freelance iş ilanları

WM Aracı'nın Başarısının Sırrı

25 Mesajlar 4.569 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Dün http://wmaraci.com/forum/konu-disi/forum-acsam-tutar-mi-45750.html diye bir konu açmıştım. Ondan sonra bu yazıyı yazmak aklıma geldi. Forum açmak mesele değil. Önemli olan izleyeceğin yol. Bunun için de WM Aracı çok iyi bir örnekti. Bir nevi o yazının devamı gibi bir yazı oldu.

En azından bu şekilde bir projenin hangi aşamalardan geçtiğini insanların anlamasını istediğim için WM Aracı'ndan bahsetmek uygun olur diye düşündüm. Aslında forum açmayı düşünenlere çok faydalı olacağını düşündüğüm bir yazı.

Biraz kafasını çalıştıran birisi, projesi ne olursa olsun bu yazıdan yola çıkarak başarıya ulaşabileceğini düşünüyorum. Tabii ki anlayana... :)

Yorumun için de teşekkürler @Kakarotto.

Bizler çok sabırsızız. Bugün x konusunda bir forum kurduğumuzda bir ay içinde hiç üye toplayamayınca hemen genel foruma vs. dönüştürüyoruz. Belki 1.5 ay sonra forumunda bir patlama olacak, belki forumda tıpkı Wmaracı gibi yeni bir atak yapacaksın ve bu sayede istediğin yerlere geleceksin. Ama yok, en ufak başarısızlıkta hemen vazgeçiyoruz.

Daha sonra bu başarısızlıklarından dolayı, başka birisi "x konusunda bir site açmayı düşünüyorum, her şey hazır görüş almak istedim" diye bir konu açarsa, içine olabildiğince kötü yorumlar yazılıyor. Yok bu tarz siteler kesinlikle tutmaz, yok artık onun devri geçti vb.

Tutmayacak site yok, tutturamayacak insan var. :D
Tekrar teşekkürler. :)
NuCLeuS

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Bizler çok sabırsızız. Bugün x konusunda bir forum kurduğumuzda bir ay içinde hiç üye toplayamayınca hemen genel foruma vs. dönüştürüyoruz. Belki 1.5 ay sonra forumunda bir patlama olacak, belki forumda tıpkı Wmaracı gibi yeni bir atak yapacaksın ve bu sayede istediğin yerlere geleceksin. Ama yok, en ufak başarısızlıkta hemen vazgeçiyoruz.

Daha sonra bu başarısızlıklarından dolayı, başka birisi "x konusunda bir site açmayı düşünüyorum, her şey hazır görüş almak istedim" diye bir konu açarsa, içine olabildiğince kötü yorumlar yazılıyor. Yok bu tarz siteler kesinlikle tutmaz, yok artık onun devri geçti vb.

Tutmayacak site yok, tutturamayacak insan var. :D
Tekrar teşekkürler. :)

Projesi olan ve bunu yapmaya kararlı olan adam gelip de forumlarda bunu yapsam tutar mı diye milletten akıl almaya çalışmaz. Projesini hayata geçirir ve sonuna kadar götürür. Şunu yapsam tutar mı diye soru soran adamın yapacağı site/forum/blog'tan ne olur?

Bilgimizin olduğu alanda proje üretmek yerine, tutacak veya tutması muhtemelen olan alanlara yönelik proje üretmeye çalışıyorlar. Bunun da tek amacı para kazanmak. Zaten bu amaçla yapılan projelerin %90'ı hatta daha fazlası başarısız oluyor.

İnsanların WM Aracı'nı örnek almaları lazım.
Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Projesi olan ve bunu yapmaya kararlı olan adam gelip de forumlarda bunu yapsam tutar mı diye milletten akıl almaya çalışmaz. Projesini hayata geçirir ve sonuna kadar götürür. Şunu yapsam tutar mı diye soru soran adamın yapacağı site/forum/blog'tan ne olur?

Bilgimizin olduğu alanda proje üretmek yerine, tutacak veya tutması muhtemelen olan alanlara yönelik proje üretmeye çalışıyorlar. Bunun da tek amacı para kazanmak. Zaten bu amaçla yapılan projelerin %90'ı hatta daha fazlası başarısız oluyor.

Şu son cümleye en az 100 tane örnek gösterebilirim.
Sırf insanların ne tarz proje yaptıklarını, ne tarz proje yapmaya çalıştıklarını görmek amacıyla bütün forum/sitelerde "beyin fırtınası ve yeni fikir/projeleriniz" bölümünün altını üstüne getiriyorum ve her birinde o son cümlen adeta tekrar kanıtlanıyor. :cool:

Nurcin Nurcin Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)
Yazınız sayesinde öğrendiğim bir şey varsa o da şudur; iyi bir şey varsa daha iyisini yap. Wm Aracı yönetim ekibi iyi olan bir şeyin daha iyisini yaptılar. Dediğinize göre sitebilgi.net vardı ama şimdi daha da iyisi var. Bundan elbette karlı çıkanlar, bizleriz.
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

DarkGirl adlı üyeden alıntı

Yazınız sayesinde öğrendiğim bir şey varsa o da şudur; iyi bir şey varsa daha iyisini yap. Wm Aracı yönetim ekibi iyi olan bir şeyin daha iyisini yaptılar. Dediğinize göre sitebilgi.net vardı ama şimdi daha da iyisi var. Bundan elbette karlı çıkanlar, bizleriz.

Evet. Mesela insanlar WM Aracı Forumu'nu gördükten sonra "Şimdi bu tarz bir forum açsak tutmaz" diye düşünüyor olabilirler. WM Aracı Forumu açılmadan önce de çok başarılı olan forumlar vardı. Hala da varlar. Başkası yapmış diye bir projeye başlamamak çok saçma. Kim daha iyisini yapabiliyorsa o başarılı olur.

Birisi çıkıp da WM Aracı'na pekala rakip olabilir. Fakat şu yanlış da çok yapılıyor. WM Aracı gibi bir forum kuracak olan adam gelip WM Aracı'nın forumunda tanıtım yapmaya kalkarsa daha baştan kaybetmiş oluyor. Bunu yapanlar da vardı.

İCQ var diye MSN çıkmasaydı veya Facebook, MSN var diye Facebook Messenger çıkarmasa... Bunun gibi bir sürü örnek verilebilir.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al