wmaraci reklam
lidertakipci

Link kısaltma sitelerinden para kazananlar buraya! (Karşılaştırma Konusu!)

17 Mesajlar 5.160 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ReklamTL ReklamTL Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnternet Reklamcılığı & E-Ticaret
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 14 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese Merhaba,

Link kısaltma servisleri ile ilgili olarak karşılaştırma yapan üyelerin yaptıkları karşılaştırmaları güncel şekilde paylaşmalarını bekliyoruz.

Kullanıcılardan istenilen karşılaştırma kriteri şu şekilde;
Google Analytics yada Yandex.Metrica ile karşılaştırmada kullanılan trafiği ölçümleyin.

Çünkü link kısaltma servislerinin sayım mekanizmaları birbirinden farklı olup değişiklik gösterebiliyor. Fakat bu az sayım az kazanç yada çok sayım çok kazanç gibi bir anlama gelmiyor.

Sistemler çoğul trafiğe ya hiç yada çok çok düşük bir tutar verdiği için önemli olan kıstas tekil trafik oluyor.

Bu sebeple genel-geçer sayaç sistemi olan Google Analytics ve Yandex.Metrica gibi servisler ile Şu kadar trafik gönderdim ve şu kadar saydı, karşılığında da şu kadar kazandım şeklinde belirtirseniz eğer seviniriz.

1.Servis
Örnek karşılaştırma;
Yandex.Metrica: 10K saydı
Link.TL: 7K saydı
Kazanç: 50 TL kazandırdı.

2.Servis
Örnek karşılaştırma;
Yandex.Metrica: 10K saydı
Adf.ly: 7K saydı
Kazanç: 6$ yani 15 TL kazandırdı.

gibi belirtebilirsiniz.

Dilerseniz görsellerde ekleyebilirsiniz.

Değerlendirme yapabileceğiniz Scam olmayan link kısaltma servisleri;
1) http://link.tl (Tekil sayım yapıyor.) - 1K için Türkiye CPM ₺5.00
2) http://adf.ly (Çoğul sayım yapıyor.) - 1K için Türkiye CPM Tekil: $1.03 - Çoğul: $0.50
3) http://bc.vc (Çoğul sayım yapıyor.) - 1K için Türkiye CPM Tekil: $2.50 - Çoğul: $0.00
4) http://shorte.st (Tekil sayım yapıyor.) - 1K için Türkiye CPM $0,51 - $1,02 arasında

Son günlerde revaşta olan CC.CC sitesi ise büyük olasılıkla artık SCAM bir site. Forumdaki konularda üyelerin paralarını uzun bir süredir alamadığı söylenmekte. Zaten çalışma şekli vs. olarak üst tarafta verdiğimiz 4 servisten çok daha farklı ve kısıtlamalı çalışmaktaydı. Bu yüzden değerlendirme dışında tutulacaktır. Bahsi geçen servisin patlayacağı zaten belliydi. Reklam gösterimi yapmadan doğru düzgün verdikleri tutarları vermek imkansız bu piyasada.

Karşılaştırmalarınıza sistemlerde eksik gördüğünüz özellikleride yazabilirsiniz.

wmaraci
reklam

Kayronik Kayronik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Market İşletme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 0 / 14
  • Ticaret 10, (%90)
1.Servis
Yandex.Metrica: 7K saydı
Bc.Vc: 5K saydı
Kazanç: 12,5 Dolar kazandırdı.

2.Servis
Yandex.Metrica: 7K saydı saydı
Adf.ly: 5K saydı
Kazanç: 4 Dolar

Sebebi çoğunu çoğul saydı
ReklamTL

kişi bu mesajı beğendi.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
anlamadığım konu ziyaretçi sayısıyla link kısatltma servisinin saydığı sayının ne alakası var? benim siteme gelen ziyaretçilerin çoğu link yok, link kırık gibi yorum atıyor yani reklamı geç e tıklamayı beceremiyolar ziyaretçi sayısıyla kısaltılmış linke tıklama sayısı yarı yarıya far ediyor bazen %40. BU sorunu aşabilsem kazancım iki kat artacak ama :D Yardımlarınızı bekliyorum :)

mhmtyc mhmtyc info4idea.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 2 / 39
  • Ticaret 4, (%100)
ben link.tl kullanmadım hiç de bc.vc kullanıyorum 1-2 linkin tıklanma ve verdiği kazancı ekliyeyim

7985 $11.31913
4719 $7.54831
4575 $7.73489

bu 3 ayrı linkin toplam tıklanmalarına verdiği kazanç sayımları doğru ise çünkü kontrol etmedim hiç

Tr cpm 2.50 dolar yazıyor ama ben onu daha göremedim full tr olmasına rağmen :)

1537 tıklanma kazanç 2,37 dolar
1854 tıklanma kazanç 3.00 dolar

yani 1k 1,50-1,60 arası değişiyor 2,50 dolar değil. ama şuda varki herhangi bir sıkıntı vs yaratmıyorlar supportta vs hemen sorunları hallediyorlar ve yardımcı oluyorlar. ödemeleri deseniz günü gününe yatmakta ki uzun süredir kullanıyorum pek sıkıntı yaşadığım söylenemez.

Şimdi sizin sisteminize gelirsek sanırım bir ara üye oldum ama hatırlamıyorum olmamışta olabilir ama kullanmadım fazla onu söyleyebilirim sadece bu tür siteleri test ediyordum ve sonra uğraşmamıştım aradan zaman geçince bc.vc yide kullanmamıştım üyeliğim vardı sadece sonra bc.vc den devam ettim çünkü kendini gerçek anlamda kanıtlamıştır herkese diye düşünüyorum çünkü ödememi almadım vs diye hiç yazı görmedim sizde eğer gerçekten 1k ya 5 tl veriyor iseniz ve ödemeler şu gün deyip yatırıyorsanız sizin sistemide kullanmaya başlayabilirim ama kesin de demiyim artık o kadar uğraşmıyorum bu aralar pek baktığım söylenemez sizi kullanan bir kullanıcıda şu link şu kadar tıklandı ve bu kadar kazandırdı gibi eklerse insanlar 2 şirketi karşılaştırabilir bu arada bende tabi ki :)
ReklamTL

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 14 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

anlamadığım konu ziyaretçi sayısıyla link kısatltma servisinin saydığı sayının ne alakası var? benim siteme gelen ziyaretçilerin çoğu link yok, link kırık gibi yorum atıyor yani reklamı geç e tıklamayı beceremiyolar ziyaretçi sayısıyla kısaltılmış linke tıklama sayısı yarı yarıya far ediyor bazen %40. BU sorunu aşabilsem kazancım iki kat artacak ama :D Yardımlarınızı bekliyorum :)

Bir çok kişi evet karşılarına çıkan link kısaltma servisinin reklam sayfasında "Reklamı Geç" butonuna tıklamayı bilmediği için sayım ve kazançta etkilenmekte. Fakat üst kısımda yazdığımız aynı ziyaretçi gönderimi ile link kısaltma servislerinin yaptıkları sayımın orantısı ile ilgili.

Ek Olarak:

mhmtyc adlı üyeden alıntı

ben link.tl kullanmadım hiç de bc.vc kullanıyorum 1-2 linkin tıklanma ve verdiği kazancı ekliyeyim

7985 $11.31913
4719 $7.54831
4575 $7.73489

bu 3 ayrı linkin toplam tıklanmalarına verdiği kazanç sayımları doğru ise çünkü kontrol etmedim hiç

Tr cpm 2.50 dolar yazıyor ama ben onu daha göremedim full tr olmasına rağmen :)

1537 tıklanma kazanç 2,37 dolar
1854 tıklanma kazanç 3.00 dolar

yani 1k 1,50-1,60 arası değişiyor 2,50 dolar değil. ama şuda varki herhangi bir sıkıntı vs yaratmıyorlar supportta vs hemen sorunları hallediyorlar ve yardımcı oluyorlar. ödemeleri deseniz günü gününe yatmakta ki uzun süredir kullanıyorum pek sıkıntı yaşadığım söylenemez.

Şimdi sizin sisteminize gelirsek sanırım bir ara üye oldum ama hatırlamıyorum olmamışta olabilir ama kullanmadım fazla onu söyleyebilirim sadece bu tür siteleri test ediyordum ve sonra uğraşmamıştım aradan zaman geçince bc.vc yide kullanmamıştım üyeliğim vardı sadece sonra bc.vc den devam ettim çünkü kendini gerçek anlamda kanıtlamıştır herkese diye düşünüyorum çünkü ödememi almadım vs diye hiç yazı görmedim sizde eğer gerçekten 1k ya 5 tl veriyor iseniz ve ödemeler şu gün deyip yatırıyorsanız sizin sistemide kullanmaya başlayabilirim ama kesin de demiyim artık o kadar uğraşmıyorum bu aralar pek baktığım söylenemez sizi kullanan bir kullanıcıda şu link şu kadar tıklandı ve bu kadar kazandırdı gibi eklerse insanlar 2 şirketi karşılaştırabilir bu arada bende tabi ki :)

Burada amaç insanlara Link.TL'nin reklamını yapmaktan ziyade Karşılaştırmalar sonucunda ne durumdayız? ve Kazançları en yüksek olarak vermek için ne yapmalıyız? sorularının cevaplarını görmek.

Ödemler bizde haftalık olarak yapılmaktadır.

Sayımlarımızda oynama vs. yoktur ve tekil sayım yapılmaktadır. Kazançta 1K için bugüne özel 10.00 TL şeklindeydi. Fakat gece yarısı itibari ile tekrar düşürülecek. Saat 12'den sonra 6.00 TL olacak! 1K Türkiye ziyaretçisinde net olarak 6.00 TL kazanmış olacaksınız.

MBarisTR MBarisTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 992
  • Beğeniler 242 / 259
  • Ticaret 25, (%100)
linktl kullanıyorum gayet memnunum 4. ödememi aldım adamlar takır takır ödeme yapıyor
ReklamTL

kişi bu mesajı beğendi.

s

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Shorte.ST
15105 Views - $13.04622

BC.VC
Ziyaretçiler: 10,384 - $10.83198

ADF.LY
VISITORS: 6,977 - $6.88468

İsmini Belirtmek İstemediğim Bir Yer
Views 7751 - $12.13724
(Sonuçta herkes kendi kazancını düşünür :) Link kısaltma sitelere ne kadar büyürse genelde kazanç o kadar aşağı çekilir :D )

Link.TL ise "2013-05-07" tarihinde 1 kere ödeme aldım ve bir daha kullanmadım o günden sonra. Bir kaç sebebi var;
1- Reklamları pek beğenmiyorum, sık sık saçma reklamlar ve reklamı geç butonuna basılmasını engelleyen binbir türlü yeni sekmede - pencerede açılan reklam çıkıyor.
2- Gelir çok düşük
3- O zamanlarda sayacıda çok sorunluydu şuanda durumunu bilemem kullanmadım 2 yıldır.

(Hitimin %50si TR - %50 si Avrupa/Amerika olduğu için genelde rakiplerine göre oranları düşük.)

Ek Olarak ortalama hit 60K Tekil, herkes link kısaltma tıklamıyor ve her tıklayan her seferinde farklı birine yönleniyor otomatik olarak. Aşağı yukarı 45 K sayım yapmışlar. 15 Klık bir açık var bunun bir kısmı arada denediğim yeni siteler veya tıklamayanlardır)

• Üyelik 23.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 14 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Shorte.ST
15105 Views - $13.04622

BC.VC
Ziyaretçiler: 10,384 - $10.83198

ADF.LY
VISITORS: 6,977 - $6.88468

İsmini Belirtmek İstemediğim Bir Yer
Views 7751 - $12.13724
(Sonuçta herkes kendi kazancını düşünür :) Link kısaltma sitelere ne kadar büyürse genelde kazanç o kadar aşağı çekilir :D )

Link.TL ise "2013-05-07" tarihinde 1 kere ödeme aldım ve bir daha kullanmadım o günden sonra. Bir kaç sebebi var;
1- Reklamları pek beğenmiyorum, sık sık saçma reklamlar ve reklamı geç butonuna basılmasını engelleyen binbir türlü yeni sekmede - pencerede açılan reklam çıkıyor.
2- Gelir çok düşük
3- O zamanlarda sayacıda çok sorunluydu şuanda durumunu bilemem kullanmadım 2 yıldır.

(Hitimin %50si TR - %50 si Avrupa/Amerika olduğu için genelde rakiplerine göre oranları düşük.)

Ek Olarak ortalama hit 60K Tekil, herkes link kısaltma tıklamıyor ve her tıklayan her seferinde farklı birine yönleniyor otomatik olarak. Aşağı yukarı 45 K sayım yapmışlar. 15 Klık bir açık var bunun bir kısmı arada denediğim yeni siteler veya tıklamayanlardır)

2 yıl önce kullanmışsınız. Tekrar test etmenizi öneririz. Çünkü Link.TL'de hem kazanç hemde reklamlar çok değişti. Kontrol ediniz.

PcDelisi PcDelisi Kısa bir ara Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 705
  • Beğeniler 227 / 226
  • Ticaret 387, (%100)
bc.vc ile çalışıyorum toplam 1 yıl içerisinde 1056.09 dolar kazanmışım sürekli link.tl nin kazancının daha çok olduğu konularını görüyorum yalnız daha önce başka bir wm formunda çocukça attığı postu görünce kazancı 5 tl değil 50,000 tl olsada çalışmayı düşünmem

WebMoney hesabıma ödeme yapmadan önce mutlaka adresin güncel olduğuna dair bilgi isteyin.

• Üyelik 23.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 14 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

PcDelisi adlı üyeden alıntı

bc.vc ile çalışıyorum toplam 1 yıl içerisinde 1056.09 dolar kazanmışım sürekli link.tl nin kazancının daha çok olduğu konularını görüyorum yalnız daha önce başka bir wm formunda çocukça attığı postu görünce kazancı 5 tl değil 50,000 tl olsada çalışmayı düşünmem

Forumlardaki tartışmalar çok farklı boyutlara ulaşabiliyor bazen kullanıcılar sebebiyle.

Eğer ki konuşmalara bu kadar önem veriyorsanız 1 yıldır kullandığınızı söylediğiniz sistemin DUYURULAR bölümüyle Link.TL'nin DUYURULAR bölümünü inceleyiniz. İşin nasıl yapıldığını buradan anlamak basit olur.

İyi günler, bol kazançlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al