İlginiz için teşekkürler. Dün bilgisayara format attım bide böyle deneyeceğim. Benim anlamadığım speedtest.net gibi sitelerde test yaptığımda ping ve hız normal ama oyunlarda istediğim verimi alamaıyorum. ping sıkıntısı çıkıyor. oynadığım sunucu yada oyunla alakalı olduğunu sanmıyorum sorunumun çünkü uzun yıllardır oynadığım oyunlar. herneyse diğer bir konuda şu *****i aradığımda beni çileden çıkartıyorlar. ping dediğim anda lafı ağzıma tıkıp bizle alakalı değil diyorlar sürekli. teknik ekip gönderin baksınlar diyorum sorun modemdemi başka yerdemi öğrenelim diyorum nafile arıza kaydı açtırtamadım birtürlü. sorun modem kaynaklıdır diyip modem şirketini aramamı söylüyorlar aradım onlar gerçekten beni anlayıp baya yardımcı oldular modemi filan güncellediler. sorun yine düzelmedi ama gülünç olan şu ki ***** ping sorunu *****lle alakalı değil diyor, modem firmasıda ***** kaynaklı diyor. 2 şirkette sürekli birbirine yönlendiriyor.

Dün pc formatladım driverleri indirdim filan baya yoğun bi download yaptım dün 6 7 olan hızım bugün sabah bunları yazarken baktığımda 2.50 ye düşmüş akkyi aşmadığım halde. önce sizin önerilerinizle *****i arayıp hızımı arttıracağım ve wtfast gibi programları bi deneyeceğim. öyle kontrol ettikten sonra tekrar duruma göre buraya geri dönüş yaparım. Teşekkürler.