wmaraci reklam
lidertakipci

Daha Fazla Trafik Almanın Farklı Yöntemi

3 Mesajlar 700 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

thesefiks thesefiks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ş** S**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 55 / 67
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba,
Ben webmaster ve dijital girişimciyim. Kendi web siteme reklam yerleştirerek para kazanıyorum. Tek işim bu. Böyle çalışan tek kişi olmadığımı düşünüyorum. Bu nedenle çok kullanışlı bir ipucu paylaşmaya karar verdim. Bu benim çok işime yaradı. Umarım okurken keyif alırsınız.

PEKİ NASIL PARA KAZANIYORUM?

Müzikle ilgili bir web sitem var ve bu blog'da müzikle ilgili son haberler ve şarkıların bağlantıları yer alıyor. Kullanıcılar web sitemi ziyaret ediyor, reklamları görüyor ve ben de para kazanıyorum. Her şey aslında çok basit, değil mi? Pek de göründüğü gibi değil. Öncelikle trafik çekmeye ihtiyacım var. Ne kadar fazla trafik olursa o kadar iyi. İkinci olarak, web sitemde reklamların çıkması gerekiyor.

Dünyanın dört bir yanından trafik alıyorum ve kazançlarım tam olarak böyle:

Burada 2 sorunumuz var:
Trafik nasıl çekilir ve hangi reklamlar kullanılmalı? Trafik derken aslında organik arama, sosyal ağlar ve gizli içeriğimden bahsediyorum: uygulama trafiği. Bu trafik organik olarak uygulamamdan geliyor. İnsanlar uygulamamı buluyor, indiriyor ve böylece daha fazla trafik çekmiş oluyorum. Ayrıca uygulamamı yüklemek için reklam kampanyaları da uyguluyorum ama bundan daha sonra bahsedeceğim. Bu, ziyaretçilerin tekrar ziyaret etmesine ve elde tutma oranının artmasına yardım ediyor.

Web sitemden basit bir uygulama geliştirdim. Web sitesi, web görünümünde açılıyor. Aslında bu tür bir uygulamayı 2 kahve fiyatına geliştiren pek çok geliştirici vardır. Siz de bir arkadaşınızdan isteyebilirsiniz, bir freelance veya ajans bulabilirsiniz. Veya Google’da Progressive Web App diye arama yapıp kendiniz öğrenebilirsiniz. Bununla ilgili Udemy’de kurslar bile var.

Uygulama ile web sitesi arasındaki temel fark nedir?

Uygulamada telefon üzerinde bir simge bulunuyor ve bu yeni pencerede açılıyor. Burada da anlık bildirimler yer alıyor. Anlık bildirimler, kullanıcılara uygulamanızı hatırlatmak ve kullanıcıları geri getirmek için çok kullanışlıdır. Unutmayın, reklamlarınızı ne kadar çok kişi görürse o kadar çok para kazanırsınız. Geri dönen ziyaretçiler, para getirir.

Bir sonraki adım 25 dolar karşılığında Google Play Console’a kayıt olmak. Uygulamanızı Play Market’e yüklemenizi sağlar. Uygulamamı üçüncü denemeden sonra yükledim. Diğer herkes de bu kadar yavaş indiriyordu. Bu nedenle uygulamamı ikinci parti pazar yerlerine yükledim. Böylece uygulamamın indirilme olasılığı artıyor.

Facebook’ta uygulamamı tanıtmak için kampanya yürüttüm ama bu çok pahalıydı. Ben de Adsterra üzerinden tanıtmaya karar verdim çünkü onların doğrudan bağlantılarını uygulamamda ve web sitemde kullanıyordum.

Doğrudan bağlantılı CPM tarafından ödeniyor. Bu etkileşim anlamına geliyor. Ne kadar çok insan tıklarsa o kadar para kazanıyorum.

Arama motorlarından organik trafik çektim ve bazı kullanıcılar da Facebook grubumdan ve Pinterest pinlerinden geldi. Sahte indirme düğmesine yerleştirilen doğrudan bağlantı reklamından para kazandım. Tıpkı bir köprü bağlantı gibi çalışan doğrudan bağlantıyı kullandım. Böylece düğmeye her kullanıcı tıkladığında bir reklam açılıyor ve ben de para kazanıyorum. Bana düzenbaz demeyin :laugh:, yakında gerçek bir indirme düğmesi var.
Arama ve Sosyal Medya trafiğinden kazandığım parayı uygulamamın tanıtımına yeniden yatırdım. Bu da bana trafik artışı getirdi ve ileride daha fazla ziyaretçinin geri dönmesini sağladı.
Adsterra’da iki hesabım var: Para kazandığım yayıncı hesabı ve uygulamamı tanıttığım reklamcı hesabı. Hesap yöneticimden yayıncı hesabından reklamcı hesabına para göndermesini istedim. Çok kolay. Sosyal bar reklam formatını kullanarak tanıtım kampanyaları yönetiyorum. Bu çok iyi bir CTR. Uygulamamla Google Play Market’ta bağlantımı tanıtıyorum. İnsanlar uygulamamı indiriyor ve kullanıyor.

Her yeni müzik çıktığında uygulamamda duyuru yapıyorum. Böylece kullanıcılar uygulamaya geri gidip uygulamayı görüyor!

Eski kullanıcılardan tekrar tekrar para kazanıyorum. Onlar da trafik yatırımlarım için bana para ödüyorlar.

Özetlemek gerekirse: Bir uygulama geliştirin, para kazandığınız aynı ağda tanıtın ve bu parayı tekrar tanıtıma yatırın.

Yöntemimi beğendiyseniz istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Beni desteklemeyi ve Adsterra’ya kayıt olmak için yönlendirme bağlantımı kullanmayı unutmayın. https://publishers.adsterra.com/referral/1fYa9urR7Y
kuvayi

kişi bu mesajı beğendi.

www.sefikselli.com
wmaraci
reklam

wordpress4love wordpress4love Anahtar Teslim Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Öğrenci, Wordpress
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** V**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 20 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Anlatım tarzınızı Marslı filmindeki Mark Watney'in konuşmasına benzettim hocam :laugh:

Yararlı konu olmuş teşekkür ederim.
thesefiks

kişi bu mesajı beğendi.

Anahtar teslim Wordpress site kurulumu.

thesefiks thesefiks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ş** S**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 55 / 67
  • Ticaret 3, (%100)

wordpress4love adlı üyeden alıntı

Anlatım tarzınızı Marslı filmindeki Mark Watney'in konuşmasına benzettim hocam :laugh:

Yararlı konu olmuş teşekkür ederim.

Güzeldi bu :) teşekkürler :laugh::laugh::laugh:
wordpress4love

kişi bu mesajı beğendi.

www.sefikselli.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al