pc virüs taraması yaptırdım ve driver booster gibi programları kullanarak sistemimi güncel tutuyorum.
Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Aklımda olan ve yaptığım şeyleri yazdım yine de sorunun kaynaklanabilceği şeyleri yazarsanız hemen cevaplarım. Teşekkürler.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

VBMaSTeR VBMaSTeR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimyager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 26 / 61
  • Ticaret 2, (%100)
Pingin yüksek olması, yerleşim yerinde ki internet kullanım yoğunluğu ile alakalı. Kısacası pingin yüksek ise bölgende ki yoğunluğu sağlayacağının alt yapısı karşılayamıyor demektir. Ping i gece ve öğlen saatlerinde kontrol et. Gece saatleride 02-03 düşüyorsa anla ki yoğun kullanım var :)

Bu arada kablo ping yapmaz.

• Üyelik 10.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Cevap için teşekkürler. Benim anlamadığım 2 3 ay öncesine kadar böyle bir sorunum yoktu. 3 mbps hızla bile gayet iyi ping alıyordum suan 6 7 arası hızda daha kotu ping. Peki yoğunluk çoksa yapacak birşey yok mu demek ? turknet, uydunet vs. gibi baska bir hizmete geçiş yapsam duzelırmı hangısının benım ıcın ıyı olacagını nasıl anlarım ne tur bır arastırma yapmam gerek

ZomPir ZomPir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 24 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
hocam hiç uğraşmayın direk *****i arayın müşteri temsilcisine bağlanın bir iki güncelleme yapıyolar belki düzelir yada en azından sorunu bildirmiş olursunuz.

wmaraci

beyyin beyyin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 13 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
*****in berbat bir alt yapısı olduğu için böyle bir sıkıntı yaşamanız doğal, daha komiği arayıp ping sıkıntınız olduğunu söylerseniz alacağınız cevap "biz ping sorunlarıyla ilgilenmiyoruz, bu bağlandığınız sunucuya bağlı bla bla " diyip suçu 3. partiye atıyorlar. halbuki alakası yok :) biraz daha sıkıştırırsanız da alacağınız cevap "bir elektrikçi veya teknik ekip çağırıp alt yapınızı kontrol ettirin" oldu, onu da ben yapayım. hatta verin call centerı da ben işleteyim bari, bi halta yaramıyor zaten.

eğer ***** hizmetlerini ararsanız internetinizin yavaş olduğunu söyleyin, bir ayar çekmeye çalışsınlar. yardımcı olmazsa ping var diyip sıkıştırın, bilgisayarcıyım ben de anlıyorum sorun sizde falan diyin belki bir halta yararlar.

ayrıca WTFast programı oyunlarda ping düşürmede oldukça etkili olabiliyor, tavsiye ederim.

eski bir esporcu olarak çok çektim bu sıkıntıdan, gaming houselara geçene kadar oyunlarımdan zerre verim alamıyordum zira en az 100 ping oluyordu.

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
hocam speedtest'ten hem bilgisayarınızdan hemde cep telefonunuzdan bir hız testi yapın size zahmet. her iki cihazda ping oranı aynıysa veya çok çok yakınsa *****'i bi arayın derim. bu konudan dolayı ben hiç *****i aramadım, hani ne gibi bi cevap verirler bilemiyorum. inşallah sorununuz çözülür.

• Üyelik 10.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
İlginiz için teşekkürler. Dün bilgisayara format attım bide böyle deneyeceğim. Benim anlamadığım speedtest.net gibi sitelerde test yaptığımda ping ve hız normal ama oyunlarda istediğim verimi alamaıyorum. ping sıkıntısı çıkıyor. oynadığım sunucu yada oyunla alakalı olduğunu sanmıyorum sorunumun çünkü uzun yıllardır oynadığım oyunlar. herneyse diğer bir konuda şu *****i aradığımda beni çileden çıkartıyorlar. ping dediğim anda lafı ağzıma tıkıp bizle alakalı değil diyorlar sürekli. teknik ekip gönderin baksınlar diyorum sorun modemdemi başka yerdemi öğrenelim diyorum nafile arıza kaydı açtırtamadım birtürlü. sorun modem kaynaklıdır diyip modem şirketini aramamı söylüyorlar aradım onlar gerçekten beni anlayıp baya yardımcı oldular modemi filan güncellediler. sorun yine düzelmedi ama gülünç olan şu ki ***** ping sorunu *****lle alakalı değil diyor, modem firmasıda ***** kaynaklı diyor. 2 şirkette sürekli birbirine yönlendiriyor.

Dün pc formatladım driverleri indirdim filan baya yoğun bi download yaptım dün 6 7 olan hızım bugün sabah bunları yazarken baktığımda 2.50 ye düşmüş akkyi aşmadığım halde. önce sizin önerilerinizle *****i arayıp hızımı arttıracağım ve wtfast gibi programları bi deneyeceğim. öyle kontrol ettikten sonra tekrar duruma göre buraya geri dönüş yaparım. Teşekkürler.

ImSorry ImSorry Verimek Telekomünikasyon Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Software Engineer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 25 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,
Santral uzaklığıda bu durumu büyük ölçüde etkilemektedir.

Aynı problem her ay benimde başıma gelmektedir.. Fakat ben müşteri hizmetlerini arayıp.
İnternet kullanımımda değer kaybı yaşıyorum. ( ping seviyelerim berbat ) dediğimde..

telefon ile bir kaç işlemden sonra modemi uzaktan yeniden başlatıyorlar.
Sonrasında problemim düzeliyor.

Verimek Telekomünikasyon
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al